Kenia - Co w buszu piszczy

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania, obiady i kolacje
5.7 /6 ( 8 opinii )
Wycieczka samolotem
Kenia - Co w buszu piszczy - 11 dni • Spektakl natury - Wielka Migracja • słonie, żyrafy, antylopy i lwy • Masai Mara • flamingi różowe w Lake Nakuru • Amboseli - w cieniu Kilimandżaro • Tsavo - największy Park Narodowy w Kenii • Czerwone Słonie z Tsavo • Źródła Mzima • rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przelot do Nairobi liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Nairobi. Po odprawie paszportowo-wizowej transfer do hotelu w Nairobi. Czas na odpoczynek, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd (ok. 250 km) do położonego na płaskowyżu, ok. 1600 m n.p.m., Masai Mara - najsłynniejszego rezerwatu dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti (w Tanzanii) uważany jest za najpiękniejszy park na świecie. Po dotarciu do lodgy przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Masai Mara to głównie płaska sawanna ze stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, gepardy, hieny, szakale itd. Popołudniowe safari w parku Masai Mara. Powrót do lodgy w ok. Masai Mara, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Część objazdowa
Razem 6 rozpoczętych dób hotelowych. Safari: hotele/lodge kategorii *** - 1 doba w hotelu w Nairobi, 5 rozpoczętych dób hotelowych w lodgach - wygodne, często budowane w lokalnym stylu, położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, często zlokalizowane przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta, co pozwala obserwację zwierząt z hotelowego tarasu lub pokoju (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu), możliwość dostawki. Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiadokolacja najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach posiłki podawane są do stolika (możliwy lunch w postaci pakietów). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, ogród, niekiedy sklepik z pamiątkami oraz często ogród i basen. W recepcji do dyspozcyji telefon (płatny, niestety często zdarzają się awarie linii telefonicznej). W Masai Mara możliwe 2 osobne safari w ciągu dnia lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).
Część pobytowa 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu na wybrzeżu Oceany Indyjskiego (w pobliżu Mombasy). Hotel *** (Mombasa Beach lub podobny) – kameralny hotel położony na północnym wybrzeżu Mombasy bezpośrednio przy plaży. W pobliżu hotelu sklepy, restauracje i inne rozrywki. Pokoje: 2-osobowe z możliwością 1 dostawki dla osoby dorosłej, wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, klimatyzację, telefon, większość pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji gości: recepcja, sejf na recepcji (za opłatą), restauracja, bar, basen, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie oraz w ogrodzie przy plaży. Wyżywienie: śniadanie (7:30-09:30), lunch (12:30-14:30) i obiadokolacja (19:30-21:30). Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu i w standardach kuchni międzynarodowej. Napoje do lunchu i obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą możliwy pobyt w hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean lub podobny).
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.
- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii. - Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i logdach ***, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery minibusami, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego pilota oraz lokalnego kierowcy-przewodnika podczas safari (j. angielski), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do Parków Narodowych ok. 430 USD/os., obowiązkowych napiwków (ok. 60 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy kenijskiej.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 27.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kenia-co-w-buszu-piszczy/zakwaterowanie-kes
Porady ogólne:
Na safari należy zabrać ze sobą elastyczną torbę, a nie sztywną walizkę. Niestety nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu pobytowym w Mombasie, ze względu na przylot do Nairobi. Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Jeśli chodzi o obuwie, to w ciągu całego dnia należy wystrzegać się klapek i stosować buty zakrywające całą stopę - uchroni to przed ugryzieniem przez jakiegoś nieprzyjemnego insekta. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy spodnie z dopinanymi nogawkami i przewiewną koszulę z długim rękawem (dodatkowo ochrona przed insektami). Na wieczór sweter lub polar. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Uwaga! Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Kenii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon