Fort Nizwa

Birkat Al-Mawz

Bimmah Sinkhole

Wahiba

Maskat

Fort Bahla

Góry Jebel Akhdar

Fort Jabrin

Lokalne wyroby

Wielki Meczet Sułtana Qabusa, Maskat

Pustynne forty i górskie oazy

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Maskat - zabytki stolicy Omanu ● Meczet sułtana Qaboosa ● Pałace sułtanatu Omanu ● Nizwa - potężny fort w oazie ● Wielki Kanion Omanu ● zamki w Bahli i Dżabrin pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy ● opcjonalnie tydzień wypoczynku w Omanie

Terminy i ceny wycieczki 19

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 6

Majan Continental Hotel
Oman
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

Ramee Guestline
Oman
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +518 zł / za osobę 7 dni

Millenium Resort Mussanah
Oman
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +665 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Maskacie; możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Maskacie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu)

Dzień 2

Po późnym śniadaniu zwiedzanie stolicy kraju, Maskatu. Objazd panoramiczny miasta podczas którego sfotografujemy słynną Operę Królewską, najbardziej uznaną w regionie. Następnie przejedziemy promenadą do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu – Muttrah, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście – po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Dżalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Kasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Czas wolny na spacery promenadą lub indywidualne zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w hotelu w Maskacie lub okolicy. (Trasa ok. 100 km) Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD) fakultatywna wycieczka „Muscat by night" z przysmakami z grilla serwowanymi na plaży i muzyką. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację, często TV. Wyżywienie: Śniadania a za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne. Do dyspozycji gości: na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza. Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem rejsowym Warszawa lub Kraków – Dubaj – Maskat oraz Maskat – Dubaj – Warszawa lub Kraków, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty wyjazdowej ok. 20 USD/os., obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej; płatne na miejscu) i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Omanie trwa od 07.11.2019 do 16.04.2020.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon