Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon (1)

Dokumenty

Oferty

Nikaragua

Nikaragua

Wakacje w Nikaragui

Wczasy w Nikaragui – smak Karaibów

Leżąca w środku Ameryki Środkowej, ukryta między Hondurasem, a Kostaryką, Nikaragua to kraj coraz bardziej zyskujący na atrakcyjności. To wyjątkowe latynoamerykańskie państwo to idealne miejsce na prawdziwie karaibskie wakacje. Nikaragua słynie bowiem z magicznej przyrody, która płynnie łączy się z architekturą kolonialną, jak i zabytkami sprzed wielu wieków. Wczasy w Nikaragui będą więc znakomitą okazją do wypoczynku na lonie natury, delektowania się krajobrazami, jak i aktywnego zwiedzania oraz odkrywania burzliwej historii regionu.

Wakacje w Nikaragui – odkryj pradawne złoto

Odkryta w 1502 przez Krzysztofa Kolumba Nikaragua to kraj, który od dawna przyciągał kolonizatorów i zagranicznych przybyszy. To tu znajdowały się bowiem pokaźne złoża miedzi, a przede wszystkim złota! Dlatego też Nikaragua przechodziła z rąk do rąk aż do XVIII wieku. Czasy wojen o niepodległość, jak również liczne interwencje Brytyjczyków, Hiszpanów czy Amerykanów powodowały brak stabilności w kraju. Na szczęście prowadzone tu wojny nie zniszczyły do końca dziedzictwa tych ziem, pozostawiając po sobie wiele okazałych pamiątek i zabytków z czasów Azteków i Majów. Dziś dawne miejsca kultu religijnego sprawiają niesamowite wrażenie, stanowiąc bardzo popularne atrakcje turystyczne. Odkryj tajemnice przeszłości podczas wczasów w Nikaragui!

Wczasy w Nikaragui – wypoczynek na łonie natury

Równikowy, dość łagodny klimat sprawia, że Nikaragua to nie tylko kraj idealny dla turystów, ale również dla przyrody, która często kwitnie tu w dziewiczej formie. Wakacje w Nikaragui to wypoczynek pośród lasów, puszczy czy parków. Przede wszystkim jednak to niezwykła okazja, aby zobaczyć na żywo wulkany, ukryte w łańcuchach górskich czy wielkie jeziora, wypełniające kotliny. Oprócz stolicy, Mantagui, warto udać się również do Leon, nad którym górują zapierające dech w piersiach masywy wulkaniczne, które idealnie widać z wieży miejscowej katedry. Ze względu więc na swe ukształtowanie terenu, wczasy w Nikaragui będą dobrym pomysłem zarówno dla miłośników beztroskiego lenistwa na plaży, jak i aktywnego wypoczynku w górach.

Opinie o Nikaragui:

4.8/6

Ocena ogólna Nikaragua

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem