Plan wycieczki

Dzień 1

Początek podróży: Przelot do Mexico City.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Kulturowe i historyczne oblicze Mexico City.

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Templo Mayor (z muzeum), katedra. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco. Po południu dla chętnych (ok. 45 USD/os) rejs po kanałach Xochimilco, słynących z największego w stolicy targu kwiatowego, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 3
Dzień 3

Szlakiem prekolumbijskiej kultury: Teotihuacan i Puebla.

Po śniadaniu przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) – ważnego ośrodka religijnego i politycznego prekolumbijskiej kultury Teotihuacan : zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Dla chętnych możliwość lotu balonem o świcie nad przepięknymi piramidami Teotihuacan (ok. 220 USD/os). Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Przejazd i wizyta w Puebli (lista UNESCO) – nazywanym „miastem aniołów” oraz jednym z najpiękniejszych kolonialnych miast Meksyku, gdzie odwiedzimy między innymi historyczne centrum, Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplicę Różańcową oraz dzielnicę artystyczną. Kolacja i nocleg w okolicach Puebli. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4
Dzień 4

Tlacotalpan i wodospady Eyipantla: w objęciach meksykańskiej natury.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Tlacotalpan w stanie Veracruz i spacer po miasteczku malowniczo położonym nad rzeką Papaloapan. Po południu wizyta na wodospadach Eyipantla, to piękna kaskada o wysokości ponad 40 metrów położona w górach Las Tuxtlas i otoczona tropikalną roślinnością. To tutaj Mel Gibson kręcił Apocalypto. Przejazd do Catemaco. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 5
Dzień 5

Przyroda i tradycja: Meksykańska laguna i rytualne oczyszczenie.

Po śniadaniu rejs łódkami po lagunie w pobliżu Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją licznych kolonii ptaków (czapli, pelikanów, kormoranów) oraz małp i krokodyli. Następnie spotkanie z szamanem indiańskim oraz udział w limpia – tradycyjnym rytuale oczyszczenia. Następnie przejazd nas Zatokę Meksykańską do niewielkiej nadmorskiej wioski Barra De Sontecomapan, gdzie spędzimy relaksujący czas na plaży. Następnie przejazd w okolice Coatzacoalcos na kolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 6
Dzień 6

Słodki dzień: od plantacji do produkcji czekolady w Méxicu.

Po śniadaniu przejazd w okolice Comalcalco, gdzie zawitamy do lokalnej fabryczki i plantacji czekolady. Zostanie przedstawiony proces uprawy i produkcji tego uwielbianego przez wszystkich przysmaku! Następnie przejazd do niezwykle urokliwego San Cristobal de las Casas, które zachwyca połączeniem indiańskiego folkloru z budownictwem kolonialnym. W ostatnich latach miasteczko stało się przyczółkiem artystów, bohemy, outsiderów i tak zwanych cyfrowych nomadów. Zakwaterowanie hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 7
Dzień 7

Tradycje i kultura Majów: San Cristobal i San Juan Chamula.

Po śniadaniu spacer po San Cristobal zwiedzanie - między innymi „hiszpańskiego centrum” skupionego wokół głównego placu (zocalo), katedra i barokowy kościół Santo Domingo oraz wizyta na lokalnym targu, gdzie będzie można spróbować produktów Indian – przysmaków, owoców, mieszanek ziół. Następnie przejazd do San Juan Chamula – osady Indian zamieszkałej przez potomków Majów – Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim oraz lokalnym kościele synkretycznym łączącym chrześcijaństwo z lokalnymi wierzeniami (fotografowanie jest kategorycznie zakazane). Następnie wizyta w majańskim domu w Zinacantan, gdzie poznamy lokalne tradycje wyrobu tekstyliów i produkcji poshu oraz spróbujemy prawdziwej tortilli. Powrót do San Cristobal, kolacja. Nocleg. (Trasa ok. 35 km)

Dzień 8
Dzień 8

Chiapas: wodospady El Chiflon i magiczne Comitan de Dominguez.

Po śniadaniu wyjazd w góry stanu Chiapas w stronę monumentalnych wodospadów El Chiflon . Do przejścia będzie około 1,5 km szlakiem przez góry o poziomie łatwym (niekiedy trzeba pokonać trasę schodami). Na szlaku zobaczymy aż 5 wodospadów, który najwyższy ma ponad 120 m wysokości! Następnie przejazd do niewielkiego, urokliwego miasteczka Comitan de Dominguez, wpisanego na listę tak zwanych Pueblos Magicos, czyli magicznych miasteczek. Powrót do San Cristobal. Kolacja. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os) wieczór meksykański w centrum indiańskiego miasteczka San Cristobal . Zobaczymy pokazy tańców z Oaxaca, Veracruz, Jalisco i Jukatanu, ale także z wazami na głowie, szablami. Dodatkowo będą wypalać i serwować lokalny drink - Cucaracha! Nocleg. (Trasa: ok. 230 km)

Dzień 9
Dzień 9

Przygoda w Parku Narodowym Kanionu Sumidero.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Przejazd w kierunku Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec lub w pobliskim Juchitan. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 10
Dzień 10

Kierunek Oaxaca: szlakami Sierra Madre.

Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Po drodze dojedziemy do Hierve el Agua – monumentalnych formacji skalnych zbudowanych z węglanu wapnia, na których szczycie znajdują się baseny z termalną wodą o przyjemnej temperaturze 24 stopni. Zachęcamy do zabrania strojów kąpielowych! Następnie wizyta w tradycyjnej niewielkiej fabryce meksykańskiego „alkoholu z robakiem” – mezcalu oraz wizyta w Santa Maria del Tule, gdzie można podziwiać niesamowity pomnik przyrody - najstarsze drzewo w Meksyku. W czasie wolnym wizyta na lokalnym mercado, gdzie można spróbować charakterystyczną dla regionu potrawę – mole de pollo, czyli kurczak w sosie czekoladowym. Dojazd do Oaxaca, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 11
Dzień 11

Śladami Zapoteków - od archeologii do meksykańskiej kuchni.

Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Powrót do Oaxaca, spacer po mieście i wizyta na bazarach i tragach, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków: czekolady i koników polnych. Miasto i stan Oaxaca jest słynna na całym świecie ze swojej nietypowej i wyjątkowej kuchni, dlatego chętnych (ok. 125 USD/os) zapraszamy na kulinarną wyprawę wraz z lokalnymi szefami kuchni celem poznania tych niesamowitych smaków. Każdy będzie miał zadanie do wykonania, aby wspólnie przygotować wyjątkowe potrawy! Kolacja i nocleg w okolicach Oaxaca. (Trasa ok. 50 Km)

Dzień 12
Dzień 12

Cholula i Cuernavaca: między piramidami a tropikalnymi ogrodami.

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z najobszerniejszych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie przejazd w okolice Cuernavaca, regionu, który słynie z mikroklimatu wiecznej wiosny, tropikalnej roślinności i uznawany jest za region uzdrowiskowy. Kolacja i nocleg w hotelu z basenem w Cuernavaca, chwila odpoczynku. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 13
Dzień 13

Podziemna ekspedycja do jaskiń Cacahuamilpa.

Dla chętnych i w razie możliwości czasowych, wyjazd do jaskiń Cacahuamilpa (ok. 90 USD/os). Jaskinie są jednymi z największych podziemnych grot na świecie! W trakcie zwiedzania przewodnicy uruchamiają odpowiednie oświetlenia, aby dokładnie przedstawić nieprawdopodobne formacje skalne. Szlak turystyczny w głąb jaskiń ma około 2 km! Jest to przeżycie jedyne w swoim rodzaju! Osoby nie uczestniczące w wyjeździe do jaskiń odpoczywają w hotelu. Wykwaterowanie zgodnie z końcem doby hotelowej i transfer na lotnisko w Mexico City. Późnym wieczorem wylot do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 14

Powrót do kraju.

Przylot do Polski.

Uwagi do imprezy

- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.
- Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany w kantorach na lotnisku
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk,Puebla, San Christobal położone są na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. Temperatury zimą, w nocy mogą spaść do 5-7 stopni. W ciągu dnia, temperatura jest zwykle powyżej 20 stopni.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W pojedynczych, uzasadnionych programach lub sytuacją, przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
- Napięcie w gniazdkach w Meksyku to 110V. Z tego powodu nie działają polskie suszarki, grzałki, które są dostosowane do napięcia 220V. Gniazdka są typu A lub B (takie jak w USA). Prosimy zabrać ze sobą adapter.
- Pilot wycieczki będzie starał się zorganizować program zwiedzania w taki sposób, żeby znaleźć czas wolny na lunch (we własnym zakresie).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Po przylocie odbywają się kontrole celne bagażu.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).

Zakwaterowanie

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, systemu Tour Guide, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 370 USD /os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie- płatne u pilota na miejscu. 

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Meksyk znany i nieznany

5.6/6 (33 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Meksyk znany i nieznany
Galeria (14)
Meksyk znany i nieznany
Meksyk znany i nieznany
Meksyk znany i nieznany
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Mexico City i sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy• Majowie - Aztekowie i Zapotekowie i ich najważniejsze miasta – państwa• tajemniczy Teotihuacan•tropiki w Palenque• kolonialne zabytki Puebli• rezerwaty przyrody i niezapomniane widoki w rejonie Catemaco i kanionie rzeki Sumidero• niepowtarzalny urok San Cristobal i Oaxaca• Cuernavaca – miasto „wiecznej wiosny” i znane uzdrowisko
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, systemu Tour Guide, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 370 USD /os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie- płatne u pilota na miejscu. 

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę9 175
Razem
18 350 zł
Zaliczka 10% 1 830 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.9
Program wycieczki
5.6
Transport
5.6
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jacek, Łódź 29.03.2024
Termin pobytu: marzec 2024

Meksyk znany

Super wyjazd, przewodnik P.Jakub Z. pełna profeska, doskonała znajomość kraju. Polecam wszystkim

6.0/6

Stanisław , ŁÓDŹ 18.02.2020

Spełnione marzenie

Buenos dias! Tak witaliśmy się każdego dnia wspaniałej wycieczki po Meksyku. Meksyk znany i nie znany, to adekwatne określenie miejsc przez nas odwiedzanych. Zabytki Światowego Dziedzictwa UNESCO, o których każdy coś słyszał, oglądał w TV przeplatane były pięknem krajobrazów i miejscami gdzie natura zrobiła co swoje.,,Cud, miód, Ameryka Środkowa! O zabytkach, różnorodności kulturowej Meksyku i jego przyrodzie nie warto się rozpisywać. Po prostu trzeba to samemu zobaczyć. Polecamy gorąco! Co do organizacji, to co dla osób czytających tę opinię wydaje mi się najważniejsze. Podróż liniami KLM: z W-wy do Amsterdamu super: samolot przestronny, dużo miejsca między siedzeniami, posiłek, napoje. W Amsterdamie 6 h czekania. Polecam przeczytać jakie niespodzianki oferuje lotnisko i wykorzystać tę przerwę na ich poszukiwanie. Lot z Amsterdamu do Mexico City- porażka. Samolot piętrowy, b. mało miejsca między siedzeniami, ciasno.Obsługa, posiłki super ale 11godzinny lot ciężki. Powrót tymi samymi liniami ale w samolocie było dużo wolnych miejsc więc lot minął nam w pozycji leżącej. Czekając 6h na przesiadkę polecamy na lotnisku strefę foteli leżących (blisko żywego zegara)z widokiem na płytę lotniska. Wszystkie niedogodności lotu prysły w momencie poznania naszego pilota Justyny i kierowcy Juana cudownego człowieka z którym bezpiecznie przemierzyliśmy 3000 km po Meksyku. Każdą wycieczkę tworzą ludzie. Grupa 31 sympatycznych, bezkonfliktowych, z dużym poczuciem humoru osób. Pozdrawiamy. Przewodnikiem tegoż ,,stadka" była Justyna. Wielkie podziękowania dla biura Reinbow za tak wspaniałego pilota. Justyna to pasjonatka. Kocha Meksyk i lubi to co robi .Jej subtelność, duża kultura osobista,perfekcja organizacyjna, cierpliwość i ogrom wiedzy sprawił, że wycieczka po Meksyku stała się bardziej barwna. Wczesne wyjazdy dawały nam możliwość zwiedzania zabytków bez natłoku turystów. W każdym miejscu mieliśmy czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Był też czas na lokalne bazary i uliczne smakowanie potraw. W autokarze b. dobrym z klimatyzacją z muzyką meksykańską Justyna przekazywała nam wiele informacji o mieszkańcach Meksyku tych dawnych i obecnych. Mówiła tak ciekawie ,że nikt nie czuł się przytłoczony ilością przekazywanej wiedzy.Chłonęliśmy ją jak przysłowiowe ,,gąbki". Hotele: jak na objazdówkę były super. Przede wszystkim lokalizacja-blisko centrum miast. Wieczorami wychodziliśmy na miasto. Dopiero wtedy czuć klimat prawdziwego Meksyku. Muzyka na żywo, koncerty Mariachi, tańce uliczne, parady. Jedzenie: Śniadania standardowe. prym wiodła jajecznica, choć zdarzały się też bufety szwedzkie. Zawsze były owoce i soki naturalne. Obiadokolacje serwowane. Jedzenie ogólnie podawane zimne. Uwaga dla kawoszy. Weźcie grzałkę ,wtyczkę i kawę z Polski , serwowana na stołówkach i na trasie przejazdów kiepska.W pokojach hotelowych zawsze była woda mineralna, ręczniki i zestawy kosmetyków. w niektórych suszarki i żelazko. W szafach dodatkowe koce na wypadek zimna. Jedynym mankamentem na wycieczce był ostatni nocleg w mieście Cuarnavaka zwanym miastem wiecznej wiosny a dokładniej poza miastem.Hotel Aristos z basenami, ale jest to kurort dla mieszkańców Mexico City. Było gęsto i głośno.Hotel w trakcie remontu więc pokój dawał dużo do życzenia. Mimo, że Justyna następnego dnia zawiozła nas do miasta z filmu Zorro to czas ten uważamy za stracony. Miasto jeszcze spało, bazar powoli się otwierał. Snuliśmy się bez celu. Sugestia do organizatora:Droga do Cuernavaci trwała 5 godzin. Miasto jest oddalone o godzinę drogi do stolicy. Można by było dojechać do hotelu w Mexico City( ta dodatkowa godzina w autokarze nie miałaby już znaczenia). Wieczór można byłoby spędzić na Placu Garibaldi ( hotel był blisko położony) a następnego dnia mieć czas wolny na np. odwiedzenie Narodowego Muzeum Antropologicznego, który nie został uwzględniony w programie. Podziękowania dla Justyny, że zabrała nas do dzielnicy Coyoacan gdzie mieliśmy czas wolny na ostatnie zakupy przed przejazdem na lotnisko. Dziękujemy również Reinbow i naszej cudownej pilotce Justynie za możliwość obejrzenia Hierve el Aqua ( była to dodatkowa atrakcja poza programem) i o zadbanie o nasze bezpieczeństwo (eskorta policji) przy przejeździe do wodospadu MISOL HA.
Pokaż więcej opinii (31)

Meksyk - Filmowy świat Rainbow

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid! | R.pl

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid!

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje | R.pl

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem