Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Odessy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie” i pomnik księcia Richelieu. Jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie, powstałe w XIX wieku, symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Po południu zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem – głównie przemytnicy. Powrót do hotelu w Odessie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka do twierdzy Akermańskiej. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, nie raz była też zdobywana i zmieniała właściciela. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękną panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami; lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic, produkcją markowych trunków. Oczywiście nie zabraknie też degustacji po której będzie możliwość zakupu szlachetnych alkoholi. W trakcie wyjazdu obiad. Powrót do Odessy, transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Kijowa. Nocleg w pociągu, przedziały czteroosobowe (brak możliwości dopłaty do przedziału 1-, 2- lub 3- osobowego). (Trasa ok. 170 km + pociąg ok. 490 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po przyjeździe śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Ukrainy. Zaczniemy od jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek, Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską (UNESCO). Zespół świątynno – klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważniejszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna – zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. Zwiedzanie dopełni przystanek przy monumentalnym pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wycieczka do Międzygórza. Zobaczymy tu słynną rezydencję Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy zdymisjonowanego z urzędu podczas „Euromajdanu” w lutym 2014 r. Już w okresie ZSRR było to miejsce wypoczynku dostojników partyjnych. Janukowycz zaczął uwłaszczać się tu od 2002 r., kiedy objął stanowisko premiera Ukrainy. Wybrany na prezydenta kraju oficjalnie uznał Międzygórze za swoją rezydencję. O bogactwie i przepychu tego współczesnego pałacu długo krążyły na Ukrainie legendy. Ukraińcy mogli zobaczyć posiadłość dopiero po ucieczce obalonego prezydenta. Kompleks obejmuje także przystań jachtową, pole golfowe, stajnie, strzelnicę, korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów a nawet fermę strusi i tereny łowieckie. Obecnie działa tu muzeum, które pokazuje stopień korupcji i demoralizacji na najwyższych szczeblach władz państwowych. W trakcie zwiedzania obiad. (Trasa ok. 100 km). Po zwiedzaniu transfer na dworzec kolejowy i wyjazd do Lwowa (przejazd zajmie ok. 5 godzin - pociąg ekspresowy bez przedziałów, fotele lotnicze). Późnym wieczorem przyjazd do Lwowa, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km + 500 km pociąg)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Niewiele chyba jest miast, które budzą wśród Ukraińców i Polaków tyle emocji, skojarzeń, sentymentów. Założony w XIII w. Lwów niemalże od początku miał silne związki z Rzeczpospolitą. Miejsce spotkań różnych narodowości, religii i kultur o burzliwej, często nawet tragicznej historii znalazło się ostatecznie poza granicami Polski, jednak na każdym kroku znajdujemy tu polskie ślady. Zanim dotrzemy do historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO, zaczniemy od panoramicznego objazdu miasta autokarem. Zobaczymy perspektywę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, następnie znane budynki: dawną siedzibę Ossolineum, pałac Sapiechów, gmach Politechniki, uniwersytet Jana Kazimierza, katedrę Św. Jura i inne. Odbędziemy spacer po centrum, m.in: pomnik Mickiewicza, katedra, kaplica Boimów, Ratusz, Wieża Prochowa, kwartał ormiański, opera. Podczas zwiedzania obiad. Po południu odwiedzimy jeszcze cmentarz Łyczakowski i przyległy cmentarz Obrońców Lwowa. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 7

Po śniadaniu będziemy zwiedzać tzw. „Złotą Podkowę", tak nazywana jest trasa którą przejedziemy. Wycieczkę rozpoczniemy do Oleska, gdzie zwiedzimy wzniesiony na wzgórzu zamek. Właśnie tu przyszedł na świat przyszły król i zwycięzca spod Wiednia – Jan III Sobieski. Kolejna miejscowość na naszej trasie to Podhorce. Tutejszy kompleks pałacowo zamkowy uważany jest powszechnie za jeden z najpiękniejszych na całych Kresach. W czasach swojej świetności słynął z przepychu wnętrz zdobionych licznymi dziełami sztuki i wspaniałymi meblami. Po wojnie pozbawiony wyposażenia i przebudowany na sanatorium pełnił tę funkcję aż do 1997r. kiedy to powoli zaczęto przywracać pałacowi dawny blask. Zamek stanowił scenerię zdjęć do filmu „Potop”. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Złoczowie. Spacer po zabytkowym miasteczku doprowadzi nas do kolejnej fortyfikacji, która przez ponad wiek stanowiła siedzibę Sobieskich. Powrót do Lwowa, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczka fakultatywna „Lwów bliżej nieba”. Jest to nietypowy spacer, którego trasa prowadzi po punktach widokowych na dachach centrum miasta. Każdy z proponowanych przystanków pozwala zobaczyć najciekawsze miejsca we Lwowie z zupełnie innej perspektywy (za dodatkową opłatą ok. 25 EUR). Przy niesprzyjającej pogodzie proponujemy wycieczkę piwnym szlakiem lub degustację miejscowych nalewek (płatne dodatkowo). Przejazd na lotnisko we Lwowie, wylot do Polski. Uwaga: proponowane wycieczki opcjonalne będą realizowane w zależności od rozkładu lotów.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ***klasy turystycznej położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.

Wyżywienie:śniadania kontynentalne typu bufet (7) oraz zamiennie kolacja lub obiad (7) – bufet lub zestawy serwowane do stolików (napoje dodatkowo płatne).

Pokoje: 2-os.(możliwość dostawki) z łazienkami, często z telefonem i TV. Do dyspozycji gości; na miejscu restauracja i bar.

Wizy

Wizy
Obywatele Polscy na Ukrainę wjeżdżają bez wiz. Konieczne jest posiadanie paszportu z datą ważności min. 6 miesięcy od zakończenia wycieczki. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot do Odessy i powrót z Lwowa (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach - 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Odessie lub okolicy (2), w Kijowie lub okolicy (1), we Lwowie lub okolicy (3) oraz nocny (1) przejazd pociągiem Odessa - Kijów (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi); śniadania (7), obiady lub kolacje wg programu (7) transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 155 EUR (płatne na miejscu), city tax około 6 EUR/os (płatne w hotelach na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy

Udostępnij
Dodaj do schowka
Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy
Galeria (8)
Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy
Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy
Odessa - Kijów – Lwów: Trzy stolice Ukrainy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot do Odessy i powrót z Lwowa (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach - 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Odessie lub okolicy (2), w Kijowie lub okolicy (1), we Lwowie lub okolicy (3) oraz nocny (1) przejazd pociągiem Odessa - Kijów (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi); śniadania (7), obiady lub kolacje wg programu (7) transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 155 EUR (płatne na miejscu), city tax około 6 EUR/os (płatne w hotelach na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem