Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do serca Meksyku: Przelot do Mexico City.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

W sercu Meksyku: od Azteków do współczesności

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), zwiedzanie Muzeum Templo Mayor (olbrzymie zbiory przedmiotów kultury Azteków, znalezionych na terenach badań archeologicznych w dolinie Meksyku Anahuac). Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco – to miejsce, gdzie Aztekowie założyli swoją stolicę – Tenochtitlan, na której podwalinie powstało Miasto Meksyk. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.45 USD/os) rejs po kanałach Xochimilco, słynących z największego w stolicy targu kwiatowego, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os) możliwość wybrania się na słynne walki Lucha Libre, tak bardzo zakorzenione w meksykańskiej kulturze. Wizyta na Arenie oraz wieczorny spektakl wrestlerski zapewnią niezapomniane wspomnienia! lub wieczór folklorystyczny meksykański na Placu Garibaldi (ok. 50 USD/os) - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Do tego klasyczne meksykańskie drinki na bazie prawdziwej tequili. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3
Dzień 3

Teotihuacan i Queretaro: piramidy i kolonialne piękno Meksyku.

Dla chętnych - niezapomniany przelot balonem o wschodzie słońca nad piramidami Teotihuacan (ok.240 USD/os). – wyjazd przed śniadaniem. Po śniadaniu udamy się do Teotihuacan (lista UNESCO) – ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Przejazd do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.). Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica, akwedukt. Nocleg w okolicach San Miguel Allende. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 4
Dzień 4

San Miguel Allende i Guanajuato: serce meksykańskiej kultury i historii.

Przejazd i spacer po San Miguel Allende - mieście artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. Spacer po kolonialnej starówce oraz wizyta w kościele Św. Michała, którego zestawienie gotyckiej architektury i różowego kamienia charakterystycznie wkomponowuje się w siatkę miejską. Przejazd do Guanajuato, którego lokalizacja związana jest z ogromnymi złożami srebra, a dziś charakteryzuje się chaotyczną siatką ulic oraz systemem tuneli, które ciągną się przez ponad 10 km pod powierzchnią miasta. Istne miasto w mieście! Spacer po mieście które od 1988 r. wpisane jest na listę UNESCO, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku. Po mieście będziemy się poruszać lokalnymi autobusami – w tym po słynnych tunelach. Zakwaterowanie w hotelu nocleg w Guanajuato, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5
Dzień 5

Patzcuaro: odkryjcie serce kultury Tarasków.

Po śniadaniu przejazd w kierunku centrum indiańskiej krainy Tarasków – Patzcuaro, które urzeka bielonymi domkami z ukwieconymi balkonami, brukowanymi uliczkami i wszechobecnym zapachem palonego węgla. Spacer po miasteczku: Plaza Casco de Quiroga, Biblioteca Central z muralami Juana O’Gormana przedstawiającymi historię stanu Michoacan, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Patzcauro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 290 km).

Dzień 6
Dzień 6

Wulkan Paricutin i zniszczona wioska San Juan Parangaricutiro.

Po śniadaniu wyjazd w stronę wulkanu Paricutin, którego erupcja rozpoczęła się 20 lutego 1943 roku i trwała osiem lat. Przejazd konny wzdłuż języków lawy do wioski San Juan Parangaricutiro, która została zniszczona w trakcie erupcji, a jedynym ocalałym budynkiem są ruiny kościoła, które wystają ponad poziom zastygłej lawy. Uwaga! Należy zabrać ze sobą wygodne obuwie – teren jest nierówny i nachylony. Przejazd w kierunki Ixtapa, zakwaterowanie i nocleg. W hotelu serwis ALL INCLUSIVE!

Dzień 7-8

Relaks w Ixtapa: wypoczynek i morskie atrakcje.

Dwa pełne dni na wypoczynek w Ixtapa w hotelu All Inclusive – czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych proponujemy wycieczki fakultatywne.

Dzień 9
Dzień 9

Wizyta w przepięknej stolicy stanu Michoacan - Morelii.

Po śniadaniu przejazd do przepięknej stolicy stanu Michoacan - Morelii, Po przyjeździe spacer.: m.in. katedra, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos. Kolacja i nocleg w okolicy Morelia.

Dzień 10
Dzień 10

Wizyta w Sanktuarium Motyla

Po wczesnym śniadaniu (możliwy lunch box) wyjazd w stronę Sanktuarium Motyla Monarcha. Sanktuarium jest ulubionym miejscem zimowania motyli migrujących tutaj z Kanady (listopad – marzec). W szczycie sezonu jest ich ponad 14 milionów osobników! Park Narodowy położony jest na wysokości ponad 3000 m. n.p.m. Wizyta w Sanktuarium wiąże się albo z podejściem schodami o wysokości względnej około 300 m lub wjazd konny. Następnie przejazd przez wspaniałe krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental de Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Taxco, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 11

Pożegnanie Meksyku: Matka Boska z Gwadelupy i powrót do domu.

Po śniadaniu przejazd do Mexico City na lotnisko Benito Juareza. Na koniec wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wylot do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich).

Dzień 12

Powrót do domu.

Przylot do Polski

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Większość zwiedzanych miast położona jest na znacznej wysokości, niekiedy ponad 2000 m. n.p.m. (Miasto Meksyk).Sanktuarium Motyla Monarcha położone jest na wysokości ponad 3000 m. n.p.m. Należy zabrać ze sobą ciepłą oraz przeciwdeszczową odzież. Osoby z nadciśnieniem powinny wziąć ze sobą odpowiednie leki.
- Atrakcje konne są organizowane dla osób nieposiadających umiejętności jeździeckich. Należy jednak zabrać ze sobą wygodną odzież (dresy, sportowe buty)
- Wulkan Paricutin oraz Sanktuarium Motyla Monarcha wiąże się z podejściem pod nachylony stok oraz spacerze po nierównym terenie – prosimy zabrać wygodne obuwie
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Ze względu na specyfikę niektórych atrakcji (jazda konna, trekking po nierównym terenie) zachęcamy do wykupienia pełniejszego ubezpieczenia

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). Podczas pobyty w Ixtapa All Inclusive.

Zakwaterowanie

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż) wraz z obowiązkowym Pakietem Sport (przejazd konny w dniu 6).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, systemu Tour Guide, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 370 USD /os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie - płatne u pilota na miejscu.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
Meksyk kolonialny
1 / 18

5.4/6 (38 opinii)

Meksyk kolonialny

Za osobę8 996
Razem
17 991 zł
Zaliczka 10% 1 790 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż) wraz z obowiązkowym Pakietem Sport (przejazd konny w dniu 6).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, systemu Tour Guide, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 370 USD /os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie - płatne u pilota na miejscu.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Mexico City - miasto moloch - Teotihuacan - miejsce, w którym ludzie stają się bogami – kolonialne miasta UNESCO: Guanajuato i Queretaro - miasto festiwali i artystów – San Miguel de Allende - sanktuarium motyli Monarcha – Ixtapa – wypoczynek All Inclusive
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.6
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.3
Transport
5.5
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Alicja, Swarzedz 09.08.2015

Mexico :)

Kolejna wycieczka z Rainbow i chyba najbardziej udana :) Miało na to wpływ zarówno organizacja, atrakcje jak i kameralna grupa, która za sprawą pilotów (tutaj ukłony dla pilota lokalnego) bardzo szybko się zgrała tworząc tzw. wesoły autobus ;) Najbardziej zależało mi na zwiedzeniu Mexico City, casa azul w Coyoacan oraz Teotihuacan dlatego czuję się usatysfakcjonowana zarówno programem w tym miejscach jak i czasem wolnym. Poza nadmierną ilością kościołów w programie oraz zbyt krótkim pobytem w Acapulco, bo w zasadzie spędziliśmy tam jeden pełny dzień, do minusów mogę zaliczyć autokar z rozregulowaną klimatyzacją (środek i tył autokaru trząsł się z zimna) oraz zimna woda (lub czekanie na letnią przynajmniej pół godziny) w większości hoteli. Standard hoteli wg mnie bardzo dobry, podobnie jak śniadania i kolacje. Mimo stereotypów w żadnym miejscu nie czułam się niebezpiecznie, meksykanie bardzo sympatyczni, kontaktowi. Zdecydowanie polecam fakultet na Placu Garibaldi. Nie jest to, jak na wielu wycieczkach, impreza przygotowana typowo dla turystów. Jest naprawdę warta swojej ceny, z pokazami walki kogutów (bez żadnych drastycznych scen), występami Mariachi, pokazami tańców indiańskich. Warto skorzystać także z Xochimilco choć sam obiad serwowany na łódkach średni :) Dodatkowo - wszystkim, którzy planują wyjazd w styczniu polecam zapakowanie także ciepłych ubrań :)
Pokaż więcej opinii (37)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem