wypoczynek

Wczasy w Salwadorze - co musisz wiedzieć?

  • O Salwadorze
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Salwadoru

Salwador

Stolica:
San Salvador
Waluta:
USD
Powierzchnia:
21 040 km2
Liczba ludności:
6 156 670

Oszałamiające widoki – wakacje w Salwadorze

Tajemniczy Salwador nie jest znany zbyt wielu polskim turystom. A szkoda, gdyż kraj ten ma do zaoferowania naprawdę piękne krajobrazy, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Jednym z takich magicznych miejsc jest Laguna Alegria. Nazywana szmaragdem Ameryki, ukryta jest w kraterze wulkanu Tecapa. Woda o zielonkawym kolorze przeplata się z żółtymi fragmentami, czyli miejscami leżącymi na warstwach siarki i to ze względu na jej obecność wodę laguny uważa się za leczniczą. Wczasy w Salwadorze to także okazja do eksploracji El Tunco, Tutejsze wybrzeże to gratka dla surferów i wszystkich plażowiczów. To także świetne miejsce dla fotografów, którzy znajdą tu wiele obiektów do udokumentowania, na czele z mieniącymi się tysiącem barw jaskiniami.

Ameryka Łacińska od kuchni – wczasy w Salwadorze
Kukurydziane placki z przeróżnymi nadzieniami (tzw. Pupusas) to narodowe danie Salwadoru. Mieszkańcy jedzą je najczęściej z farszem serowym, mięsnym lub warzywnym oraz salsą pomidorową i podsmażaną kapustą (curtido). Kukurydziane placki to również popularne w całej Ameryce łacińskiej tortille. Najczęściej podaje się je z grillowanym mięsem, guacamole czy fasolą. Wakacje w Salwadorze to również szansa, aby spróbować pysznych lokalnych alkoholi, na czele z Tick Tack lub Torito.

Salwador jakiego nie znałeś – wakacje w Salwadorze
Salwador to również dość osobliwy kraj, pełen fascynujących ciekawostek. Czy wiedzieliście np., że Salwador brał udział w jednej z najkrótszych i najbardziej niesławnych wojen świata – 100-godzinna wojnę z sąsiednim Hondurasem ogłoszono po meczu piłki nożnej w 1969 roku. Salwador był też jedynym krajem Ameryki Łacińskiej, który wysłał swoje oddziały do Iraku. Najwyżej położonym miastem kraju jest Apaneca. Państwo to nazywane jest też Krainą Wulkanów, a wczasy w Salwadorze mogą być okazją do zobaczenia jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

Opinie o Salwadorze

Salwadorze
6.0 /6

niemal tak fajnie, jak w Gwatemali

Piękne krajobrazy, przyjaźni ludzie. Miasta przytłaczające swoim hałasem i chaosem. W stolicy na uwagę zasługuje kościół El Rosario, z mnóstwem niesłychanie pięknych i ciepłych refleksów światła przechodzących przez witraże w sklepieniu. Miasto - głośne, jak większość miast w tym regionie, będące całkowitym przeciwieństwem miast belizejskich... Według mnie całkowicie można by usunąć z programu wizytę "w halach targowych" z mydłem, powidłem i butami na czele, z wołającymi o pomstę do nieba mini-fabryczkami tych ostatnich, w których w nieludzkich warunkach, w smrodzie butaprenu i oparach kurzu ze szlifowanych plastikowych podeszew sandałów, siedzą ludzie i pracowicie jak "świstaki" składają poszczególne elementy tworząc imitację butów, sprzedawanych później za "psie pieniądze". O tę godzinę dłużej za to można by spędzić czas nad oceanem... Uwaga pod rozwagę Organizatora.
Dodał(a):
Agnieszka, Parzęczew, 12.02.2020
5.0 /6

Korki na drogach i mili ludzie.

W Santa Ana postawić woskowe figury sierżanta i Zorro, a przeniesiemy się w zaczarowany świat filmu. 

Dodał(a):
Tomasz, GORLICE, 14.03.2018
5.0 /6

Tętniący życiem swoich miast

W Salwadorze zachwyca rytm życia i dzidzictwo społeczno-kulturowe. Można się zgubić w uliczkach jego kolonialnych miast i zagadać ze spotkanymi na jakimś rynku mieszkańcami. Kraj sprawia wrażenie dynamicznie się rozwijającego i gotowego na przyszłość.

Dodał(a):
Żania i Wojtek, 17.02.2018
5.3/6 Ocena ogólna Salwadorze

Pogoda w Salwadorze

Klimat w Salwadorze to klimat podzwrotnikowy, w którym temperatura jest podobna właściwie przez cały rok. Słupek rtęci sięga średnio poziomu 23-25°C na wybrzeżu, ale nad Salwadorem występują dwie pory – sucha i deszczowa. Pora deszczowa trwa od maja do października i w tym okresie występują obfite opady, których poziom sięga niemal 2500 mm.