wypoczynek

Wczasy w Malindi - co musisz wiedzieć?

  • O Malindi
  • Opinie
  • Pogoda

Malindi

Marzysz o tym, by wakacje spędzić poza Europą? Chcesz odkryć coś zupełnie nowego, ale nie chcesz się rzucać na zbyt głęboką wodę? Kenijskie Malindi jest miejscem, które Cię urzeknie. Portugalczycy przybyli tu jeszcze w XV wieku i zostali gorąco przyjęci przez króla. Gościnność okazana wtedy przybyszom z Europy pozostała w Malindi do dziś. Obecnie to miejsce, w którym czekają na Ciebie nie tylko niesamowite plaże nad krystalicznie czystą i błękitną wodą oraz kurorty all inclusive, ale i niesamowicie przyjazna atmosfera. Warto więc tu zabookować wakacje, również na last minute – zwłaszcza, że sezon trwa dłużej niż w Europie! A co, jeśli wolisz zwiedzać? Malindi to świetna baza wypadowa. Wycieczka objazdowa może zaprowadzić Cię m.in. do ruin w Gedi, lasu Arabuko – Sokoke, czy jeszcze dalej, nawet pod Kilimandżaro. Warto się tu wybrać!

Opinie o Malindi

Malindi
6.0 /6

Malindi na podróż poślubną

Wraz z mężem preferujemy aktywny wypoczynek, dlatego po tygodniowym safari zdecydowaliśmy się zostać w Malindi. Skorzystaliśmy z lokalnych atrakcji - wąwozu i ruin Gede, nurkowaliśmy także w parku narodowym. Plaże czyste, białe i szerokie.
Dodał(a):
Paulina i Michał, Łódź, 15.09.2021
5.0 /6

Malindi - miasto nad Oceanem

Dosyć dużę miasto z dzielnicami biedy , jak i bogactwa . W pobliżu Watami , Gede z ruinami poarabskiej zabudowy ,2 muzea warte zobaczenia , choć nader skromne Pomnik- Cokół - Marco ., też kawał historii połączonej z geografią . Wszystko to tak odmienne dla nas , a jednak bliskie po bliższym poznaniu .
Dodał(a):
Mariusz, Warszawa, 28.03.2021
6.0 /6

Wakacje marzec 2021

Pojadę jeszcze raz w inne miejsce na dwa tygodnie. Bardzo polecam wyjazd pomimo covid, i związanych niedogodności.
Dodał(a):
Tomasz, Marki, 16.03.2021
5.0 /6

Miasteczko Vasco Da Gamy ....

Malindi małe miasteczko położone ok 2-3 h od Mombasy, włoskie, bardzo czyste mili i przyjaźnie nastawieni ludzie, ma swój klimat i historyczny zarys, z dala od zgiełku dużego miasta położone w pięknych okolicznościach przyrody,
Dodał(a):
Jakub, Bestwina, 09.03.2021
5.0 /6

Daleko od lotniska

Daleko od lotniska. Ale pobyt w tym raju wszystko rekompensują. Warto wybrać się tuk-tuk do miasta na bazar po owoce. Dużo tańsze i smaczniejsze niż w Polsce.
Dodał(a):
Marek, Wolica, 20.12.2020
3.0 /6

Daleko od lotniska

Daleko od lotniska. Przyjazd do hotelu o godzinie 24, ale czekała na nas kolacja. Tuk-tuki za jednego dolara zawiozą wszędzie w mieści e turystów.
Dodał(a):
Marek, Wolica, 04.09.2020
5.0 /6

Malimdi

Jeśli potrzebujesz relaksu to dobrze trafiłeś. Jeśli nie jesteś fanem zwiedzania, a wypadałoby coś zwiedzić w bliskiej okolicy to zawsze coś znajdziesz
Dodał(a):
Marta, 11.03.2020
6.0 /6

Region

Przepiękna zieleń, idealny klimat dla osób źle znoszących zmiany w pogodzie. Upaly nie są dokuczliwe że względu na ocean. Słońce bardzo szybko opala. Konieczne kremy filtrami.
Dodał(a):
Wojciech, Namysłów, 06.03.2020
6.0 /6

Piękne miejsce , wspaniali ludzie

Podróż przez malowniczą Kenie na wybrzeże Malindi to niesamowite przeżycie. Krajobraz jest cudowny można zobaczyć jak zyją tamtejsi ludzie.. To co przeżyliśmy na wakacjach w Keni jest nie do opisania, trzeba to poczuć i zobaczyc samemu. Panuje tam niesamowita magia.
Dodał(a):
Marcin, Liszki, 05.03.2020
6.0 /6

Trafny wybór

Znakomite położenie miasta nad samym morzem. W pobliżu wiele atrakcji. Można poznać kraj nie wyjeżdżają daleko.
Dodał(a):
Małgorzata, Łódź, 04.02.2020
4.0 /6

Region na lubiących słońce i wysokie temperatury

Region z pięknymi plażami i dobrymi hotelami, ale także niezwykle słoneczny oraz wilgotny. Na pewno idealne miejsce dla tych, których chcą się spalić słońcem!
Dodał(a):
Bartek, Warszawa, 19.12.2019
6.0 /6

Malindi

Spokojne miasteczko na wybrzeżu, plaże przepiękne, woda w oceanie ciepła. W okolicy mnóstwo atrakcji do zwiedzania.
Dodał(a):
Agnieszka, 05.11.2019
4.5 /6

egzotyczne miasto - niestety biedne

Malindi ma swoje uroki, ale takich dziurawych dróg (doły w asfalcie) dawno nie widzieliśmy! Warto kupować kenijską herbatę i przyprawy w lokalnych marketach samoobsługowych - gdzie są stałe nadrukowane ceny (nie ma czytników cen).
Dodał(a):
Jerzy, Rumia, 29.10.2019
6.0 /6

Jedno z większych miast Keni,

Jedno z większych miast Keni, tylko trochę daleko od lotniska ok. 3 godzin jazdy jeżeli jest wszystko w porządku na drodze, bardzo biedny kraj, ale ludzie bardzo mili, życzyli i uśmiechnięci. Warto wybrać się na safari 2 dniowe.
Dodał(a):
BEATA, ISTEBNA, 20.10.2019
5.5 /6

Polecam!!

Malowniczy krajobraz, w miarę czyste plaże - ocean zanieczyszczony miejscami glonami. 

Strzeżone plaże, ciekawa infrastruktura miasta!

Dodał(a):
Izabela Anita, Warszawa, 20.03.2019
4.0 /6

Przyjemna zieleń, ciekawe miasteczko

Miasteczko sprawia wrażenie wielkiego targowiska, choć jest tu wszystko czego potrzeba: sklepy, opieka medyczna, szkoła. Mili , przyjaźni ludzie, dość bezpiecznie.Podróż tuk-tukiem spod hotelu kosztuje 100 szylingów. ok.1 $

Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 13.03.2019
5.2/6 Ocena ogólna Malindi

Pogoda w Malindi

Upalna pogoda w Malindi przypada na okres od grudnia do marca, gdy termometry wskazują często ponad 30°C. Słupek rtęci spada nieco w maju i aż do września temperatura w Malindi wynosi ok. 26°C-28°C.
Od maja do lipca trwa na tym obszarze pora deszczowa, ale częste opady odnotowuje się także na przełomie listopada i grudnia, gdy rozpoczyna się drugi okres deszczów.