Plan wycieczki

Dzień 1

Wyloty z Polski. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, kolacja, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Myry (obecnie Demre) miasta, które istniało, co najmniej od V w. p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast Licji. W czasach rzymskich Myra miała status metropolii i była stolicą prowincji. Pozostałości starożytnej Myry znajdują się ok. 1,5 km od zabudowań współczesnego miasta Demre. Na akropolu przetrwał mur obronny i tron skalny z okresu licyjskiego, zaś u podnóża akropolu - amfiteatr rzymski, uważany za największy w Licji. W mieście i w okolicy zwracają uwagę groby wykute w skałach z fasadami naśladującymi architekturę świątynną. W Demre znajduje się kościół pod wezwaniem św. Mikołaja (XIX w.), gdzie odkryto mury kościoła z IV w. z kryptą grobową, a w niej uszkodzony sarkofag, w którym pierwotnie spoczywały szczątki świętego. Uważa się, że legenda o św. Mikołaju ma swój początek właśnie tutaj, gdzie w IV w. tutejszy biskup rozdawał anonimowo dary biednym. Następnie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Licyjskiej usytuowane w odrestaurowanych spichlerzach wybudowanych przez Hadriana. Zobaczymy tam pozostałości ruin starożytnego miasta Andriake -ważnego portu Demre, zrekonstruowany statek z amforami, cysterny i wiele innych zabytków świadczących o świetności tego regionu. Udamy się również na 1,5-godzinny rejs statkiem na wyspę Kekova (płatny dodatkowo ok. 27 EUR). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Finike Trasa ok. 250 km

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Afrodyzji, jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych. Nazwa miasta pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty, która miała tu swą świątynię. Zwiedzimy ruiny dawnego miasta: świątynię, stadion, pałac biskupi, łaźnię Hadriana. Po obiedzie przejazd w kierunku Pamukkale i spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska. Będziemy mieli okazję zrelaksować się na białych trawertynach, ze względu na kolor zwanych Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada wapiennych tarasów i naturalnych basenów napełnionych wodą z gorących źródeł (dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry płatne dodatkowo ok. 200 TL) Po obiadokolacji możliwość udziału w pokazie wirujących derwiszy (płatny dodatkowo ok. 19 EUR), wizyta w sklepie z tekstyliami. Zakwaterowanie w hotelu z basenem z wodami termalnymi w Pamukkale lub okolicy. Trasa ok. 350 km

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w kierunku magicznej Kapadocji. Po drodze zobaczymy Sultanhani XIII-wieczny Karavanseray, który powstał z fundacji sułtana Alaeddina Keykobada na ważnym szlaku handlowym. Przejazd do hotelu w Kapadocji. Czas na zakupy wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo ok. 34 EUR) lub wizyta w hamamie - łaźni tureckiej (płatna dodatkowo ok. 35 EUR). Trasa ok. 600 km.

Dzień 5

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (płatne dodatkowo, na potwierdzenie od 260 do 330 EUR lub offroad jeepami o wschodzie słońca 55 EUR). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO). Popołudniu wizyta w podziemnym mieście Saratli, zamieszkiwanym niegdyś przez prześladowanych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Przed powrotem do hotelu odwiedzimy pracownię garncarstwa, gdzie zobaczymy proces powstawania pięknych wyrobów ceramicznych, z których słynie ten region.. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Kapadocji. Trasa ok. 200 km

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu odwiedzimy starożytne miasto Perge- najważniejsze miasto starożytnej Pamfilii, będące miejscem narodzin słynnego matematyka i astronoma - Apoloniusza. W I i II wieku Perge należało do najpiękniejszych miast Azji Mniejszej, natomiast w V wieku było już siedzibą biskupa (chrześcijaństwo w Perge rozpowszechnione zostało dzięki wizycie św. Pawła). Popołudniu udamy się w malownicze okolice wodospadu Karpuzkaldıran- popularnego miejsca piknikowego. Następnie pojedziemy do centrum Antalyi- spacer po klimatycznej starówce Kaleiçi, której historia sięga czasów rzymskich. Będzie można podziwiać tradycyjną zabudowę miasta oraz zrelaksować się przy filiżance herbaty. Czas wolny. Powrót do hotelu w Antalyi, kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających. W dniach 1, 6 i 7 niektóre grupy moga być zakwaterowane w Side.
 
Ze względu na politykę przyjmowaną przez niektóre hotele w Turcji, zakwaterowanie wyłącznie mężczyzn (w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych) może nie być możliwe.
 
W przypadku rezygnacji z wejścia do zwiedzanych obiektów (po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie pilota) klientowi przysługuje zwrot kosztów biletu wstępu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wycieczki fakultatywne:

Pokaz Derwiszy - cena ok. 25 EUR

Noc Kapadocka - cena ok. 40 EUR

Kekova - rejs statkiem - cena ok. 35 EUR

Lot Balonem - cena ok. 300 EUR

Jeepy - cena ok. 60 EUR

Hamam - cena ok. 40 EUR

Basen Kleopatry - cena ok. 130 TL

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Zakwaterowanie

Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast - (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya - 3, Finike- 1, okolice Pamukkale - 1, Kapadocja - 2).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty - jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 20.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 210 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 04.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci). W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

 

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Turcja - Cztery Pory Roku

5.6/6 (32 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turcja - Cztery Pory Roku
Last Minute!
Galeria (10)
Turcja - Cztery Pory Roku
Turcja - Cztery Pory Roku
Turcja - Cztery Pory Roku
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Turcja - Cztery Pory Roku - 8 lub 15 dni, Demre, wyspa Kekova, Afrodyzja - ruiny dawnego miasta, Bawełniana Twierdza - Pamukkale i termalne źródła, magiczna Kapadocja - niezapomniane widoki podczas lotu balonem (fakultatywnie), skansen Goreme i podziemne miasto Saratli, ojczyzna derwiszy - Meylana, Perge i malowniczy wodospad Karpuzkaldiranm, dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej
Długość lotu

3 godz. 20 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 210 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 04.08.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci). W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

 

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (129 opinii)
Melissa
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
Olimpos Beach Hotel
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (198 opinii)
Oba Star
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (38 opinii)
Sey Beach Hotel & SPA
Turcja: Riwiera Turecka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 143
Razem
4 286 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 32h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.5
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.7
Transport
5.7
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jolanta 06.12.2022
Termin pobytu: listopad 2022

Ocena ogólna wycieczki

Super wyjazd! Niesamowite wrażenia!Turcja jest krajobrazowo piękna,gdy wyruszyliśmy autokarem z Antalyi w kierunku Kapadocji długo rozpościerały się przed nami widoki zarówno wybrzeża morza,jak i wysokich gór.Kapadocja niepowtarzalna!A w Antalyi była piękna bezchmurna pogoda i 23 stopni ciepła (w listopadzie..)

6.0/6

Tadeusz, Czechówka 10.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

bajkowe dwa tygodnie.

Z sześciu objazdówek na jakich byłem,cztery pory roku były najciekawsze.Marta ogrom wiedzy o Turcji . Jej opowieści sprawiły że nie czuliśmy ilości przejechanych kilometrów,a trochę ich było. Hotel Lonikera też ful wypas.
Pokaż więcej opinii (30)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem