Sylwester w Nowym Jorku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.7 /6 ( 7 opinii ) Sylwester 2019
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Nowy Jork – Manhattan i Broadway • Statua Wolności na Liberty Island • Słynna Choinka przy Rockefeller Center • Memorial 9/11 • Washington i Biały Dom • Atlantic City i kasyna • Hotel na Manhattanie • Przywitanie Nowego Roku na Times Square! • bezposredni przelot PLL LOT

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

14:50 – zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie
16:50 - wylot samolotem LOT do Nowego Jorku (lot bezpośredni).
20:30 - przylot do Nowego Jorku.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu na Manhattanie.

Dzień 2

Po śniadaniu, zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie – na który wejdziemy i zobaczymy panoramę na Manhattan od strony East River. Następnie wstąpimy do tętniącego życiem SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. W dalszej kolejności wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św.Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Dalej wstąpimy do Central Park, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku, m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką na cześć Johna Lennona (Imagine) i budynkiem Dacota, gdzie muzyk mieszkał wraz ze swoja żoną Yoko Ono. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu na Manhattanie.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Nowym Jorku – 4, w Waszyngtonie – 1, w Atlantic City – 1).
NOWY JORK
Hotel Holiday Inn Manhattan Financial District (lub podobny) - usytuowany na Manhattanie, niedaleko dzielnic Tribeca i SoHo, doskonale skomunikowany z pozostałą częścią Nowego.
WASZYNGTON
Hotel Comfort Inn Downtown (lub podobny) - ulokowany w centrum Waszyngtonu, około 10 minut spacerem od Białego Domu i około 5 minut od stacji metra.
ATLANTIC CITY Hotel Harrah's Atlantic City (lub podobny) - malowniczo położony nad zatoką, w odległości ok. 3,5 km od deptaku Boardwalk, skupiającego liczne kafejki i restauracje; łatwo stąd dotrzeć do outletów znanych projektantów mody.
Pokoje
2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
 
  • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
  • Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
    https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2 ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot bezpośrednim samolotem rejsowym z/do Nowego Jorku ( LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej (do aplikacji we własnym zakresie); kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 160 USD (płatne na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, kolacji sylwestrowej (za dopłatą), wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka, niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w listopadzie 2019 r. w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych i własnych Rainbow oraz na stronie internetowej: R.pl.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sylwester-w-nowym-jorku/zakwaterowanie-sny

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon