Wyżywienie

Rodzaje wyżywienia i posiłki:

All Inclusive obejmuje:

  • Śniadania: 06:30 - 10:30.
  • Obiady: 12:30 - 15:30.
  • Kolacje: 18:30 - 21:30.
  • Przekąski w „Cascades Restaurant & Bar”: 10:00 - 12:00 i 16:30 - 17:30.

Restauracje:

  • Cafe Fresco w formie bufetu.
  • „Cascades Restaurant & Bar” - przekąski.
  • „Souk Restaurant” - napoje: 19:00 - 23:00.

Bary:

  • „Beach Kiosk”: napoje od 09:00 do zachodu słońca.
  • „Cascades Restaurant & Bar”: napoje od 09:00 do zachodu słońca.
  • „Azure Lounge”: napoje całodobowo, napoje alkoholowe serwowane w godzinach 11:00 - 23:00.

Pozostałe informacje:

  • All Inclusive nie obejmuje soków ze świeżych owoców, importowanych napojów alkoholowych, napojów butelkowanych i niektórych rodzajów kawy.
  • Hotel zastrzega sobie prawo do zmian np. godzin serwowania posiłków.

Program sportowy i animacyjny

Dla każdego: bogaty program animacyjny i sportowy, animacje od 10:00 do 16:00, wieczorne pokazy, siłownia, boisko do gier zespołowych, boisko do siatkówki plażowej, sauna, jacuzzi, zajęcia aerobiku.

Dla dzieci: Mini klub „Oasis” czynny codziennie od 09:00 do 18:00, osobny zacieniony brodzik, pokój zabaw, pokój do leżakowania, dostępny dla dzieci od 1 roku życia (do 4 lat z opiekunem).

Za dodatkową opłatą: korty tenisowe, boisko do squasha, tenis stołowy, bilard, sporty wodne przy plaży, centrum nurkowe, centrum SPA, możliwość wynajęcia opiekunki.

Dodatkowe informacje

Kategoria lokalna

*****

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 30 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 18 EGP; 1 EUR = ok. 20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Czas
Zimą + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 100 EGP; woda 1l - 5 EGP; piwo w barze od 30 EGP; kawa w kawiarni od 5 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć.
W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosic od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 5 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Sharm El Sheikh
Najsłynniejszy kurort na półwyspie Synaj, słynie z raf koralowych oraz plaż i jest doskonałą bazą wypadową na wiele wycieczek. Zatoka Naama Bay wybudowana w stylu miejscowości wakacyjnych nad Morzem Śródziemnym oferuje wiele możliwości wszelkich rozrywek. Kurort szybko się rozbudowuje i z każdym rokiem oferuje wiele nowych luksusowych hoteli, oraz nowych atrakcji (delfinarium, parki wodne, centrum rozrywkowe „z tysiąca i jednej nocy”). Dla lubiących lokalne klimaty - Old Market z bazarem w starym stylu z całym mnóstwem sklepów i zaułków.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.
Informacje o przepisach wjazdowych
Egipt

Wjazd na terytorium Egiptu jest możliwy na podstawie paszportu, ważnego co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu oraz wizy.

Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza jest stemplowana do paszportu - jej ważność wynosi 30 dni. Cena wizy wynosi 30 USD/osoby.

Obywatel/ka Egiptu nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby będące obywatelami Egiptu nie mogą korzystać z przelotów czarterowych, jeśli nie posiadają karty stałego lub tymczasowego pobytu w Polsce. Obywatele innych krajów mogą korzystać z przelotów czarterowych po spełnieniu warunków wjazdowych do kraju docelowego. Powyższe zasady obowiązują zarówno dla rezerwacji obejmujących przelot czarterowy (w jedną lub obie strony), jak i imprezę turystyczną realizowaną w oparciu o przelot czarterowy (wypoczynek lub objazd).

Park Regency Sharm el Sheikh Resort

5.3/6 (10 opinii)

Kategoria lokalna: 5

Luksusowy kurort z basenem, palmami i zachodzącym słońcem.
Galeria (27)
Kurort z basenami, palmami i widokiem na ocean.
Basen z palmami i leżakami przy hotelu.
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Obiekt wyróżnia się zjawiskowym położeniem, wysokim poziomem usług i świetną kuchnią. Atutem jest także malowniczy teren pełen bujnej roślinności.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 30 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Hotel

  • Całodobowa recepcja, eleganckie lobby.
  • Wodny kompleks basenów w kształcie laguny o łącznej powierzchni ok. 2500 m2, z 82 metrową zjeżdżalnią w formie korkociągu (dostępne od 08:00 do zachodu słońca).
  • Atrakcje dla dorosłych: siłownia, spa (płatne).
  • Restauracje: 4 wysokiej klasy restauracje oraz bary na terenie całego hotelu.
  • Pozostałe informacje: punkt wymiany walut, bankomat, sklepy z lokalnymi wyrobami.
  • Bezprzewodowy Internet dostępny w lobby, pokojach i większości restauracji (z wyjątkiem Cafe Fresco).

Hotel oferuje 432 luksusowe pokoje i apartamenty urządzone w śródziemnomorskim stylu. Są one zlokalizowane w 19 budynkach na rozległym terenie. Wszystkie pokoje są wyposażone w: łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów, kosmetyki z minerałami z Morza Martwego), klimatyzację, telewizor, telefon, sejf, mini bar płatny), zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz balkon lub taras.

Położenie

  • Do lotniska międzynarodowego w Sharm El Sheikh jest ok. 13 km.
  • Ok. 3 km do centrum słynnej dzielnicy Naama Bay, z bezpłatnym transferem hotelowym dwa razy dziennie. Godziny transferu do potwierdzenia w recepcji.
  • Położony na skraju „wodnej oazy”, nad brzegiem Morza Czerwonego z efektownymi rafami koralowymi.

Mapa

Plaża

  • Odległość od plaży może wynosić ponad 1 km w zależności od lokalizacji pokoju.
  • Dojście do plaży promenadą przez teren hotelu.
  • Szeroka, prywatna, piaszczysta plaża o długości ok. 1 km.
  • Leżaki, parasole i ręczniki w cenie (czynne od 08:00 do zachodu słońca).
  • Pomost dostępny na plaży.

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci

5.0

Obsługa hotelowa

5.4

Plaża

5.0

Pokój

5.1

Położenie i okolica

5.7

Rezydent

5.4

Sport i rozrywka

4.5

Wyżywienie

5.4

Zdjęcia klientów

Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

6.0/6

Czy ta opinia była pomocna?

0

Wakacje z Szefem czerwiec 2025

Szef 🙂🌴🐪🐟♥️ 27.06.2025 | Tagi: 56-65 lat, w parze

Pobyt pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Wyzwań i dobrej zabawy. Nowych inspiracji i pomysłów Szefa, np. Fotografia Stołówkowa 🙂🐪 Do tego super fajni ludzie 🙂🌴

6.0/6

Czy ta opinia była pomocna?

0

pobyt w hotelu bardzo udany

Marta, Rudy 02.10.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

Hotel bardzo piękny. Wszystko oceniam na plus, komfort, położenie, jedzenie, obsługę... jedynie co było dość słabe to animacje, ale nie można mieć wszystkiego.

Pokaż więcej opinii (8)