wypoczynek

Wczasy na Ukrainie - co musisz wiedzieć?

  • O Ukrainie
  • Opinie
  • Pogoda

Ukraina

Stolica:
Waluta:
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
0

Wczasy na Ukrainie – kuchnia wschodu, kuchnia serca

Daj się zaczarować niezwykłej atmosferze panującej we Lwowie! Przyjrzyj się uważnie modernistycznym kamienicom, a potem wejdź do zabytkowej apteki, aby poznać receptury dawnych leków. Jeśli interesują Cię ukraińskie tajemnice warzelnicze, zgłębisz je we wnętrzach Muzeum Piwowarstwa, aby - w historycznym skrócie, zapoznać się z dziejami złocistego trunku. Będąc na Ukrainie, spróbujesz też tradycyjnego barszczu ukraińskiego i solanki, a na drugie danie – słodkich wareników. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że całkowicie przepadniesz, próbując tutejszych pielmieni, z odrobiną śmietany. Po wyśmienitej strawie, pora na ucztę dla ducha. W tym celu, zajrzyj koniecznie do lwowskiej Opery Narodowej i pochyl się nad kunsztem jej artystów. Na pewno nie pożałujesz!

Wakacje na Ukrainie przy akompaniamencie bandury

Ukraina ma wiele oblicz – poznaj każde z nich! Daj się ponieść muzyce i zatańcz, jak Ci zagrają. Tradycyjne pieśni przy akompaniamencie fletni, skrzypiec czy bandury pozwolą lepiej zrozumieć wschodnią kulturę, pełną muzykalnych i chętnie śpiewających ludzi. Zrozumiesz, że kraj Twoich sąsiadów jest bardziej nieoczywisty, otwarty i przyjazny, niż do tej pory Ci się wydawało. Jeśli zechcesz cząstkę tego świata przywieźć ze sobą, w miejscowych sklepikach kupisz wyjątkowej urody wyroby ludowe, takie jak pisanki, drewniane rzeźby i hafty. Bliskim przywieziesz do Polski butelkę znakomitego kwasu chlebowego i wybornej nalewki wiśniowej.

Opinie o Ukrainie

Ukrainie
5.0 /6

Ukraina

Miejscami fatalne drogi. Ludzie przyjaźni. Sklepy oferują duży wybór towarów. Cena jak dla Polaków atrakcyjne.
Dodał(a):
JOLANTA I MIROSŁAW, ŚWIDNIK, 14.08.2021
4.5 /6

retrospekcja

cofnąłem się w czasie o jakieś 20-30 lat, drogi zwłaszcza te boczne - odległość mierzy się czasem przejazdu.
Dodał(a):
Mirosław, Strykowo, 09.09.2021
4.5 /6

Ukraina

Nie chcę oceniać Ukrainy. za mało o niej wiem. Podobałą mi się przyroda a zwłaszcza Podole i Dniestr
Dodał(a):
Janek, 26.08.2021
4.0 /6

Ukraina jest ok

Ukraina i jej mieszkańcy są bardzo sympatyczni, nie ma poczucia zagrożenia zdrowia i życia. Warto pojechać.
Dodał(a):
T., 09.10.2019
6.0 /6

Opinia o wycieczce

Super! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
PAWEL, KATOWICE, 04.10.2019
5.0 /6

Piękna dawna Polska ziemia

Kto nie był niech żałuje.Ja tam wrócę ,do Lwowa szczególnie.Czerniowce też super.Warto poczuć atmosferę prawosławnych cerkwi i ich sztukę.
Dodał(a):
BEATA , 03.10.2019
1.5 /6

Ukraina

Uważam, że Ukrainę z Polską dzieli już nie tylko granica państwa. Żałuję, że zabytki z czasów świetności Rzeczypospolitej są po tamtej stronie.
Dodał(a):
Hanna, Murzynko, 04.09.2019
4.5 /6

Ukraina

Zwiedzając wschodnią Ukrainę widzieliśmy sporą ilość zabytków, miejsc związanych z polską historią ale nie tylko. Warto napisać, że większość zabytkowych miejsc jest w bardzo złym stanie technicznym a ślady polskości na tych terenach są poddawane procesowi zbliżonemu do wypierania...
Dodał(a):
Paweł, Opole, 11.08.2019
5.0 /6

Mikulince

Najsłabszy punkt programu można je śmiało pominąć i od razu jechać do Zbaraża. Może warto pomyśleć by zmienić program wycieczki? Pominąć kilka cerkwi a dodać cos co jest bardziej interesujące.
Dodał(a):
Joanna, Przybiernów, 09.08.2019
4.4/6 Ocena ogólna Ukrainie

Pogoda w Ukrainie

Na Ukrainie dominuje klimat umiarkowany kontynentalny, ale jej południowe krańce znajdują się w strefie klimatu morskiego. To właśnie tam jest także najcieplej, a termometry latem mogą wskazywać ponad 30°C, gdy w reszcie kraju słupek rtęci dociera zwykle do poziomu 25°C. Najbardziej upalnym miejscem jest strefa stepowa, gdzie temperatura może sięgać ponad 40°C. Pogoda zimą jest odmienna i najniższe temperatury odnotowuje się na północy i wschodzi. Tam średnie minimum to -15°C.