Obiekt

Pokoje

16 elegancko urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki dla osoby dorosłej lub 2 dostawek dla dzieci) z łazienkami (suszarka do włosów) i balkonami lub tarasami (z meble ogrodowymi) wszystkie z widokiem na morze. W pokojach znajdują się: TV-sat, telefon, lodówka (bezpłatna), klimatyzacja (indywidualnie sterowana, bezpłatna), sejf (bezpłatny).

Łóżeczko dla dziecka do2 lat - bezpłatne.

Ostatnia renowacja pokoi miała miejsce w 2013 r.

Internet

W ogólnodostępnych częściach hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania w formie bufetu (08:00-10:00), lunch w formie przekąsek typu: pizza, gyros, hamburger, hot-dog, makaron - jedno danie każdego dnia (13:00-14:00), serwowane kolacje (19:30-21:00), wybór z 3 dań głównych oraz bufet sałatkowy przerwa kawowa - herbata, kawa, ciasteczka (16:00-17:00). Napoje bezalkoholowe - woda, soki, słodkie napoje typu cola, fanta, kawa, herbata oraz lokalne alkoholowe - piwo, wino, ouzo (10:00-22:00).

Program sportowy i animacyjny

Na plaży centrum sportów wodnych - dodatkowo płatne.

Dodatkowe informacje

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to: https://travel.gov.gr/#/.

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się: https://r.pl/do-pobrania/dokumenty/wytyczne_sanitarne/instrukcja_wypelnienia_formularza_grecja.pdf

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

 

Adresy hoteli:

Blue Green Bay
Epar.Od. Skopelou-Loutrakiou, Panormos 370 03, Grecja

Elios Holiday Hotel
Epar.Od. Skopelou-Loutrakiou, Neo Klima 370 03, Grecja

Rigas
Epar.Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Skopelos Holiday and Spa
Epar.Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Studia Pantelis
Chora Skopelos Gefyraki, Skopelos, 37003, Grecja

Osoby przyjeżdżające do Grecji  zobowiązane są posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed godziną lądowania w Grecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej 12 roku życia).


UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9 miesięcy poprzedzających przylot do Grecji oraz certyfikat ozdrowienia, które również można pobrać z IKP (w języku angielskim). Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej: https://r.pl/bezpieczne-wakacje/aktualne-wytyczne )

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem na Skiathos, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym przeprawa promowa), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Kwota podatku podana jest w opisie każdego hotelu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Inne

SKOPELOS informacje ogólne

Waluta
Czas
+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy: grecki.
Waluta EUR - Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc, w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Orientacyjne ceny
Obiad w tawernie od 8-10 EUR; woda 1l. - 1.5 EUR; piwo w barze ok. 4 EUR; kawa w kawiarni ok. 3 EUR

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

 

Skopelos

Należąca do Sporad, niewielka wyspa, położona na turkusowych wodach Morza Egejskiego. Skopelos zachwyca bujną roślinnością, tradycyjną architekturą oraz wspaniałymi plażami. Życie toczy się tutaj swoim prawdziwym, greckim rytmem! Skopelos i sąsiadująca Skiathos posłużyły jako tło kinowego hitu „Mamma Mia”.


Skopelos Town

Stolica oraz główny port wyspy, z którego popłynąć można na inne wyspy Sporad: Skiathos oraz Alonissos. W centrum znajdziemy zarówno piaszczysto-żwirową plażę jak i charakterystyczną architekturę: labirynty kamiennych uliczek, niskie domki z czerwoną dachówką oraz liczne restauracje i tawerny serwującą lokalną kuchnię.

Glossa

Drugie co do wielkości miasto na wyspie. Glossa położona jest w zachodniej część wyspy. Intryguje głównie ze względu na zupełnie inną niż na całej wyspie architekturę.

Neo Klima
Niewielka miejscowość, położona ok. 7 km od Glossy. Bliskość pięknych plaż – Elios i Hovolo – sprawia, że jest to jedno z atrakcyjniejszych miejsc na wyspie.

Panormos Bay
Niewielka miejscowość położona w uroczej zatoce, wśród bujnej roślinności. Piękna, piaszczysto-żwirowa plaża w Panormos została wyróżniona Błękitną Flagą za czystość wody. Panormos to śliczne, romantyczne miejsce, wymarzone dla miłośników spokojnego wypoczynku.

Plaże Stafilos i Velanio

Liczne plaże na wyspie stanowią atrakcję dla wszystkich miłośników sportów wodnych! Dobrze zorganizowane, z pełnym zapleczem oraz centrami oferującymi zarówno kursy jak i wypożyczenie sprzętu.

 

 

Skiathos Town

stolica oraz jedyne większe miasto na wyspie ulokowane na dwóch wzgórzach. W labiryncie wąskich uliczek znajdziemy wiele sklepików oraz tawern serwujących lokalną kuchnię. Z głównego portu można się również wybrać na sąsiednie wyspy: Skopelos oraz Alonissos oraz na kontynent do Wolos. Miasteczko ma wiele do zaoferowania zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.
Plaża Koukounaries

słynna plaża na Skiathos, która zawiera związki miki – minerału używanego m. in. do produkcji kosmetyków i wygląda jakby była posypana brokatem. Zachęca złocistym piaskiem, błękitnymi lagunami i krystalicznie czystą wodą.
Plaża Xanemos

piaszczysto – żwirkowa plaża położona na Skiathos przy końcu pasa startowego to miejsce idealne, aby podczas opalania oglądać startujące bądź lądujące samoloty. Plaża ta nazywana jest również „drugim Sint Maarten”, gdyż można tu zrobić sobie zdjęcie z samolotem przelatującym prawie nad głową.


Wyloty z: Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji na wyspie Skopelos trwa od połowy czerwca do połowy września.

Blue Green Bay

4.6/6 (41 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Blue Green Bay
Galeria (11)
Blue Green Bay
Blue Green Bay
Blue Green Bay
Blue Green Bay

Atuty oferty

Wyjątkowy hotel, położony wśród zieleni, w spokojnym, romantycznym miejscu. Blue Green Bay, to idealny wybór dla par oraz osób szukających leniwego wypoczynku i relaksu. Gorąco polecamy!

Cena obejmuje: przelot samolotem na Skiathos, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym przeprawa promowa), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Kwota podatku podana jest w opisie każdego hotelu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Położenie

Wysokiej klasy, kameralny hotel, położony w jednym z najpiękniejszych zakątków wyspy Skopelos, w zielonej zatoce Panormos. 2-piętrowy budynek hotelu położony jest w otoczeniu zieleni, z pięknym widokiem na morze i góry. Hotel oddalony ok. 12 km od stolicy wyspy, miasta Skopelos oraz ok. 16 km od Glossy, drugiego co do wielkości miasta na wyspie. W Skopelos znajduję się port, skąd możemy popłynąć na inne wyspy Sporad, w tym Skiathos. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dostać się do sąsiadujących plaż - Milia i Kastani oraz do miasta Skopelos. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz. (obejmuje przeprawę promową).

Mapa

Plaża

Obiekt usytuowany tuż przy pięknej, piaszczysto-żwirowej plaży (wyróżnionej Błękitną Flagą). Dla Klientów hotelu Blue Green Bay serwis plażowy jest - bezpłatny.

Do dyspozycji gości

Hotel to - 2-piętrowy budynek.

Recepcja 24 - godz. z lobby, restauracja główna z tarasem (dostępne krzesełka dla dzieci), duży basen (ze słodką wodą), taras słoneczny (leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne), ręczniki kąpielowe (bezpłatne), bar przy basenie. Hotel akceptuje płatności kartami płatniczymi.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Blue Green Bay

4.6 / 6(41 opinii)
Atrakcje dla dzieci
2.3
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
5.5
Pokój
4.3
Położenie i okolica
5.8
Rezydent
4.9
Sport i rozrywka
3.3
Wyżywienie
3.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa 16.07.2017

wspaniałe,leniwe greckie wakacje

Wczoraj (15 lipca) wróciłam z rodziną z hotelu Blue Green Bay i chciałam podzielić się opinią otóż: położenie hotelu wymarzone,lepszego na wyspie nie znajdziecie,morze krystlicznie czyste na wyciągnięcie ręki,basen jeszcze bliżej,duży,czysty,zadbany.Obsługa hotelowa bardzo sympatyczna,uśmiechnięta i uprzejma.Jedzenie dobre aczkolwiek nie lubimy wersji all inclusiv i wielka szkoda,że hotel nie oferuje chociażby tylko śniadań,bo w oklicznych tawernach można zjeść smaczne geckie jedznko.Sam hotel nie najgoszego jedzenia,jednak dla nas najlepsze były śniadania dosyć duży wybór (owoce,desry,wędliny,kiełbaski,jajka na twardo i sadzone również,naleśniki smażone na bieżąco,marmolady,sery,miód i wiele innych) lunch jak lunch-słaby (raz jedliśmy potem chodziliśmy do knajpek) kolacja jedno danie do wybory z trzech,podane do stołu-dobre,napoje takie ichniejsze :) za coca-colę itp trzeba płacić,ale to norma.Natomiast kawa,herbata,czekolada dostępna z ekspresu 24/dobę (robi się samemu,kiedy się chce i ile się chce).Byliśmy tydzień i to w zupełności wystarczy i naczej można się zanudzić,gdyby nie wycieczki wykupione u rezydenti to nawet w ciągu tygodnia można się nieziemsko wynudzić (chyba,ze ktoś leci tam właśnie po to,żeby leżeć całymi dniami na plaży i kąpać się w przepięknych wodach morza-to ok) :) Panie rezydentki Kasi i Ania bardzo sympatyczne,miłe,uprzejme.My mieliśmy przyjemność jeżdzić na wycieczki z panią Kasią i wielkie dziękuję dla Niej za wspaniale zorganizowane i ciekawie prowadzone wszystkie 3 wycieczki (śladami Mamma Mia,kajaki i żeglarska przygoda) zwłaszcza żeglarska przygoda była dla mnie i moich dzieci przygodą życia :) Pani Kasia będzie już wiedziała o co chodzi i kto tutaj pisze ;) ,ale było super i serdecznie pozdrawiamy wszyscy Panią Katarzynę Satanowską.Jedna moja uwaga jest taka,żeby w opisie plaży zmienić na plażę kamienistą a nie piaszczyso-kamienistą,ponieważ piasku tam nie ani grama,tylko kamienie (co nam nie przeszkadzało).Generalnie pobyt bardzo udany,jsteśmy wypoczęci i zadowoleni.Jeden minus jednak jest-bardzo małe pokoiki,dla 2 osób ok,ale dla czteroosobowej rodziny bardzo ciasno (ale kto tam siedzi cały dzień w pokoju,kiedy basen i plaża pod nosem) :) Polecam

6.0/6

Grzegorz Wróblewski 11.09.2018

Wielkie Greckie Wakacje

Wysoki standard hotelu i obsługi klienta, bardzo dobra lokalna kuchnia. Hotel uwzględnia specjalne diety gości. Każdy klient jest traktowany indiwidualnie i z wysoką troską. Pokoje czyste i codziennie sprzątane. Na terenie hotelu jest bardzo fajny basen. Morze czyste i ciepłe.
Pokaż więcej opinii (39)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem