Seszele - Z wyspy na wyspę - Rajska Przygoda

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Król Egzotyki
Wycieczka samolotem
Jeden kraj – trzy wyspy • wyprawa rowerami na La Digue w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż • niezwykła przyroda na Praslin • Mahe – największa wyspa Seszeli • relaks na boskich plażach

Terminy i ceny wycieczki 24

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

11:25 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu.
13:25 Wylot z Warszawy.
22:05 Przylot do Dubaju.

Dzień 2

02:30 Wylot z Dubaju.
07:05 Przylot na Seszele
Po odprawie paszportowej, spotkanie z pilotem. Przejazd do stolicy wyspy Mahe i przejazd do portu, skąd wypłyniemy na wyspę Praslin (przeprawa promowa ok. 1 h). Przejazd do hotelu Berjaya Praslin Resort i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora.
Wyspa Praslin (3 rozpoczęte doby hotelowe) – hotel Berjaya Praslin Resort lub podobny. Wyspa Mahe (4 rozpoczęte doby hotelowe) – hotel Berjaya Beau Vallon Bay lub podobny.
Plaża
Hotel położony w spacerowej odległości od plaży (do 500 m).
Do dyspozycji gości
W hotelu dostępne: restauracja, bar, basen zewnętrzny, taras słoneczny, możliwość wypożyczenia samochodu.
Pokoje
Wyspa Praslin: Pokoje typu Deluxe o pow. 35m2, z możliwością pojedynczej dostawki w formie sofy, wyposażone w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), indywidulanie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, sejf zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar (odpłatnie) oraz taras. Wyspa Mahe: Pokoje typu Superior o pow. 36m2, z możliwością pojedynczej dostawki w formie sofy, wyposażone w łazienkę (wanna, suszarka do włosów), indywidulanie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar (odpłatnie) oraz taras. W pokoju dostęp do bezprzewodowego Intenetu (odpłatnie).
Wizy
Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej, wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Na lotnisku podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 90 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków hotelowych oraz wykupiony bilet powrotny. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa-Mahe-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych – 3 na wyspie Praslin i 4 na wyspie Mahe), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 190 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Czas + 3 godziny w stosunku do czasu polskiego.
Waluta Na Seszelach obowiązuje Rupia Szelska (SCR) dzieląca się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 14 SCR, 1 PLN = ok. 4 SCR.
Elektryczność Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach.
Telefony Telefony komórkowe działają na terenie prawie wszystkich wysp archipelagu. Koszty oraz dostępność prosimy sprawdzić przed wyjazdem u operatora.
Szczepienia i zdrowie Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk i owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd.
Orientacyjne ceny Woda mineralna 1,5 l. - ok. 20 SCR Piwo w barze - ok. 70-90 SCR
Warto wiedzieć:
- Kary za posiadanie i używanie narkotyków na Seszelach oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Służby celne Seszeli wprowadzają okresowe zaostrzenia dotyczące importu lub eksportu broni, sprzętu łowieckiego oraz co ważne owoców i warzyw.
- W większych restauracjach oraz hotelach za wynajem samochodu lub wycieczkę łodzią turyści zapłacą tylko w Euro. Rupie można wydawać w sklepikach, kawiarniach, tańszych hotelach oraz na lokalnych targach. Trzeba pamiętać, że rupii seszelskich nie wymienimy na Euro! Bankomaty wydają tylko rupie, dlatego najlepiej więc zabrać na wyjazd gotówkę w euro i wymieniać małe sumy.
- Aby wymienić pieniądze w kantorze musisz mieć ze sobą dokument tożsamości!
- Mieszkańcy Seszeli zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska na wyspach a także wokół nich. Należy pamiętać aby przestrzegać zakazów, np. chodzenia po koralowcach.
- Fauna i flora 115 wysp archipelagu jest niesamowicie ciekawa i kolorowa. Aż 60% powierzchni Seszeli to rezerwaty przyrody. Oprócz niezwykłego podwodnego świata zobaczymy ogromne żółwie wodne, papugę czarną oraz rekina rafowego – to wszystko w ich naturalnym środowisku!
 W regionie
Mahe Największa wyspa Seszeli, będąca centrum ekonomicznym kraju. Mahe, ze względu na swoją granitową budowę, jest górzyste i obfituje w piękne krajobrazy – pełno tu malowniczych zatoczek, otoczonych egzotyczną zielenią, a z szafirowych wód oceanu wyrastają różne formy skalne, nadające wyspie unikalny charakter.
Praslin Druga co do wielkości wyspa Seszeli, chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Znana nie tylko dzięki swoim pięknym, piaszczystym plażom, ale także dzięki Vallee de Mai, gdzie rośnie słynna palma seszelska. La Digue Najmniej skomercjalizowana wyspa, będąca ucieleśnieniem wyobrażeń o rajskich plażach Seszeli. Jedynym środkiem transportu na La Digue są rowery – to idealna propozycja by niespiesznym tempem zwiedzać wyspę, oddając się wypoczynkowi na plaży i próbując lokalnych przysmaków.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Seszelach! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon