Wczasy w Malindi - co musisz wiedzieć?

  • O Malindi
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Malindi

Malindi

Stolica:
Kenia
Waluta:
KES
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
80 200

Marzysz o tym, by wakacje spędzić poza Europą? Chcesz odkryć coś zupełnie nowego, ale nie chcesz się rzucać na zbyt głęboką wodę? Kenijskie Malindi jest miejscem, które Cię urzeknie. Portugalczycy przybyli tu jeszcze w XV wieku i zostali gorąco przyjęci przez króla. Gościnność okazana wtedy przybyszom z Europy pozostała w Malindi do dziś. Obecnie to miejsce, w którym czekają na Ciebie nie tylko niesamowite plaże nad krystalicznie czystą i błękitną wodą oraz kurorty all inclusive, ale i niesamowicie przyjazna atmosfera. Warto więc tu zabookować wakacje, również na last minute – zwłaszcza, że sezon trwa dłużej niż w Europie! A co, jeśli wolisz zwiedzać? Malindi to świetna baza wypadowa. Wycieczka objazdowa może zaprowadzić Cię m.in. do ruin w Gedi, lasu Arabuko – Sokoke, czy jeszcze dalej, nawet pod Kilimandżaro. Warto się tu wybrać!

Zobacz również oferty w innych regionach w Kenii: Bamburi Chale Island Diani Beach Galu Kilifi Mombasa Południowa Mombasa Północna Nyali Watamu oraz informacje o Kenii.

Opinie o Malindi

Malindi
6.0 /6

Coś nowego

Niby miasto, ale jakby nie. Chałas, tłok, kurz, Dzieci boso, bydło poszukujace pożywienia na wysypisku smieci. Pełno śmieci, dużo biedoty i wokół dużo hoteli ...

Trochę przygnebiajace, ale potrzebne dla samego siebie

Dodał(a):
Edyta i Jarek, 06.03.2019
4.0 /6

Przyjemna zieleń, ciekawe miasteczko

Miasteczko sprawia wrażenie wielkiego targowiska, choć jest tu wszystko czego potrzeba: sklepy, opieka medyczna, szkoła. Mili , przyjaźni ludzie, dość bezpiecznie.Podróż tuk-tukiem spod hotelu kosztuje 100 szylingów. ok.1 $

Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 13.03.2019
5.5 /6

Polecam!!

Malowniczy krajobraz, w miarę czyste plaże - ocean zanieczyszczony miejscami glonami. 

Strzeżone plaże, ciekawa infrastruktura miasta!

Dodał(a):
Izabela Anita, Warszawa, 20.03.2019
6.0 /6

Malindi

Mała piękna miejscowość z kilkunastoma hotelami. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie :) piękne wybrzeże z kilkunastoma hotelami, białe plaże, gorąca woda w morzu i wiele więcej ... to trzeba przeżyć. W mieście można kupić wszystko, o czym się zapomniało lub wymienić pieniądze :)

Dodał(a):
Barbara, Orzech, 27.03.2018
5.5 /6

kenia

tętniące życiem afrykańskie miasto z dużą dozą nowoczesności

Dodał(a):
Irena, 19.01.2018
4.0 /6

Miasto

Podobnie jak cały kraj ubogi i zaniedbany. Miasto opanowane przez Włochów.

Dodał(a):
Bogdan, 18.01.2018
5.2/6 Ocena ogólna Malindi

Pogoda w Malindi

Upalna pogoda w Malindi przypada na okres od grudnia do marca, gdy termometry wskazują często ponad 30°C. Słupek rtęci spada nieco w maju i aż do września temperatura w Malindi wynosi ok. 26°C-28°C.
Od maja do lipca trwa na tym obszarze pora deszczowa, ale częste opady odnotowuje się także na przełomie listopada i grudnia, gdy rozpoczyna się drugi okres deszczów.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon