Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu w stronę granicy polsko – ukraińskiej w Hrebennem, odprawa graniczna. Po południu przyjazd do Żółkwi i krótkie zwiedzanie. Założone pod koniec XVI w. miasteczko uważane jest za jedno z najciekawszych na Ziemi Lwowskiej. Jego powstanie i późniejsza historia związana jest z rodami Żółkiewskich i Sobieskich. Żółkiew przetrwała okres wojenny bez większych zniszczeń, zachowała oryginalny renesansowy układ ulic. Podczas spaceru zobaczymy pozostałości murów obronnych z zachowanymi bramami i basztami, przejdziemy na Plac Wiecowy otoczony eleganckimi kamienicami. Zobaczymy też kolegiatę św. Wawrzyńca oraz synagogę; oba obiekty uważane są za wyjątkowo cenne zabytki architektury sakralnej. Przejazd do Lwowa na kolację i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Niewiele chyba jest miast, które budzą wśród Ukraińców i Polaków tyle emocji, skojarzeń, sentymentów. Założony w XIII w. Lwów niemalże od początku miał silne związki z Rzeczpospolitą. Miejsce spotkań różnych narodowości, religii i kultur o burzliwej, często nawet tragicznej historii znalazło się ostatecznie poza granicami Polski, jednak na każdym kroku znajdujemy tu polskie ślady. Zanim dotrzemy do historycznego centrum wpisanego na listę UNESCO zaczniemy od panoramicznego objazdu miasta autokarem. Zobaczymy panoramę Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, następnie znane budynki: dawną siedzibę Ossolineum, pałac Sapiehów, gmach Politechniki, uniwersytet Jana Kazimierza, katedrę Św. Jura i inne. Następnie odbędziemy spacer po centrum: pomnik Mickiewicza, katedra, kaplica Boimów, Ratusz, Wieża Prochowa, kwartał ormiański, opera. Podczas zwiedzania obiad. Po południu odwiedzimy jeszcze cmentarz Łyczakowski i przyległy cmentarz Obrońców Lwowa. Nocleg w hotelu we Lwowie lub w okolicach (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie „Złotej Podkowy”. Przejazd do Oleska, gdzie zwiedzimy wzniesiony na wzgórzu zamek. Właśnie tu przyszedł na świat przyszły król i zwycięzca spod Wiednia – Jan III Sobieski. Kolejna miejscowość na naszej trasie to Podhorce. Tutejszy kompleks pałacowo zamkowy uważany jest powszechnie za jeden z najpiękniejszych na całych Kresach. W czasach swojej świetności słynął z przepychu wnętrz zdobionych licznymi dziełami sztuki i wspaniałymi meblami. Po wojnie pozbawiony wyposażenia i przebudowany na sanatorium pełnił tę funkcję aż do 1997r. kiedy to powoli zaczęto przywracać pałacowi dawny blask. Zamek stanowił scenerię zdjęć do filmu „Potop”. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Złoczowie. Spacer po zabytkowym miasteczku doprowadzi nas do kolejnej fortyfikacji, która przez ponad wiek stanowiła siedzibę Sobieskich. Następnie przejazd do Jaremcza, kolacja i nocleg. (Uwaga: przyjazd późnym wieczorem, trasa ok. 300 km.)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i spacer po turystycznej stolicy ukraińskich Karpat. Położone nad brzegiem Prutu uzdrowisko jest czasem porównywane z polskim Zakopanem. Oprócz tradycyjnej zabudowy zobaczymy tu malownicze wodospady i wjedziemy wyciągiem na połoninę Perci gdzie spróbujemy lokalnego sera i nalewek. Dla chętnych, przy sprzyjającej pogodzie, ok. 2,5 godzinny spacer do wysokiego uskoku skalnego zwanego z niejasnych powodów „Słoniem” lub pomnika i Kamienia Dobosza – słynnego karpackiego zbójnika (uwaga: konieczne wygodne buty). Zwiedzimy też muzeum etnograficzne poświęcone kulturze huculskiej. Wczesnym wieczorem kolacja w lokalnej restauracji: regionalne dania i muzyka. Wieczorem przejazd do Iwano – Frankiwska, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Iwano - Frankiwska, czyli dawnego Stanisławowa. Mimo iż miasto nie zalicza się do najstarszych (lokowano je w poł. XVII w.) można z pewnością uznać je za jedno z ciekawszych w tym rejonie. Wizytę w mieście zaczniemy od Rynku z modernistycznym ratuszem. Główny plac miasta otaczają świątynie różnych wyznań – świadectwo ducha tolerancji, który kiedyś panował w Stanisławowie. Wznosi się tu katedra grekokatolicka wraz z kolegiatą NMP; w pobliżu znajdziemy też synagogę i kościół ormiański. W drodze do Mukaczewa wstąpimy jeszcze do Urycza gdzie zobaczymy malownicze ostańce skalne. Zakwaterowanie w hotelu w Mukaczewie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Mukaczewa i okolic. Zobaczymy zamek Pałanok – główną atrakcję turystyczną miasta, ratusz z kurantami oraz doskonale zachowany monastyr św. Mikołaja. Następnie odpoczniemy w odkrytych basenach termalnych (możliwość kąpieli) oraz przejedziemy na degustację lokalnych win w winiarni „Stare Podziemie”. Piwnice w których leżakowane są szlachetne trunki znajdują się na głębokości 6 metrów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Użhorodu – „Miasta nad rzeką Uż”. Krótkie zwiedzanie miasta: spacer po centrum doprowadzi nas do Góry Zamkowej, którą zajmują ruiny Zamku Komitackiego. Zwiedzimy lokalny skansen gdzie od 1970r. gromadzone są najpiękniejsze przykłady tradycyjnego budownictwa Hucułów, Łemków i Bojków. Wczesnym popołudniem wyjazd do Polski z przejazdem tranzytowym przez Słowację. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/***klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.

Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania (6) kontynentalne typu bufet oraz obiady lub kolacje zgodnie z programem (6) – bufet lub zestawy serwowane do stolików.

Kategoria lokalna:**/***

Wizy

Obywatele Polscy na Ukrainę wjeżdżają bez wiz. Konieczne jest posiadanie paszportu z datą ważności min. 6 miesięcy od zakończenia wycieczki. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6) oraz obiady lub kolacje (6) wg programu, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i systemu Tour Guide ok. 145 EUR/os (płatne na miejscu), city tax około 7 EUR/os (płatne w hotelach na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Sekrety Zakarpacia

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sekrety Zakarpacia
Galeria (8)
Sekrety Zakarpacia
Sekrety Zakarpacia
Sekrety Zakarpacia
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (6) oraz obiady lub kolacje (6) wg programu, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i systemu Tour Guide ok. 145 EUR/os (płatne na miejscu), city tax około 7 EUR/os (płatne w hotelach na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem