Wczasy w Malindi - co musisz wiedzieć?

  • O Malindi
  • Opinie
  • Pogoda

Malindi

Marzysz o tym, by wakacje spędzić poza Europą? Chcesz odkryć coś zupełnie nowego, ale nie chcesz się rzucać na zbyt głęboką wodę? Kenijskie Malindi jest miejscem, które Cię urzeknie. Portugalczycy przybyli tu jeszcze w XV wieku i zostali gorąco przyjęci przez króla. Gościnność okazana wtedy przybyszom z Europy pozostała w Malindi do dziś. Obecnie to miejsce, w którym czekają na Ciebie nie tylko niesamowite plaże nad krystalicznie czystą i błękitną wodą oraz kurorty all inclusive, ale i niesamowicie przyjazna atmosfera. Warto więc tu zabookować wakacje, również na last minute – zwłaszcza, że sezon trwa dłużej niż w Europie! A co, jeśli wolisz zwiedzać? Malindi to świetna baza wypadowa. Wycieczka objazdowa może zaprowadzić Cię m.in. do ruin w Gedi, lasu Arabuko – Sokoke, czy jeszcze dalej, nawet pod Kilimandżaro. Warto się tu wybrać!

Opinie o Malindi

Malindi
3.0 /6

Daleko od lotniska

Daleko od lotniska. Przyjazd do hotelu o godzinie 24, ale czekała na nas kolacja. Tuk-tuki za jednego dolara zawiozą wszędzie w mieści e turystów.
Dodał(a):
Marek, Wolica, 04.09.2020
5.0 /6

Malimdi

Jeśli potrzebujesz relaksu to dobrze trafiłeś. Jeśli nie jesteś fanem zwiedzania, a wypadałoby coś zwiedzić w bliskiej okolicy to zawsze coś znajdziesz
Dodał(a):
Marta, 11.03.2020
6.0 /6

Region

Przepiękna zieleń, idealny klimat dla osób źle znoszących zmiany w pogodzie. Upaly nie są dokuczliwe że względu na ocean. Słońce bardzo szybko opala. Konieczne kremy filtrami.
Dodał(a):
Wojciech, Namysłów, 06.03.2020
6.0 /6

Piękne miejsce , wspaniali ludzie

Podróż przez malowniczą Kenie na wybrzeże Malindi to niesamowite przeżycie. Krajobraz jest cudowny można zobaczyć jak zyją tamtejsi ludzie.. To co przeżyliśmy na wakacjach w Keni jest nie do opisania, trzeba to poczuć i zobaczyc samemu. Panuje tam niesamowita magia.
Dodał(a):
Marcin, Liszki, 05.03.2020
6.0 /6

Trafny wybór

Znakomite położenie miasta nad samym morzem. W pobliżu wiele atrakcji. Można poznać kraj nie wyjeżdżają daleko.
Dodał(a):
Małgorzata, Łódź, 04.02.2020
4.0 /6

Region na lubiących słońce i wysokie temperatury

Region z pięknymi plażami i dobrymi hotelami, ale także niezwykle słoneczny oraz wilgotny. Na pewno idealne miejsce dla tych, których chcą się spalić słońcem!
Dodał(a):
Bartek, Warszawa, 19.12.2019
6.0 /6

Malindi

Spokojne miasteczko na wybrzeżu, plaże przepiękne, woda w oceanie ciepła. W okolicy mnóstwo atrakcji do zwiedzania.
Dodał(a):
Agnieszka, 05.11.2019
4.5 /6

egzotyczne miasto - niestety biedne

Malindi ma swoje uroki, ale takich dziurawych dróg (doły w asfalcie) dawno nie widzieliśmy! Warto kupować kenijską herbatę i przyprawy w lokalnych marketach samoobsługowych - gdzie są stałe nadrukowane ceny (nie ma czytników cen).
Dodał(a):
Jerzy, Rumia, 29.10.2019
6.0 /6

Jedno z większych miast Keni,

Jedno z większych miast Keni, tylko trochę daleko od lotniska ok. 3 godzin jazdy jeżeli jest wszystko w porządku na drodze, bardzo biedny kraj, ale ludzie bardzo mili, życzyli i uśmiechnięci. Warto wybrać się na safari 2 dniowe.
Dodał(a):
BEATA, ISTEBNA, 20.10.2019
5.5 /6

Polecam!!

Malowniczy krajobraz, w miarę czyste plaże - ocean zanieczyszczony miejscami glonami. 

Strzeżone plaże, ciekawa infrastruktura miasta!

Dodał(a):
Izabela Anita, Warszawa, 20.03.2019
4.0 /6

Przyjemna zieleń, ciekawe miasteczko

Miasteczko sprawia wrażenie wielkiego targowiska, choć jest tu wszystko czego potrzeba: sklepy, opieka medyczna, szkoła. Mili , przyjaźni ludzie, dość bezpiecznie.Podróż tuk-tukiem spod hotelu kosztuje 100 szylingów. ok.1 $

Dodał(a):
Joanna, Warszawa, 13.03.2019
6.0 /6

Coś nowego

Niby miasto, ale jakby nie. Chałas, tłok, kurz, Dzieci boso, bydło poszukujace pożywienia na wysypisku smieci. Pełno śmieci, dużo biedoty i wokół dużo hoteli ...

Trochę przygnebiajace, ale potrzebne dla samego siebie

Dodał(a):
Edyta i Jarek, 06.03.2019
6.0 /6

Malindi

Mała piękna miejscowość z kilkunastoma hotelami. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie :) piękne wybrzeże z kilkunastoma hotelami, białe plaże, gorąca woda w morzu i wiele więcej ... to trzeba przeżyć. W mieście można kupić wszystko, o czym się zapomniało lub wymienić pieniądze :)

Dodał(a):
Barbara, Orzech, 27.03.2018
5.5 /6

kenia

tętniące życiem afrykańskie miasto z dużą dozą nowoczesności

Dodał(a):
Irena, 19.01.2018
4.0 /6

Miasto

Podobnie jak cały kraj ubogi i zaniedbany. Miasto opanowane przez Włochów.

Dodał(a):
Bogdan, 18.01.2018
5.2/6 Ocena ogólna Malindi

Pogoda w Malindi

Upalna pogoda w Malindi przypada na okres od grudnia do marca, gdy termometry wskazują często ponad 30°C. Słupek rtęci spada nieco w maju i aż do września temperatura w Malindi wynosi ok. 26°C-28°C.
Od maja do lipca trwa na tym obszarze pora deszczowa, ale częste opady odnotowuje się także na przełomie listopada i grudnia, gdy rozpoczyna się drugi okres deszczów.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon