Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Księstwo Monako
Księstwo Monako

Księstwo Monako

Stolica: Monako

Waluta: EUR

Powierzchnia: 2 km2

Liczba ludności: ‍36 950

Między snem, a rzeczywistością – wczasy w Monako

Piękne, ekskluzywne, słoneczne, przyciągające najbardziej znanych ludzi całego świata. Tak jawi się wielu Monako. Malutkie księstwo położone jest zaledwie 21 km od Nicei. Od XIII wieku władzę nieprzerwanie pełni ród Grimaldich, rozwijając malutkie państewko w światowe centrum turystyki i wypoczynku. Otoczone cudownymi krajobrazami, Monako zdaje się być idealnym wyborem na rajskie wakacje. Z jednej strony mamy bowiem Alpy, z drugiej Morze Śródziemne. Dla wielu to właśnie Monako jest najładniejszą częścią Lazurowego Wybrzeża.

Co warto zwiedzić – wakacje w Monako
Monako to nie tylko śródziemnomorski klimat i słoneczna pogoda, ale też moc atrakcji, na czele ze słynnym Monte Carlo. W praktyce jest to dzielnica Monako, znana przede wszystkim z ekskluzywnych kasyn, jachtów i najdroższych modeli samochodów. Fani motoryzacji i wyścigów znają zapewne doskonale tor miejski w Monako. Biegnący przez wąskie uliczki księstwa, uznawany jest za jeden z najbardziej widowiskowych, ale i niebezpiecznych. Wymaga on od kierowców niebywałej zręczności i kontroli nad pojazdem. Pędzące bolidy można podziwiać z okien domów czy hoteli. Wakacje w Monako to również najlepsza okazja, aby zwiedzić przepiękny Pałac Książęcy, otwarty dla turystów  od 1 kwietnia do 1 listopada. Jedną z głównych atrakcji jest kolekcja aut księcia Alberta, licząca obecnie ponad 100 egzemplarzy. Znajduje się tu również Muzeum Napoleońskich pamiątek. Warto załapać się również na uroczystą zmianę warty przez Straż Pałacową. Odbywa się ona codziennie o 11:55. Jeśli zostanie wam trochę czasu, zajrzyjcie koniecznie do opery lub Muzeum Oceanograficznego. Mieści ono 90 akwariów i akwenów, w których żyje na co dzień 6000 gatunków zwierząt morskich. Przeza lat rządy w muzeum sprawował słynny oceanolog Jacques-Yves Cousteau.

Wczasy w Księstwie Monako – atrakcje cały rok
Ogromną zaletą Monako jest bogata oferta rozrywek, dostępnych przez cały rok. Nieustannie bowiem organizowane są festiwale i wydarzenia sportowe. Pod koniec listopada fani jazzu gromadzą się na Monte Carlo Jazz Festival. W grudniu zaś Monako staje się stolicą kina, goszcząc Monaco International Film Festival. Również zimą (w styczniu) odbywa się tu tradycyjnie już Rajd Monte Carlo, rozgrywany od 1911 roku. W nocy z 26 na 27 stycznia Monakijczycy obchodzą zaś dzień Świętej Dewoty – patronki księstwa. Jedno jest pewne – podczas wakacji w Monako nie da się nudzić!

Opinie o Księstwie Monako:

5.6/6

Ocena ogólna Księstwo Monako

6.0 / 6
Luksusowe widoki

Ciekawa historia małego kraju zachęca do jego zobaczenia na własne oczy.Dodał(a):
Tereska i Tomasz, Gdynia, 2018.09.25
6.0 / 6
Luksus i bogactwo

Naprawdę miło popatrzeć na kraj, w którym nie płaci się ŻADNYCH podatków. Widać bogactwo, luksus, uśmiechniętych ludzi, drogie auta, piekne apartamenty.Dodał(a):
Małgosia, 2018.08.20
5.0 / 6
Monako

Piękne miejsce, piękne widoki, miejsca które zna się ze szklanego ekranu. Casino, pałac i trasa formuły IDodał(a):
Beata, 2019.07.05
5.0 / 6
Liliana

Bajka dla bogatych , wspaniałe widoki dla biednych. Przyroda oszałamia różnorodnością.Dodał(a):
Liliana, Zabrze, 2019.06.06
5.0 / 6
Bogactwwo i przepych

Tam trzeba być i zobaczyć - nic dodać, nic ująćDodał(a):
Dariusz, 2018.09.25
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem