Wczasy w Salwadorze - co musisz wiedzieć?

  • O Salwadorze
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Salwadorze

Salwador

Stolica:
San Salvador
Waluta:
USD
Powierzchnia:
21 040 km2
Liczba ludności:
6 156 670

Salwador jest najmniejszym krajem w Pacyficznym Pierścieniu Ognia. I choć nie jest tak popularnym celem podróży, jak sąsiadujące z nim kraje, nie ustępuje im pod względem ilości atrakcji turystycz-nych. Wulkan Chinchontepec, jezioro Ilopango, malownicze miasteczko kolonialne Suchitoto, olśniewają-ca Wyspa Ptaków na Jeziorze Suchitlan czy Joya de Ceren – wioska Majów, która w VI wieku została zatopiona w lawie wulkanu (nazywana Pompejami Ameryki) – to tylko niektóre miejsca, które kryje w sobie Salwador. Wycieczka objazdowa, której celem będzie ten właśnie kraj z pewnością będzie dla Ciebie niezwykłym doświadczeniem. Zarezerwuj już dziś i odkryj niezwykłe oblicza, jakie kryje Salwador – nawet na last minute!

Opinie o Salwadorze

Salwadorze
5.0 /6

Tętniący życiem swoich miast

W Salwadorze zachwyca rytm życia i dzidzictwo społeczno-kulturowe. Można się zgubić w uliczkach jego kolonialnych miast i zagadać ze spotkanymi na jakimś rynku mieszkańcami. Kraj sprawia wrażenie dynamicznie się rozwijającego i gotowego na przyszłość.

Dodał(a):
Żania i Wojtek, 17.02.2018
5.0 /6

Korki na drogach i mili ludzie.

W Santa Ana postawić woskowe figury sierżanta i Zorro, a przeniesiemy się w zaczarowany świat filmu. 

Dodał(a):
TOMASZ, GORLICE, 14.03.2018
5.0/6 Ocena ogólna Salwadorze

Pogoda w Salwadorze

Klimat w Salwadorze to klimat podzwrotnikowy, w którym temperatura jest podobna właściwie przez cały rok. Słupek rtęci sięga średnio poziomu 23-25°C na wybrzeżu, ale nad Salwadorem występują dwie pory – sucha i deszczowa. Pora deszczowa trwa od maja do października i w tym okresie występują obfite opady, których poziom sięga niemal 2500 mm.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon