Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do serca regionu Alentejo, Evory, miasta- muzeum wpisanego na listę UNESCO. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: rzymską świątynię Diany, kościół São Francisco z Kaplicą Czaszek, katedrę, charakterystyczne uliczki i miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami. Przejazd do hotelu w Fatimie, kolacja, nocleg. ok 420 km

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Fatimskim, jednym z najbardziej znanych ośrodków kultu maryjnego na świecie. Czas wolny na Placu Modlitwy, który jest centralnym miejscem sanktuarium, ograniczonym z jednej strony przez bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z 65-metrową wieżą dzwonniczą i bazylikę Trójcy Przenajświętszej z drugiej. Dla chętnych wycieczka do Tomar znanego ze wspaniale zachowanego zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO), gdzie do dziś można poczuć wyjątkową atmosferę pełnej tajemnic przeszłości (ok. 30 EUR/os i bilet wstępu ok. 10 EUR). Następnie przejazd do Porto, gdzie podczas rejsu po rzece Douro będziemy podziwiać konstrukcje sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. W programie także wizyta w bodedze, podczas której poznamy proces produkcji wina porto oraz degustacja. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Bragi. ok 500 km.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Porto. Serce miasta stanowi Praca da Libertade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Palacio da Bolsa, Casa do Infante, gdzie urodził się książe Henryk Żeglarz oraz Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto. Historyczne centrum Porto - arcydzielo ludzkiej kreatywności, harmonijnie połączone z rzeką Douro, zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie przejazd do Bragi, jednego z najstarszych miast Portugalii, pełnego kultury i tradycji, gdzie historia i religia współistnieją z rozwojem i przemysłem technologicznym. Podczas spaceru zobaczymy najstarszą katedrę w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta - Praca da Republica. Na koniec zwiedzania przejazd do sanktuarium Bom Jesus do Monte, ikony miasta, z monumentalnymi schodami, fontannami i barokowymi posągami (UNESCO) oraz niesamowitym widokiem na Bragę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. ok 140 km

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Coimbry nazywanej często miastem studentów. Zatrzymamy sie w jednym z miejsc z pocztówkowym widokiem na miasto i rzekę Mondego, a następnie udamy sie na spacer. Zobaczymy: kościół Santa Cruz- w 2003 roku uznany jako Panteon Narodowy, łuk Almedina, imponującą katedrę Sé, najstarszy uniwersyt w kraju, ogród botaniczny, akwedukt São Sebastião. Są to tylko niektóre skarby miasta, przez które przebiega najczęściej uczęszczana portugalska droga do Santiago de Compostela. Kolejnym punktem programu będzie Batalha, znana głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljubarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku (UNESCO). W jego skład wchodzą m.in. trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster, Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Przejazd do hotelu w okolicach Fatimy, kolacja, nocleg. ok 285 km

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie dawnego opactwa Cystersów w Alcobaça (UNESCO). Jest to przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnia czy krużganki. Kolejnym punktem programu będzie jedno z najbardziej malowniczych miasteczek w Portugalii- Obidos. W obrębie średniowiecznych murów znajdziemy dobrze zachownay zamek, zaliczany do siedmiu cudów Portugalii (obecnie hotel), labirynt wąskich uliczek z białymi domami, sklepiki z pamiątkami, niewielkie restauracje oraz kolorowe bugenwille i kwitnące drzewka cytrusowe, które oczarowują spacerujących. Polecamy skosztować lokalnego likieru wiśniowego – ginja, serwowanego w czekoladowym kubeczku. Na zakończenie dnia przejazd do Mafry słynącej z imponującego pałacu-klasztoru (UNESCO). Kompleks składa się z pałacu, kaplicy królewskiej w kształcie rzymskiej barokowej bazyliki, klasztoru franciszkanów oraz biblioteki. Uzupełnia go ogród o geometrycznym układzie oraz królewski park myśliwski (Tapada). Jest to jeden z najbardziej niezwykłych obiektów, który ilustruje potęgę i zasięg imperium portugalskiego. Przejazd na kolację i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. ok 200 km.  Dla chętnych i za dodatkową opłatą wieczór fado (ok. 55 EUR/os).

Dzień 7

Dzień 7

Następnie przejazd na zwiedzanie stolicy Portugalii. Poznamy dzielnicę Belem slynącą z wieży Belem i klasztoru Hieronimitów (UNESCO) – zbudowanego dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii oraz Pomnika Odkrywców symbolizującego dawną potęgę kolonialnej Portugalii. W centrum Lizbony spacer uliczkami typowych dzielnic miasta - Baixa i Alfama. Zobaczymy plac Rossio, zamek São Jorge - jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Lizbony, położony na najwyższym wzgórzu w mieście, Rua Augusta, katedrę Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy Santa Justa i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Przejazd do Algarve, kolacja, nocleg. ok 335 km.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie.
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
- Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w rejonie Algarve, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Bradze, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka.
Pokoje 3 osobowe dostępne na potwierdzenie.

Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępów, napiwków,  systemu TGS, opłat rezerwacyjnych itd (kwota ok 215 euro. – płatna u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień), Porto (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Bradze (ok. 2 Eur/os/dzień) i rejonie Algarve (ok 2 EUR/os/dzień).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08

Portugalskie must see!

5.3/6 (165 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Portugalskie must see!
Galeria (14)
Portugalskie must see!
Portugalskie must see!
Portugalskie must see!
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • Fatima i Braga - ośrodki religijne • winne Porto • akademicka Coimbra • kaplica czaszek w Evorze • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz
Długość lotu

4 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępów, napiwków,  systemu TGS, opłat rezerwacyjnych itd (kwota ok 215 euro. – płatna u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji, wydatków osobistych oraz podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień), Porto (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Bradze (ok. 2 Eur/os/dzień) i rejonie Algarve (ok 2 EUR/os/dzień).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 930
Razem
9 860 zł
Zaliczka 30% 2 950 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.6
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka, WROCLAW 24.08.2016

Pięknie

Ten wyjazd to była nasza podróż poślubna i zależało nam, żeby był udany. Tak też było. Portugalia jest pięknym i ciekawym krajem,o którym dużo dowiedzieliśmy się od naszej pilotki p.Sylwii. Program był interesujący i rozbudził naszą ochotę na więcej :-) a jednoczesnie nie był przeładowany.

6.0/6

Piotr, Wrocław 30.09.2021

Wspaniała wycieczka do Portugalii, mimo pandemii

Wycieczka na początku września to doskonały moment na Portugalię. Nie było zbyt upalnie ani zbyt deszczowo (północ Portugalii). Odwiedziliśmy wiele miejsc godnych zobaczenia. Najbardziej mi się podobały takie miasta jak Porto, Sintra i Lizbona oraz koniec Europy Cabo da Roca. Bardzo dobra przewodniczka, Pani Agnieszka informowała o historii i legendach zwiedzanych miejscowości. Po każdym dniu odpoczynek w dobrych hotelach. Dziękuję Rainbow!
Pokaż więcej opinii (163)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem