Flamingi, Park Narodowy Lake Nakuru

Park Narodowy Tsavo West

Żyrafy, Park Narodowy Serengeti

Słonie, Park Narodowy Amboseli

Lew, Park Narodowy Serengeti

Antylopy gnu, Park Narodowy Masai Mara

Antylopy, Park Narodowy Amboseli

Agama, Park Narodowy Tsavo West

Flamingi, Park Narodowy Lake Nakuru

Jezioro Elementaita

Tradycyjny strój

Kenia - Co w buszu piszczy

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.7 /6 ( 13 opinii )
Kenia - Co w buszu piszczy - 11 dni • Spektakl natury - Wielka Migracja • słonie, żyrafy, antylopy i lwy • Masai Mara • flamingi różowe w Lake Nakuru • Amboseli - w cieniu Kilimandżaro • Tsavo - największy Park Narodowy w Kenii • Czerwone Słonie z Tsavo • Źródła Mzima • rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przelot do Nairobi liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Nairobi. Po odprawie paszportowo-wizowej przejazd (ok. 250 km) do położonego na płaskowyżu, ok. 1600 m n.p.m., Masai Mara - najsłynniejszego rezerwatu dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti (w Tanzanii) uważany jest za najpiękniejszy park na świecie. Po dotarciu do lodgy przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Masai Mara to głównie płaska sawanna ze stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, gepardy, hieny, szakale itd. Popołudniowe safari w parku Masai Mara. Powrót do lodgy w ok. Masai Mara, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Jeśli samolot przylatuje do Nairobi w nocy, (ok. godz,. 03:00), najpierw transfer do hotelu w Nairobi, czas na odpoczynek, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd do rezerwatu Masai Mara.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Część objazdowa
Razem 9 rozpoczętych dób hotelowych:
Safari:
Hotele kategorii *** - 1 doba w hotelu w Nairobi, 5 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge - wygodne, często budowane w lokalnym stylu, położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych. Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu), możliwość dostawki.
Wyżywienie: śniadania, lunch i obiadokolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwy lunch w postaci pakietów podróżnych). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, sklepik z pamiątkami oraz często ogród i basen. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. W Masai Mara możliwe 2 osobne safari, lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).
Część pobytowa:Hotel *** - 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu na wybrzeżu Mombasy -  Mombasa Beach lub podobny. Kameralny hotel położony na północnym wybrzeżu Mombasy bezpośrednio przy plaży. W pobliżu hotelu sklepy, restauracje i inne rozrywki. Pokoje: 2-osobowe z możliwością 1 dostawki dla osoby dorosłej. Wyposażone są w: łazienkę, klimatyzację, TV, telefon, większość pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji gości: basen, leżaki i parasole przy basenie oraz na trawniku przy plaży, bar, restauracja, recepcja. Sejf dostępny w recepcji (za opłatą). Za dopłatą również sporty wodne. Wyżywienie: śniadanie (7:30-09:30), lunch (12:30-14:30), obiadokolacja (19:30-21:30). Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu i w standardach kuchni międzynarodowej. Napoje do lunchu i obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą możliwy pobyt w hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean).
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.
- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii. - Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i logdach ***, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery minibusami, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego pilota oraz lokalnego kierowcy-przewodnika podczas safari (j. angielski), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do Parków Narodowych ok. 430 USD/os., napiwków (ok. 60 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.).
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 27.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kenia-co-w-buszu-piszczy/zakwaterowanie-kes
Porady ogólne: Na safari należy zabrać ze sobą elastyczną torbę, a nie sztywną walizkę. Niestety nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu pobytowym w Mombasie, ze względu na przylot do Nairobi. Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Jeśli chodzi o obuwie, to w ciągu całego dnia należy wystrzegać się klapek i stosować buty zakrywające całą stopę - uchroni to przed ugryzieniem przez jakiegoś nieprzyjemnego insekta. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy spodnie z dopinanymi nogawkami i przewiewną koszulę z długim rękawem (dodatkowo ochrona przed insektami). Na wieczór sweter lub polar. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Uwaga! Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu.

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Kenii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon