Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Wycieczka samolotem
Odessa – wielokulturowe miasto • Najbogatszy niegdyś port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • Twierdza Akermańska • Odesskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo • Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski – najważniejsza świątynia stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu • Ławra Peczerska (UNESCO) • Magiczny Lwów i cmentarz Łyczakowski • „Złota Podkowa” – Olesko, Podhorce, Złoczów – szlakiem dawnych polskich rezydencji

Terminy i ceny wycieczki 2

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Odessy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie” i pomnik księcia Richelieu. Jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie, powstałe w XIX wieku, symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Po południu zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem – głównie przemytnicy. Powrót do hotelu w Odessie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 30 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (7) oraz zamiennie kolacja lub obiad (7) – bufet lub zestawy serwowane do stolików (napoje dodatkowo płatne). Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, często z telefonem i TV. Do dyspozycji gości; na miejscu restauracja i bar.
Wizy
Wizy Obywatele Polscy na Ukrainę wjeżdżają bez wiz. Konieczne jest posiadanie paszportu z datą ważności min. 6 miesięcy od zakończenia wycieczki. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Odessy i powrót z Lwowa (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach - 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Odessie lub okolicy (2), w Kijowie lub okolicy (1), we Lwowie lub okolicy (3) oraz nocny przejazd pociągiem Odessa - Kijów (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi); śniadania (7), obiady lub kolacje wg programu (7) transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 155 EUR (płatne na miejscu), city tax około 6 EUR/os (płatne w hotelach na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon