Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 209 pokoi o różnym standardzie. Stylowo urządzone pokoje standardowe wyposażone są w: łazienkę (suszarka do włosów), klimatyzację, moskitierę, TV-sat, sejf, mini lodówkę, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty. Wszystkie pokoje posiadają balkon oraz widok na basen lub ogród. Za dodatkową opłatą i na potwierdzenie pokoje połączone drzwiami dla rodzin lub grup znajomych oraz pokoje deluxe - bardziej komfortowe wyposażenie oraz łóżka typu king size.

Na potwierdzenie i za dopłatą łóżeczko dla dziecka do 2 lat.

Hotel posiada kilka pokoi dla osób niepełnosprawnych.

Internet

W recepcji, w lobby oraz w pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania (07:00-10:00), lunche (12:30-14:30) i kolacje (19:00-22:00) w formie bufetu. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, przekąski dostępne w barach w godz. 10:00-23:00 (w zależności od baru).

Program sportowy i animacyjny

Codziennie dzienne i wieczorne animacje m.in.: tańce Masajów, wieczór afrykański z muzyką na żywo, gry i tańce. Ponadto: aerobik, siatkówka plażowa, gry w basenie, kort tenisowy (oświetlenie za opłatą), klub dla dzieci w wieku 5-11 lat, centrum SPA i masaże (płatne dodatkowo).

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Wiza

Przed wylotem do Kenii należy wykupić wizę drogą elektroniczną na stronie: www.evisa.go.ke. Zgodnie z informacją na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html, wiza kenijska powinna zostać wydana do 48 godzin od aplikacji. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie, na lotnisku w Mombasie. Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.

Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym).

3. Należy posiadać:

- Unijny Certyfikat COVID-19 (z kodem QR). Za osobę zaszczepioną uważa się osobę, która przyjęła zalecane dawki określonej szczepionki, przy czym ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą (nie wliczając daty podróży).

lub

- negatywny test RT-PCR na COVID -19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed wylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

Dzieci poniżej 12 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania na COVID-19.

UWAGA!

Osoby powyżej 12 lat, niezaszczepione, nie posiadające negatywnego wyniku testu PCR oraz osoby przedstawiające symptomy grypowe będą poddawane testom antygenowym po przyjeździe na własny koszt (ok. 30 USD). W wypadku pozytywnego wyniku testu antygenowego konieczne będzie wykonanie testu PCR także na własny koszt (ok. 50 USD) oraz poddanie się samoizolacji zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Kenii. Nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Inne

Ważne informacje

Waluta

W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 95 KSH. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas

 + 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari. W parkach narodowych nie wolno używać dronów.

Zdrowie

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Przy programach KTJ, KTS i KTZ obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (ze względu na przekroczenie granicy kenijsko-tanzańskiej).

 Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari

Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Minibusy to 6 lub 7-mio osobowe vany z otwieranym dachem. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale tereny parków, jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a minibusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

WYLOT:

Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Kenii trwa od listopada do początku marca.

Amani Tiwi Beach Resort

5.3/6 (17 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Amani Tiwi Beach Resort
Galeria (6)
Amani Tiwi Beach Resort
Amani Tiwi Beach Resort
Amani Tiwi Beach Resort
Amani Tiwi Beach Resort

Atuty oferty

Duży kompleks zlokalizowany przy jednej z najpiękniejszych plaż w Kenii. Hotel polecamy zarówno Klientom szukających ciszy i relaksu jak i rodzinom z dziećmi ze względu na duży teren, przyjazną atmosferę i bogate animacje.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy kenijskiej (ok. 50 USD/os.), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Położenie

Duży kompleks wypoczynkowy, położonych na rozległym terenie, zlokalizowany na południowym wybrzeżu Mombasy. Do lotniska w Mombasie ok. 40 km.

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży Diani. Bezpłatne leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe dostępne na terenie hotelu przy plaży.

Do dyspozycji gości

Hotel składa się z kilku 1- i 2-piętrowych budynków.

Recepcja 24 - godz., 5 restauracji: główna The Palms, włoska La Bella Vita (10:00-22:00, bezpłatna w trakcie lunchu w formule All Inclusive), restauracja Baharini serwująca głównie potrawy suahili (bezpłatna w trakcie lunchu w formule All Inclusive), restauracja a’la carte Sultan Dhow z widokiem na ocean, serwująca m.in. owoce morza, a także Kahawa Corner, specjalizująca się w przygotowywaniu herbaty i kawy. 4 bary serwujące przekąski i napoje. 3 połączone ze sobą baseny z bezpłatnymi leżakami i ręcznikami. Płatny bus dowożący 2/dzień do centrum handlowego Diani Shopping Center (1000 KSH/os./2 strony). Ponadto: bezpłatny sejf w recepcji, kantor, sala konferencyjna, centrum biznesowe, fryzjer, butik.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.8
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
5.1
Pokój
5.0
Położenie i okolica
5.1
Rezydent
4.9
Sport i rozrywka
4.8
Wyżywienie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Beata Wladyslawa, GOCZAŁKÓW 13.02.2020

Kenia spełnia marzenia

Amani Tiwi Beach Resort to dobry wybór, szczególnie po safari, kiedy już zobaczyliśmy sporo w Kenii, a chcemy jeszcze odpocząć. Teren hotelu jest pięknie zagospodarowany, dużo egzotycznej roślinności, wielki, zróżnicowany basen, przyjemna zabudowa, piękna plaża z białym piaskiem, palmami i rozwieszonymi pomiędzy nimi hamakami, rafa przy plaży. Tiwi Beach nie ustępuje Diani Beach urodą, jest naprawdę pięknie, a jednocześnie spokojnie. Obsługa hotelu bardzo się stara o zadowolenie gości. Posiłki są smaczne, bardzo dużo soczystych owoców, dobre napoje i przekąski. Animacje odbywają się w ciągu dnia i wieczorami, każdy może wybrać to co lubi - jest m. in. gimnastyka wodna, spacery po plaży do ujścia rzeki, siatkówka plażowa, szachy. Hotel rzeczywiście jest położony na uboczu, więc raczej nasyćcie się Kenią wcześniej, a tu przyjedźcie wypocząć. Tubylcy jednak nie pozwolą Wam zapomnieć, gdzie jesteście, bo docierają na plażę z pamiątkami i kokosami. Proponują swoje produkty, ale nie są natarczywi. Bardzo przyjemny wypoczynek w pięknym otoczeniu.

6.0/6

Anna 12.01.2020

Wspaniały wypoczynek w okresie Świąteczno - Noworocznym.

Amani Tiwi to ogromny obiekt hotelowy - niezbyt nowy ale posiadający pokoje o różnym standardzie. Dla mnie było to wspaniale miejsce na wypoczynek. Oprócz plaży z drobniutkim piaskiem, ochroną, wolnymi leżakami w cieniu lub na słońcu ogromny basen ciągnący się przez cały ośrodek i w południe, gdy prawie wszyscy szli na jedzonko ja miałam wtedy możliwość pływania do woli w cieplutkiej wodzie, na dużej przestrzeni, na słoneczku i powietrzu. Relaks cudowny - mam nadzieję tam wrócić i powtórzyć właśnie taki uroczy wypoczynek. Przepiękny, zadbany ogród. Okolica cicha i spokojna, bardzo dobre miejsce na relaks i regenerację sił. Wszyscy mili i uśmiechnięci oraz wspaniała atmosfera, obsługa posługuje się j.angielskim. Niezapomniane wieczorne posiłki na powietrzu: przy stołówce, na plaży, czy powitanie Nowego Roku na dużej przestrzeni nad hotelem - zespół muzyczny na żywo, pokazy i tańce afrykańskie na scenie, parkiet do tańczenia. bufet bardzo bogaty w różnorodne dania i bardzo miła obsługa serwująca drinki i napoje do stolików. Jestem bardzo zadowolona z pobytu w Amani Tiwi, pięknie opalona, zrelaksowana i wreszcie wypoczęta. Z pewnością zechcę tam jeszcze kiedyś wrócić.
Pokaż więcej opinii (15)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem