Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Nikaragua

Nikaragua

Wakacje w Nikaragui

Wczasy w Nikaragui – smak Karaibów

Leżąca w środku Ameryki Środkowej, ukryta między Hondurasem, a Kostaryką, Nikaragua to kraj coraz bardziej zyskujący na atrakcyjności. To wyjątkowe latynoamerykańskie państwo to idealne miejsce na prawdziwie karaibskie wakacje. Nikaragua słynie bowiem z magicznej przyrody, która płynnie łączy się z architekturą kolonialną, jak i zabytkami sprzed wielu wieków. Wczasy w Nikaragui będą więc znakomitą okazją do wypoczynku na lonie natury, delektowania się krajobrazami, jak i aktywnego zwiedzania oraz odkrywania burzliwej historii regionu.

Wakacje w Nikaragui – odkryj pradawne złoto

Odkryta w 1502 przez Krzysztofa Kolumba Nikaragua to kraj, który od dawna przyciągał kolonizatorów i zagranicznych przybyszy. To tu znajdowały się bowiem pokaźne złoża miedzi, a przede wszystkim złota! Dlatego też Nikaragua przechodziła z rąk do rąk aż do XVIII wieku. Czasy wojen o niepodległość, jak również liczne interwencje Brytyjczyków, Hiszpanów czy Amerykanów powodowały brak stabilności w kraju. Na szczęście prowadzone tu wojny nie zniszczyły do końca dziedzictwa tych ziem, pozostawiając po sobie wiele okazałych pamiątek i zabytków z czasów Azteków i Majów. Dziś dawne miejsca kultu religijnego sprawiają niesamowite wrażenie, stanowiąc bardzo popularne atrakcje turystyczne. Odkryj tajemnice przeszłości podczas wczasów w Nikaragui!

Wczasy w Nikaragui – wypoczynek na łonie natury

Równikowy, dość łagodny klimat sprawia, że Nikaragua to nie tylko kraj idealny dla turystów, ale również dla przyrody, która często kwitnie tu w dziewiczej formie. Wakacje w Nikaragui to wypoczynek pośród lasów, puszczy czy parków. Przede wszystkim jednak to niezwykła okazja, aby zobaczyć na żywo wulkany, ukryte w łańcuchach górskich czy wielkie jeziora, wypełniające kotliny. Oprócz stolicy, Mantagui, warto udać się również do Leon, nad którym górują zapierające dech w piersiach masywy wulkaniczne, które idealnie widać z wieży miejscowej katedry. Ze względu więc na swe ukształtowanie terenu, wczasy w Nikaragui będą dobrym pomysłem zarówno dla miłośników beztroskiego lenistwa na plaży, jak i aktywnego wypoczynku w górach.

Opinie o Nikaragui:

4.8/6

Ocena ogólna Nikaragua

6.0 / 6
Piękności

Najładniejsze i najbardziej klimatyczne z tych trzech krajów odwiedzonych podczas wycieczki. Przyroda, widoki, społeczność.Dodał(a):
Ania, 2019.12.08
4.0 / 6
Urokliwe miasteczka kolonialne

Noclegi w klimatycznych hotelach, pocztówkowe krajobrazy, unikalne widoki, zalecana codzienna "degustacja" rumuDodał(a):
Urszula, Warszawa, 2019.12.02
4.0 / 6
Malowniczy kraj z wielką perspektywą na przyszłość

Nikaragua ma równie urozmaiconą przyrodę, jak sąsiednia Kostaryka. W rozwoju ekonomicznym i społecznym na razie jednak wyraźnie jej ustępuje. Ma szanse szybszego rozwoju, ale czy je wykorzysta?Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, 2018.02.26
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem