Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal – stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores – najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np.  banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta z pięknymi malowanymi drzwiami. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 80.000 m² można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie dowiemy się, jak produkuje się znane wino Madera, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu. Tego dnia po południu proponujemy do wyboru dwie wycieczki fakultatywne. Pierwsza propozycja to zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w okolicach Funchal (dodatkowo płatne – ok. 42 euro/os.). Rozpoczniemy od ekscytującego wjazdu kolejką linową na wzgórze Monte (wliczone w cenę!), skąd podziwiać będziemy najpiękniejsze widoki na miasto. Odwiedzimy także najważniejszą świątynię wyspy – Kościół Matki Bożej z Góry, gdzie pochowany jest Karol I Habsburg. Zobaczymy też z bliska tradycyjny środek transportu Madery – carros de cesto, czyli wiklinowe sanie, którymi można zjechać po asfalcie. Następnie przejazd w okolice przepięknej Doliny Zakonnic – zachwycimy się najpiękniejszą panoramą tego miejsca z punktu widokowego Eira do Serrado. Tego popołudnia proponujemy alternatywnie 3-godzinny rejs katamaranem (dodatkowo płatny ok. 40 euro/os.). Rejs u wybrzeży Madery to nie tylko czysty relaks, to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do podziwiania wielorybów pilotów i delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku! Popłyniemy wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, gdzie najłatwiej spotkać te majestatyczne wodne ssaki. Obsługa rejsu w j. angielskim i portugalskim. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 3

Śniadanie. Tego dnia proponujemy trekking lewadą 25 źródeł, która prowadzi przez las wawrzynowy (UNESCO), pośród gigantycznych paproci, pięknie pachnących wrzośców oraz szumiących w tle wodospadów (w tym Risco – jeden z największych wodospadów Madery). Pokonanie trasy zajmuje około 4 godzin, trasa – 11 km - należy do średnio trudnych (ok. 400 m przewyższenia). Rekomendujemy zabranie wody i przekąsek, butów trekkingowych, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłej bluzy i latarki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie. Tego dnia zapraszamy na wycieczkę po zachodniej części Madery, która dzięki swoim spektakularnym widokom przypomina do złudzenia Hawaje. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Cabo Girao – najwyższym klifie Madery (580 m n.p.m.) i zarazem jednym z najwyższych klifów świata. Następnie przejazd przez największy na Maderze płaskowyż Paul da Serra, nazwany „maderską tundrą”. Zatrzymamy się w miejscowości Porto Moniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych – dla chętnych możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Tutaj też zjemy typowo maderski obiad (dla chętnych, dodatkowo płatny). Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów Madery – Veu da Noiva, czyli „Welon Panny Młodej”, który spada ze skał prosto do oceanu. Powrót do hotelu widokową trasą przez przełęcz Encumeada, gdzie odbywają się słynne wyścigi rajdowe Rali Vinho Madeira. Dzień zakończymy wizytą w Camara do Lobos – stolicy ponchy i espady, gdzie Winston Churchill malował swoje pejzaże. Polecamy spróbować drinka „poncha” – to tradycyjny napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 110 km)

Dzień 5

Śniadanie. Dzień wolny. Tego dnia osoby chętne zapraszamy na wyprawę na najwyższy szczyt Madery Pico Ruivo (dodatkowo płatne – 45 euro/os). To najbardziej wymagający szlak trekkingowy na wyspie, dla wytrawnych piechurów. Marsz rozpoczniemy przy trzecim najwyższym wierzchołku Madery – Pico do Ariero (1818 m n.p.m.). Nasza trasa będzie prowadziła wśród wysokogórskich krajobrazów centrum wyspy, gdzie zobaczymy niezwykłe formacje skalne, charakterystyczną roślinność regionu i przepiękne krajobrazy. Nagrodą za wysiłek podczas wspinaczki będą niesamowite widoki na całą wyspę i Atlantyk roztaczające się z wierzchołka Pico Ruivo (przy dobrej widoczności). Uwaga – realizacja wycieczki jest zależna od warunków pogodowych w górach – w przypadku warunkó1) zagrażających bezpieczeństwu uczestników, zaproponujemy alternatywną trasę. Wycieczka jest prowadzona w języku angielskim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 6

Dzień 6

Dzień wolny. Osoby chętne zapraszamy na ekscytującą wyprawę JEEP SAFARI (dodatkowo płatne – 52 euro/os.) w najbardziej niedostępny fragment Madery, gdzie nie docierają wycieczki autokarowe. To idealna okazja aby poznać wyspę z zupełnie innej perspektywy! Przejedziemy przez maleńkie wioski, gdzie nie docierają turyści, a mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób, uprawiając przydomowe, tarasowe poletka. Na naszej trasie znajdzie się m. in. Ponta do Pargo – najbardziej na zachód wysunięty kraniec Madery z najwyżej położoną w Portugalii latarnią morską. Zakosztujemy także adrenaliny podczas wjazdu offroad na maderski płaskowyż. Na wysokości 1400 m n. p. m. podziwiać będzie można przepiękne widoki na zielone góry, a w pogodny dzień na bezkres oceanu. Zobaczymy również miejscowość Calheta, gdzie znajduje się jedna z dwóch jasnych plaż na Maderze. Odwiedzimy tam wytwórnię rumu z trzciny cukrowej, z którego przyrządza się najsłynniejszego maderskiego drinka – ponchę. Wycieczka prowadzona w języku angielskim (każdy kierowca jeepa jest jednocześnie przewodnikiem). W Paul do Mar czas wolny na obiad - dla chętnych możliwość spróbowania lokalnej kuchni w jednej z kilku restauracyjek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

W tym dniu, po śniadaniu, udamy się na daleki wschód wyspy i jeden z najbardziej spektakularnych szlaków Madery – Ponta São Lourenco, czyli Półwysep Św. Wawrzyńca. Najbardziej widokowa spośród tras wyspy prowadzi cały czas wzdłuż oceanu i niezwykłych formacji skalnych wulkanicznego pochodzenia. Półwysep stanowi rezerwat przyrody, będzie można zobaczyć tu rzadkie i endemiczne rośliny. Trasa należy do średnio trudnych, jej przejście zajmuje około 4 godzin (ok. 8 km, do Casa do Sardinha i z powrotem). Przy dobrej pogodzie możliwość kąpieli w oceanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- Trekkingi oraz wycieczka katamaranem są zależne od warunków pogodowych.
- Przy wyborze fakultetu Rejs Katamaranem, transport z hotelu do portu we własnym zakresie.
- Przy wyborze hotelu Quinta do Esteito na objeździe, ze wzgledu na lokalizacje, do wycieczek fakultatywnym m.in Jeepy, Lewada na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata za transport ok 5 EUR/os

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, dwie windy, bezpłatny sejf oraz parking, dwie restauracje "Bacchus", gdzie serwowane jest śniadanie, "Adega", bar „Palheiro”, usługa prania/prasowania (płatne), jeden basen zewnętrzny ze słodką wodą z dostępem do bezpłatnych parasoli i leżaków, ręczniki kąpielowe (gratis), ogród, założony na terenie dawnego gaju oliwnego, utrzymany w stylu francuskim, sala konferencyjna. Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy zameldowaniu hotel wymaga pozostawienia depozytu 200 Eur (płatne od pokoju kartą lub gotówką) za ewntualne zakupione dodatkowe usługi podczas pobytu np. w restauracji.

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu. Obiadokolacje serwowane do stołu (ustalone menu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 105 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

 

Madera - gdzie nogi poniosą, Zakwaterowanie MTL/MZW plus

4.8/6 (3 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Madera - gdzie nogi poniosą, Zakwaterowanie MTL/MZW plus
Galeria (26)
Madera - gdzie nogi poniosą, Zakwaterowanie MTL/MZW plus
Madera - gdzie nogi poniosą, Zakwaterowanie MTL/MZW plus
Madera - gdzie nogi poniosą, Zakwaterowanie MTL/MZW plus
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Lewada 25 Fontes i las laurowy (UNESCO) • zachwycający wschód – trekking po półwyspie św. Wawrzyńca • Funchal: kolorowe drzwi starego miasta i ogród botaniczny • maderska kuchnia i wino • wspinaczka na najwyższy szczyt Madery – Pico Ruivo (wycieczka dodatkowo płatna) • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień wypoczynku na Maderze
Długość lotu

4 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 105 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 613
Razem
9 227 zł
Zaliczka 30% 2 760 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
0.0
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
0.0
Pokój
4.5
Położenie i okolica
4.3
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
0.0
Wyżywienie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Weronika, Trójmiasto 11.08.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

Madera (festiwal wiecznej wiosny), hotel Quinta de Estreito

Organizacja przez biuro bez zarzutu: wybór oferty (wysłuchanie oczekiwań przez biuro Rainbow na Morenie w Gdańsku), omówienie opcji wyjazdu, wycieczek fakultatywnych, wyjaśnienie procedur lotniskowych. Bardzo kompetentni rezydentka (pani Izabela) i pilot objazdu (pan Piotr). Hotel wybrany przed wyjazdem - nie w stolicy, ustronny, w sąsiedztwie dwóch restauracji polecanych przez miejscowych. Zarzut do obsługi sprzątającej hotelu (brak wymiany ręcznika mimo prośby, jest kurz w pokoju), obsługa recepcji bez zarzutu oraz obsługa restauracji porozumiewają się i w języku angielskim i niemieckim, uprzejmi i pomocni.

5.0/6

x 02.08.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

Gdzie nogi poniosą

Świetna wycieczka objazdowa po pięknej Maderze! Przewodnik - P. Piotr - ogromna wiedza, przesympatyczny, pomocny, na lepszego nie można trafić! Hotel - w porządku, może nieco stary, ale za to klimatyczny i kameralny. Jest położony troszkę wyżej, więc dla zwolenników opalania się przy basenie po zwiedzaniu, odradzam. Wyżywienie jak na objazdówkę bardzo dobre (minusem obiadokolacji jest forma dania dnia, brak możliwości dokładki).
Pokaż więcej opinii (1)

Madera - pogoda

Marzec

16

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Portugalii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem