Plan wycieczki
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Wschodnia. W czasie przejazdu postój na posiłek we własnym zakresie. Wieczorem przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Lwowa. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 400 km (z Warszawy).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zamku # w Olesku (urodził się tu Jan III Sobieski, a obecnie znajduje się kolekcja dzieł sztuki pochodzących ze zrujnowanych dworów i pałaców) oraz zamku-pałacu # w Podhorcach (kręcono tu sceny z Potopu). Dalej zwiedzanie prawosławnej ławry w Poczajowie # (najważniejszy po ławrze w Kijowie ośrodek kultu religijnego na Ukrainie). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Krzemieńca. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 200 km.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Krzemieńca - dawnego kościoła, klasztoru i kolegium Jezuitów (słynne Liceum Wołyńskie) oraz domu-muzeum Juliusza Słowackiego #. Czas wolny (możliwość indywidualnego spaceru na Górę Bony z ruinami zamku). Po południu zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego # w Wiśniowcu oraz zamku w Zbarażu # (znany z Ogniem i Mieczem). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kamieńcu Podolskim. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 250 km.
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca - starego miasta z otaczającymi je murami miejskimi, katedrą św. Piotra, trzema dzielnicami (polską, ruską i ormiańską) oraz spacer mostem Tureckim do słynnej twierdzy # (opisana w Panu Wołodyjowskim). Czas wolny. Po południu zwiedzanie Chocimiu nad Dniestrem - fortecy # (miejsce zwycięstwa Sobieskiego nad Turkami - niegdyś na rzece przebiegała granica polsko-turecka) oraz Okopów św. Trójcy (ruiny warowni u ujścia Zbruczu do Dniestru, miejsce urodzenia twórcy chasydyzmu i akcji Nie Boskiej Komedii). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 50 km.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Kamieńca. Zwiedzanie Czerniowiec - pałacu Metropolitów Bukowińskich # (obecnie uniwersytet), placu Teatralnego z gmachem teatru i Domem Żydowskim, prawosławnego soboru katedralnego, kościoła ormiańskiego. Czas wolny - spacer ulicą Olgi Kobylańskiej. Po południu zwiedzanie Kołomyi - muzeum Huculszczyzny i Pokucia # oraz jedynego w swoim rodzaju muzeum Pisanki #. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Stanisławowie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 250 km.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Stanisławowa (założony przez Jędrzeja Potockiego, a nazwany dla upamiętnienia imienia ojca, z dzisiejszą nazwą Iwano-Frankowsk ku czci twórcy literatury ukraińskiej) - spacer zabytkową części miasta z pomnikiem Mickiewicza, synagogą, kościołem ormiańskim, rynkiem i ratuszem, kolegiatą kryjącą prochy Potockich, greckokatolickim soborem katedralnym, (dawny kościół Jezuitów). Czas wolny. Po południu zwiedzanie Drohobycza z drewnianymi cerkwiami św. Jura # i Podwyższenia Krzyża, greckokatolickim soborem św. Trójcy (dawny kościół karmelicki), rynkiem i ratuszem, gotyckim kościołem św. Bartłomieja, domem Bruno Schulza, pomnikiem Mickiewicza, synagogą Wielką. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Lwowa. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 200 km.
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa - greckokatolickiego soboru św. Jura, politechniki, uniwersytetu (niegdyś Sejm Galicyjski), Kasyna Szlacheckiego #, dawnego Ossolineum, pałacu Potockich, Lwowskiej Galerii Sztuki #, kawiarni szkockiej. Czas wolny. Po południu zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego # wraz z cmentarzem Orląt Lwowskich. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 50 km.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa - spacer placem Mickiewicza z pomnikiem wieszcza oraz prospektem Swobody z pomnikiem Szewczenki do opery #. Dalej zwiedzanie starówki z greckokatolicką cerkwią Przemienienia, katedrą ormiańską #, kościołem Dominikanów, cerkwią Wołoską i wieżą Korniakta, basztą Prochową, arsenałem Królewskim i arsenałem Miejskim, kościołem Bernardynów, kościołem Jezuitów, placem Katedralnym z katedrą katolicką # oraz kaplicami Kampianów i Boimów #, rynkiem i ratuszem oraz zespołem zabytkowych kamienic. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. Późnym wieczorem przekroczenie granicy ukraińsko-polskiej. Trasa około 400 km (do Warszawy).
Dzień 9
Powrót do Polski wg rozkładu.
Uwagi do programu
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),
- jako walutę należy wziąć EUR i UAH.
Dodatkowe informacje
Do dyspozycji gości
restauracja
Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu. Obiadokolacje serwowane (dodatkowo płatne obligatoryjnie).
Zakwaterowanie
Hotele*** (7 rozpoczętych dób hotelowych: Lwów - 2, Stanisławów - 1, Kamieniec - 2, Krzemieniec - 2).
Wizy
Wymagany jest paszport; wiza nie jest wymagana; paszport musi być ważny co najmniej 180 dni licząc od daty rozpoczęcia imprezy.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (KL do 30000 EUR, KR do 5000 EUR, NNW do 3000 EUR i bagażu do 300 EUR).Inne
Obsługa grupy w systemie tour guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o tour guide).Plan wycieczki
Dodatkowe informacje
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Opieka
polskojęzycznego pilota
Ubezpieczenie
podstawowe
Oferta nie jest obecnie w sprzedaży
Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!
(38 opinii)
6.0/6
Agnieszka, Gliwice 13.09.2021
6.0/6
PAWEL, KATOWICE 04.10.2019