Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do największej w Turcji Jaskini – Tinaztepe, która znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Następnie przejazd w kierunku Aksaray przez miejscowość Kilistra i Konyę. Uważa się, że właśnie tam żyli pierwsi chrześcijanie, a św. Paweł na terenie Kilistry wygłaszał mowy i dokonywał cudów. Zwiedzimy także Sultanhani XII-wieczny seldżucki karawansaray jeden z najlepiej zachowanych na tych terenach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Aksaray lub okolicy. (Trasa ok. 520 km).

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na spacer do miejscowości Selime, która słynie ze skalnego monastyru uważanego za największy katedralny skalny kościół na terenie Kapadocji. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dolina Ihlara - bardzo często ze względu na piękne widoki porównywana z Wielkim Kanionem (trekking połączony z oglądaniem kościołów skalnych). Następnie przejedziemy do Guzelyurt, gdzie w trakcie spaceru zobaczymy Kościół św. Grzegorza z Nazjanzu. Przejazd do hotelu na terenie Kapadocji, przerwa na zdjęcia nad przepięknym jeziorem na dnie krateru. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. Dla chętnych wieczorem Noc Turecka (za dodatkową opłatą ok. 34 EUR). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Twierdzy Uchisar, która góruje nad Kapadocją i skąd rozpościera się cudowny widok. Twierdza jest niewątpliwie jednym z największych cudów natury na tym terenie. Następnie udamy się do Goreme gdzie zwiedzimy wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO muzeum kościołów skalnych, z pięknie zachowanymi freskami, przedstawiającymi najważniejsze postacie chrześcijaństwa. Wybierzemy się na spacer wśród okolicznych dolin, gdzie wyobraźnia podpowie nam co przedstawiają poszczególne formacje skalne i dlaczego miejscowi nazywają jedną z nich „doliną miłości”. Okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z panoramy w Goreme. Możliwość zakupu wyrobów skórzanych i biżuterii z onyxu. Późnym popołudniem dla chętnych szalona wyprawa quadami po bezdrożach „Krainy Pięknych Koni” (za dodatkową opłatą ok. 45 EUR) i relaks w łaźni tureckiej (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 5

Rano dla chętnych lot balonem o wschodzie słońca (na potwierdzenie, za dodatkową opłatą ok. 330 EUR), następnie po śniadaniu w hotelu przejazd do wioski Cavusin - jednej z najbardziej malowniczych osad w Kapadocji. Zobaczymy tam m. in. Kościół skalny św. Jana Chrzciciela z bardzo charakterystycznymi reliefami i freskami. Następnie pojedziemy do twierdzy Ortahisar, gdzie zobaczymy naturalną fortecę pełną jaskiń i tuneli. Kolejnym punktem programu jest szalony jetboat oraz spływ motorówką po rzece Kizilirmak. Doskonała zabawa i mały zastrzyk adrenaliny (spływ uzależniony jest od warunków atmosferycznych i poziomu wody w rzece). Udamy się także na panoramę Devrent - gdzie naturalne formy skalne „spłatały figla” i przybrały niebywałe postacie zwierząt i bestii. Spacer po Avanos - mieście słynącym z oryginalnych wyrobów ceramicznych, których proces tworzenia będziemy mogli zobaczyć. Odwiedzimy drugie najsławniejsze skupisko kościołów skalnych Zelve będące również, miejscem gdzie, aż do 1924 roku żyli we wspólnocie muzułmanie i chrześcijanie. Dzień zakończymy spacerem po pełnej „kapadockich grzybów” dolinie Pasabagi. To właśnie tam mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Możliwość degustacji sławnych kapadockich win. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. Wieczorem dla chętnych pokaz mistycznego tańca Derwiszy (za dodatkową opłatą ok. 19 EUR). (Trasa ok. 60 km).

Dzień 6

Rano dla chętnych możliwość podziwiania cudów natury podczas przejażdżki konnej (za dodatkową opłatą ok. 40 EUR). Po śniadaniu jeepami udamy się do kilku najpiękniejszych miejsc regionu, gdzie będziemy podziwiać księżycowe krajobrazy bajkowej Kapadocji. Następnie przejdziemy do wioski Mustafapasa, zobaczymy kościół Heleny i Konstantyna, poczujemy atmosferę dawnych czasów oraz „grecki” charakter tego miejsca. Wioska ta słynie z późno bizantyjskich kościołów i domów zdobionych motywami zwierzęcymi. Wybierzemy się także na spacer wzdłuż doliny Soganli, gdzie zobaczymy kościoły wykute w skałach (np. Kościół Czarnych Głów). Pojedziemy także do miasteczka Urgup, którego architektura jest połączeniem naturalnych skał z dziełem ludzkich rąk. Możliwość zakupu tureckich słodkości. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do podziemnego miasta Saratli, w którym zobaczymy jak dawniej mieszkańcy Kapadocji potrafili zagospodarować i wykorzystać swoje naturalne otoczenie w czasie zagrożenia i wojen. Następnie przejazd do Konyi - niegdyś stolicy Seldżuków, gdzie zobaczymy wzgórze Alladinów. Wzgórze zostało usypane specjalnie dla Alladina Keykubata I (usypane z ziem wszystkich terenów należących do Seldżuków). Ujrzymy także XIX wieczny meczet Aziziye łączący w sobie niepowtarzalne style architektoniczne. Kolejno udamy się do Muzeum Karatay, słynącego ze wspaniałych zbiorów sztuki islamskiej. Odwiedzimy także Catalhoyuk - jedną z najstarszych odnalezionych osad (datowana jest na około 7500 r. p.n.e.). Przejazd do Antalyi, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Antalyi. (Trasa ok. 620 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty (najlepiej trekkingowe) na piesze wycieczki i ciepłe okrycie na wieczory. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.

Ze względu na politykę przyjmowaną przez niektóre hotele w Turcji, zakwaterowanie wyłącznie mężczyzn (w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych) może nie być możliwe.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Wieczór turecki - cena ok. 34 EUR.
Pokaz wirujących Derwiszy - cena ok. 25 EUR.
Lot balonem - cena ok. 220 EUR.
Hamam - cena ok. 40 EUR.
Quad Safari- cena ok. 55 EUR (ok. 1 h) - wymagane prawo jazdy (dla osoby prowadzącej), Quady są 2-os.
Jazda konna- cena ok. 50 EUR (ok 1 h ) - limit wagowy max. 95 kg.

Jeep Safari o wschodzie słońca - cena ok. 60 EUR.

Noc Kapadocka - cena ok. 40 EUR.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 185 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 14.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci). W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.


 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie

5.4/6 (51 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie
Last Minute!
Galeria (9)
Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie
Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie
Turcja - Przygoda w księżycowej Krainie
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Turecka Wyprawa - Przygoda w księżycowej Krainie, 8 lub 15 dni, Jaskinia Tinaztepe - podziemny cud, Kilistra - pierwsi chrześcijanie, niezwykła Kapadocja, trekking w dolinie Ihlara, Twierdza Uchisar, szalona wyprawa quadami, spływ po rzece Kizilirmak, Zelve - kościoły skalne, Pasabag - spacer wśród „kapadockich grzybów”, offroad w księżycowej dolinie, dla chętnych: przejażdżka na koniach, dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej
Długość lotu

2 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 185 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR) i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 14.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996 r. (z małymi wizernukami głów postaci). W związku z tym nie będzie możliwości dokonywania opłat u pilota lub za wycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.


 

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Olimpos Beach Hotel
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (129 opinii)
Melissa
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (26 opinii)
Kolibri Hotel
Turcja: Riwiera Turecka
Zdjęcie Hotelu
4.6/6 (60 opinii)
Kleopatra Micador
Turcja: Riwiera Turecka

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 079
Razem
6 158 zł
Zaliczka 30% 1 840 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
5.6
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof 08.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Bajeczna Kapadocja

Wycieczka jest wspaniale zorganizowana. Zanim dotrzemy do Kapadocji również po drodze oglądamy wiele fantastycznych miejsc, ale bez efektu nadmiaru czy zmęczenia. Świetnie, że w Kapadocji są aż 4 noclegi w tym samym, bardzo wygodnym hotelu. Jeśli ktoś chce więcej niż przepiękne widoki i starożytne kościoły skalne polecam Wieczór Kapadocki, czy jet boat. Jedyne co bym zmienił to - odpuścił sobie sklep ze słodyczami czy skórami, a w zamian dodał spacer wzdłuż bulwaru rzecznego w Avanos. Minusem była obsluga i jakość hotelu pod Alanya po wyladowaniu i przed odlotem, ale i tak nie zmienia to mojej opinii, że to naprawdę rewelacyjna wycieczka, wspaniale poprowadzona przez Panią Pilot.

6.0/6

Malgorzata, --- 23.10.2023

Przygoda w księżycowej Krainie

Wspaniała przygoda.Bajeczne widoki krajobrazu Kapadocji.Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc pod przewodnictwem sympatycznej pilotki Martyny. Polecam poranna wyprawę jeepami na oglądane wspaniałych i kolorowych balonów.Niezapomniane wrażenia.Swietnie bawiliśmy się również na wieczorze tureckim.,Super widowisko i zabawa.
Pokaż więcej opinii (49)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem