Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 30 opinii )
Wycieczka samolotem
Stambuł - zobacz, posmakuj, dotknij - 8, kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Dolmabahçe, Cysterny Yerebatan, Miniaturk, bazar Kapali Carsi, tureckie specjały - kawa, kumpir i fajka wodna.

Terminy i ceny wycieczki 30

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow.
Wylot z Warszawy liniami rejsowymi.
Lądowanie w Stambule. Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Stambule. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i zwiedzanie Stambułu. Rozpoczniemy od drugiego co do wielkości meczetu w mieście - Meczetu Suleymaniye z XVI w., będącego arcydziełem architektury osmańskiej. Jego twórcą był wybitny na skalę światową turecki budowniczy Sinan (nadworny architekt 5-ciu sułtanów). Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Kolejno wizyta w parku miniatur Miniaturk, gdzie znajduje się kolekcja szczegółowo odwzorowanych, najsłynniejszych obiektów z całego kraju. Miniaturk należy do największych tego typu obiektów na świecie. Podziwiać tu można ponad 120 modeli, z których około 60 to obiekty znajdujące się w Stambule, a kolekcja stale się powiększa. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w muzeum „Panorama 1453 r.”, jedynym na świecie w całości muzeum panoramicznym. Największą atrakcją jest olbrzymi obraz przedstawiający zdobycie Konstantynopola przez Turków, płótno ma powierzchnię ok. 2 tys. m2. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem zapraszamy na fajkę wodną.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele w części objazdowej - skromy hotel ***, położony poza centrum (6 rozpoczętych dób hotelowych w Stambule).
Do dyspozycji gości
restauracja i bar.
Pokoje
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją i łazienkami.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. Uzyskana wiza wydawana jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki. Uwaga! Powyższe ceny wiz podane zostały na dzień 16.09.2019 r. i mogą ulec zmianie
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 165 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień  16.09.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/stambul-zobacz-posmakuj-dotknij/zakwaterowanie-tsi
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

5.3

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Turcji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon