Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Salwador wakacje

Salwador
Salwador

Salwador

Stolica: San Salvador

Waluta: USD

Powierzchnia: 21 040 km 2

Liczba ludności: ‍6 156 670

Oszałamiające widoki – wakacje w Salwadorze

Tajemniczy Salwador nie jest znany zbyt wielu polskim turystom. A szkoda, gdyż kraj ten ma do zaoferowania naprawdę piękne krajobrazy, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Jednym z takich magicznych miejsc jest Laguna Alegria. Nazywana szmaragdem Ameryki, ukryta jest w kraterze wulkanu Tecapa. Woda o zielonkawym kolorze przeplata się z żółtymi fragmentami, czyli miejscami leżącymi na warstwach siarki i to ze względu na jej obecność wodę laguny uważa się za leczniczą. Wczasy w Salwadorze to także okazja do eksploracji El Tunco, Tutejsze wybrzeże to gratka dla surferów i wszystkich plażowiczów. To także świetne miejsce dla fotografów, którzy znajdą tu wiele obiektów do udokumentowania, na czele z mieniącymi się tysiącem barw jaskiniami.

Ameryka Łacińska od kuchni – wczasy w Salwadorze

Kukurydziane placki z przeróżnymi nadzieniami (tzw. Pupusas) to narodowe danie Salwadoru. Mieszkańcy jedzą je najczęściej z farszem serowym, mięsnym lub warzywnym oraz salsą pomidorową i podsmażaną kapustą (curtido). Kukurydziane placki to również popularne w całej Ameryce łacińskiej tortille. Najczęściej podaje się je z grillowanym mięsem, guacamole czy fasolą. Wakacje w Salwadorze to również szansa, aby spróbować pysznych lokalnych alkoholi, na czele z Tick Tack lub Torito.

Salwador jakiego nie znałeś – wakacje w Salwadorze

Salwador to również dość osobliwy kraj, pełen fascynujących ciekawostek. Czy wiedzieliście np., że Salwador brał udział w jednej z najkrótszych i najbardziej niesławnych wojen świata – 100-godzinna wojnę z sąsiednim Hondurasem ogłoszono po meczu piłki nożnej w 1969 roku. Salwador był też jedynym krajem Ameryki Łacińskiej, który wysłał swoje oddziały do Iraku. Najwyżej położonym miastem kraju jest Apaneca. Państwo to nazywane jest też Krainą Wulkanów, a wczasy w Salwadorze mogą być okazją do zobaczenia jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Opinie o Salwadorze:

5.3/6

Ocena ogólna Salwador

6.0 / 6
niemal tak fajnie, jak w Gwatemali

Piękne krajobrazy, przyjaźni ludzie. Miasta przytłaczające swoim hałasem i chaosem. W stolicy na uwagę zasługuje kościół El Rosario, z mnóstwem niesłychanie pięknych i ciepłych refleksów światła przechodzących przez witraże w sklepieniu. Miasto - głośne, jak większość miast w tym regionie, będące całkowitym przeciwieństwem miast belizejskich... Według mnie całkowicie można by usunąć z programu wizytę "w halach targowych" z mydłem, powidłem i butami na czele, z wołającymi o pomstę do nieba mini-fabryczkami tych ostatnich, w których w nieludzkich warunkach, w smrodzie butaprenu i oparach kurzu ze szlifowanych plastikowych podeszew sandałów, siedzą ludzie i pracowicie jak "świstaki" składają poszczególne elementy tworząc imitację butów, sprzedawanych później za "psie pieniądze". O tę godzinę dłużej za to można by spędzić czas nad oceanem... Uwaga pod rozwagę Organizatora.Dodał(a):
Agnieszka, 2020.02.12
5.0 / 6
Tętniący życiem swoich miast

W Salwadorze zachwyca rytm .Dodał(a):
Żania i Wojtek, 2018.02.17
5.0 / 6
Korki na drogach i mili ludzie.

W Santa Ana postawić woskowe figury sierżanta i Zorro, a przeniesiemy się w zaczarowany świat filmu. Dodał(a):
Tomasz, GORLICE, 2018.03.14
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem