Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do serca regionu Alentejo, Evory, miasta- muzeum wpisanego na listę UNESCO. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: rzymską świątynię Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, katedrę, charakterystyczne uliczki i miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami . Przejazd do hotelu w okolicach Evory. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do Monsaraz (ok. 30 EURO/os) – urokliwego średniowiecznego zakątka, który przez wieki zachował swój charakter, jak niewiele innych miejsc. Położone na szczycie wzgórza i chronione przez mury, z wąskimi uliczkami pełnymi zakamarków, bielonymi murami domów i kolorowymi bugenwillami Monsaraz oferuje zapierający dech w piersiach widok na region Alentejo i jedno z największych sztucznych jezior w Europie- Alqueva w tle. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. Poznamy dzielnicę Belem słynącą z wieży Belem i klasztoru Hieronimitów (UNESCO) – zbudowanego dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii oraz Pomnika Odkrywców symbolizującego dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Zapraszamy także na spacer uliczkami typowych dzielnic Lizbony: Baixa i Alfama, podczas którego zobaczymy Plac Rossio, położony na najwyższym wzgórzu w mieście zamek Świętego Jerzego, Rua Augusta, katedrę Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny, lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, odkryjemy jeden z najbardziej charakterystycznych kościołów w Lizbonie, oraz niezapomniany widok na miasto z tarasu widokowego. W czasie wolnym - okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Fatimskim, jednym z najbardziej znanych ośrodków kultu maryjnego na świecie. Przejdziemy na Plac Modlitwy, który jest centralnym miejscem sanktuarium, ograniczonym z jednej strony przez bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z 65-metrową wieżą dzwonniczą i bazylikę Trójcy Przenajświętszej z drugiej. Następnie przejazd do Tomar znanego ze wspaniale zachowanego zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO), gdzie do dziś można poczuć wyjątkową atmosferę pełnej tajemnic przeszłości. Powrót do hotelu. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do Nazare (ok. 30 EURO/os), które ma jedną z najstarszych tradycji związanych z rybołówstwem w Portugalii. Obecnie głównymi atrakcjami są także fale i surfing, dzięki „kanionowi Nazaré” (największy podwodny kanion w Europie) - podwodnemu zjawisku geomorfologicznemu, które pozwala na tworzenie doskonałych gigantycznych fal. Zobaczymy też wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. Powrót do hotelu w okolicach Fatimiy, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Porto. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Torre Dos Clerigos - najwyższą wieżę w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stację São Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos, Palacio da Bolsa, katedrę, Cais da Ribeira -najbardziej gwarne miejsce Porto, arcydzieło ludzkiej kreatywności, harmonijnie połączone z rzeką Douro, wpisane na listę UNESCO. W programie także wizyta w bodedze, gdzie poznamy proces produkcji wina porto oraz degustacja. Podczas rejsu po rzece Douro będziemy podziwiać konstrukcje sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Coimbry, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Coimbry nazywanej często miastem studentów. Zatrzymamy się w jednym z miejsc z pocztówkowym widokiem na miasto i rzekę Mondego, a następnie udamy się na spacer, podczas którego zobaczymy: kościół Santa Cruz- w 2003 roku uznany jako Panteon Narodowy, łuk Almedina, imponującą katedrę Sé, najstarszy uniwersytet w kraju, ogród botaniczny, akwedukt São Sebastião. Kolejnym punktem programu będzie jedno z najbardziej malowniczych miasteczek w Portugalii - Obidos. W obrębie średniowiecznych murów znajdziemy dobrze zachowany zamek, zaliczany do siedmiu cudów Portugalii (obecnie hotel), labirynt wąskich uliczek z białymi domami, sklepiki z pamiątkami, niewielkie restauracje oraz kolorowe bugenwille i kwitnące drzewka cytrusowe, które oczarowują spacerujących. Polecamy skosztować lokalnego likieru wiśniowego – ginja, serwowanego w czekoladowym kubeczku. Przejazd do hotelu w okolicach Lizbony, kolacja, nocleg. Wieczorem dla chętnych, dodatkowo płatny wieczór Fado (ok 50 euro).

Dzień 7

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Sintry (UNESCO), która w XIX wieku była jedną z pierwszych kolebek architektury romantycznej w Europie. Zapraszamy do zwiedzenia Palacio Nacional - położonego w samym sercu miasta Pałacu Narodowego, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Portugalii. Jego charakterystyczne kominy widnieją na większości pocztówek z Sintry, a sam pałac kryje we wnętrzach wiele pięknych i cennych przedmiotów oraz dekoracji. W przeszłości był on najczęściej wybieraną siedzibą królewską w Portugalii i pozostawał w nieustannym użyciu od XV wieku do upadku monarchii w 1910 roku. W czasie wolnym warto spróbować typowych miejscowych specjałów - ciastek serowych queijadas. Przejazd na Cabo da Roca - przylądek skały - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy, a następnie panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z modnych kurortów. Poza plażą, w centrum miasteczka znajdziemy pełne kawiarni i sklepów, małe urokliwe uliczki, wyłożone calçada portuguesa z których słynie Cascais. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Algarve.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie.
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
- Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Coimbry przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w rejonie Algarve, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Fatimie, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.
Pokoje 3 osobowe dostępne na potwierdzenie.

Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępów, napiwków,  systemu TGS, opłat rezerwacyjnych itd (kwota ok 175 euro. – płatna u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w (ok 2 EUR/os/dzień).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

 

W przypadku późnego wylotu możliwe jest skorzystanie z wycieczki fakultatywnej (płatne u pilota na miejscu).

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08

Pocztówki z Portugalii

Udostępnij
Dodaj do schowka
Pocztówki z Portugalii
Galeria (12)
Pocztówki z Portugalii
Pocztówki z Portugalii
Pocztówki z Portugalii
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Evora • Lizbona - Belem • klasztory UNESCO - Hieronimitów • Fatima - Sanktuarium Fatimskie • malownicze Obidos • Coimbra - kościół Santa Cruz • winne Porto • królewska Sintra • Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz
Długość lotu

4 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępów, napiwków,  systemu TGS, opłat rezerwacyjnych itd (kwota ok 175 euro. – płatna u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w (ok 2 EUR/os/dzień).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (22 opinie)
Pestana Viking
Portugalia: Algarve
Zdjęcie Hotelu
Ilunion Islantilla
Hiszpania: Costa de la Luz
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (24 opinie)
Puerto Antilla Grand hotel
Hiszpania: Costa de la Luz
Zdjęcie Hotelu
Vila Gale Nautico
Portugalia: Algarve

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 080
Razem
10 160 zł
Zaliczka 25% 2 540 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem