Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot do Stambułu i pierwszy wieczór w Turcji

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow.
Wylot z Warszawy liniami rejsowymi. Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Stambule. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Meczety, miniatury i monumentalne malowidła

Śniadanie i zwiedzanie Stambułu. Rozpoczniemy od drugiego co do wielkości meczetu w mieście - Meczetu Suleymaniye z XVI w., będącego arcydziełem architektury osmańskiej. Kolejno zobaczymy meczet Sułtana Eyup, jeden z najważniejszych dla muzułmanów meczetów w Stambule z racji spoczywającego tu Abu Ayyuba al-Ansariego, przyjaciela Proroka Mahometa. Następnie wjedziemy na wzgórze Pierre Loti, gdzie przy szklance kawy po turecku będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Po południu udamy się na spacer uliczkami dzielnicy Balat z charakterystycznymi kolorowymi domkami i widokiem na górujące nad dzielnicą liceum greckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych: Pokaz Wirujących Derwiszy, cena ok. 40 EUR. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 3
Dzień 3

Stambuł: miasto na styku dwóch światów

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od placu Beyazita, na którym znajduje się Meczet Beyazita, nazywany także „Meczetem Gołębim”. W skład kompleksu wchodzą także inne budowle: kuchnia, dwa mauzolea, szkoła koraniczna, łaźnie, dom pielgrzymów oraz karawanseraj. Następnie zobaczymy Wieżę Beyazita - 85-metrową, marmurową budowlę wzniesioną na plecenie sułtana Mahmuda II do wypatrywania pożarów. Będziemy podziwiać także budynek Uniwersytetu Stambulskiego, jednego z najstarszych ośrodków naukowych nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale także na świecie. Następnie czas wolny w „największym centrum handlowym Stambułu” - Krytym Bazarze (Kapali Carsi), który posiada 64 ulice, ponad 4000 sklepów i 22 wejścia. Kolejno zaprosimy Państwa na zwiedzanie dzielnicy Ortakoy, gdzie zobaczymy przepiękny Wielki Meczet Imperialny, zbudowany z białego kamienia w stylu neobarokowym. Czas wolny w Ortakoy, w trakcie którego polecamy spróbowanie tureckich specjałów, np.: kumpir, czyli pieczonych ziemniaków w skórce z różnymi dodatkami. Kolejno zwiedzanie Muzeum Morskiego. Zwiedzimy także Pałac Dolmabahce, zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdulmecida I - świadectwo ówczesnej potęgi Imperium Osmańskiego. Pałac został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Wieczorem dla chętnych: Wizyta w Tureckim Hamamie cena ok. 60 EUR. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 4
Dzień 4

Od Europejskiego Stambułu do Azjatyckiego Uskudar

Po śniadaniu przeprawa promowa na część azjatycką miasta - Stambuł jest bowiem jedynym miastem na świecie położonym na dwóch kontynentach. Dotrzemy do dzielnicy Uskudar, która w starożytności nazywana była „złotym miastem” i pełniła rolę cmentarza miejskiego. Z wybrzeża zobaczymy znajdującą się na wyspie wieżę Kizkulesi (Wieżę Panny lub Wieżę Leandra), z którą wiąże się tajemnicza legenda. Zobaczymy najbardziej znany w Uskudar meczet Mihrimah Sultan, wybudowany na zlecenie ukochanej córki Sulejmana Wspaniałego i Roksolany - Mihrimah. Zobaczymy również meczet Camlica Cami, nowo wybudowany, największy meczet w Turcju. Następnie udamy się do letniego pałacyku Kucuksu, położonego nad Bosforem. Na stronę europejską wrócimy przez jeden z mostów nad Bosforem łączący brzeg europejski z azjatyckim. Zobaczymy także most Galata, który przecina Złoty Róg, a z mostu 63-metrową wieżę o tej samej nazwie. Wieża Galata została zbudowana w 1384 r. jako część fortyfikacji ówczesnej kolonii Genui i była jej najważniejszym punktem. Po południu zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym odnajdziemy zbiór pamiątkowych eksponatów, zaczynając od starożytnych monet aż po sarkofagi i płaskorzeźby. Zobaczymy także historyczny budynek stacji Sirkeci - ostatniego przystanku Orient Expresu, kursującego z przerwami pomiędzy Paryżem, a Stambułem w latach 1883-1977 r. Tego dnia będziemy mieli okazję zrobienia korzystnych zakupów galanterii skórzanej i tureckich słodkości. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych: Noc turecka na Bosforze, cena ok. 60 EUR. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Dzień 5

Sultanahmet: serce historycznego Stambułu

Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Sultanahmet, nazywanej często „sercem Stambułu”. Rozpoczniemy od Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet – jeden z najsłynniejszych meczetów świata. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Zwiedzimy także kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Kolejnym punktem programu będzie Cysterna Bazylikowa, która powstała za czasów panowania cesarza Justyniana i miała doprowadzać wodę do pałacu cesarza na wypadek wojny. Tego dnia okazja do zapoznania się z tradycją tkania tureckich dywanów - możliwość zakupu. Powrót do hotelu i obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych: Stambuł nocą, cena ok. 30 EUR (Trasa ok. 60 km).

Dzień 6
Dzień 6

W rytmie Orient Expressu

Czas wolny na zakupy. Da chętnych: Rejs na Wyspy Książęce. Po śniadaniu przejazd w kierunku Złotego Rogu, i przepłynięcie promem na drugą co do wielkości wyspę Heybeliada - bankierzy i kupcy Stambułu wybierali ją na siedzibę swoich letnich rezydencji. Spacer głównymi arteriami wyspy podczas którego podziwiać będziemy główne zabytki wyspy, do których należą klasztor Świętej Trójcy z IX w oraz cerkiew grekokatolicka. Czas wolny. Następnie przepłyniemy na największą z wysp książęcych Buyukada - w przeszłości zamieszkiwana przez Ormian, Greków i Żydów. Malownicza wyspa obejmuje dwa wzgórza. gdzie na każdym z nich wznosi się: starożytny klasztor św. Jerzego – na południu, klasztor Chrystusa – na północnym wzgórzu, Spacer po wyspie z przewodnikiem, lunch (w cenie) i następnie czas wolny – cena ok. 60 EUR.

Dzień 7
Dzień 7

Rejs Bosforem i powrót do domu

Po śniadaniu udamy się na niezwykły rejs po Bosforze. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Wylot z Stambułu liniami rejsowymi. Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina. (Trasa ok. 70 km).

Uwagi do Programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.

W przypadku rezygnacji z wejścia do zwiedzanych obiektów (po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie pilota) klientowi przysługuje zwrot kosztów biletu wstępu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

HAMMAM Z MASAŻEM - ok. 60 EUR

STAMBUŁ NOCĄ - ok. 30 EUR

NOC TURECKA - ok. 60 EUR

POKAZ WIRUJĄCYCH DERWISZY - ok. 40 EUR.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Zakwaterowanie

Hotele w części objazdowej - skromy hotel ***, położony poza centrum (6 rozpoczętych dób hotelowych w Stambule).

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty - jego ważność powinna obejmować cały planowany okres pobytu LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 20.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 275 EUR płatny pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 15-18 EUR/ 1 posiłek) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień  06.06.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Bestseller
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
1 / 10
  • ...
    • Wycieczka Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij

5.3/6 (62 opinie)

Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij

Za osobę3 426
Razem
6 851 zł
Zaliczka 10% 680 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (TSI-6 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 275 EUR płatny pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 15-18 EUR/ 1 posiłek) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień  06.06.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Atuty oferty

Stambuł - zobacz, posmakuj, dotknij - 8, kompleks pałacowy Topkapi, Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac Dolmabahçe, Cysterna Bazylikowa, Miniaturk, Kryty Bazar, Muzeum Archeologiczne, tureckie specjały - kawa i kumpir.
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
5.8
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Maciej, Inowrocław 29.07.2022

Godne polecenia.

Wycieczka w 100% godna polecenia. Mimo , że w lipcu, pogoda słoneczna temp 28-33 C .
Pokaż więcej opinii (61)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem