Obiekt

Pokoje

Pokoje standardowe (ok. 18m2), pokoje Junior Suite (pokój dzienny i sypialnia, ok. 75 m2), pokoje rodzinne (3 różne przestrzenie: duży salon i dwie sypialnie). Wszystkie pokoje wyposażone są w: klimatyzację, balkon lub taras, TV, klimatyzację, prywatną łazienkę (wyposażoną w: suszarkę do ubrań, suszarkę do włosów, prysznic lub wannę), mini bar lub aneks kuchenny, sejf w pokoju: dodatkowo płatny.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi w hotelu (pokoje i lobby).

Kategoria lokalna

****

Strona www

https://diarlemdina.medinahotelsandresorts.com/en

Wyżywienie

All Inclusive:
Śniadania (07:00 – 10:00), późne śniadania (10:00 – 11:00), obiady (12:30 – 14:30), kolacje (18:30-21:00) w formie bufetu - kuchnia lokalna i międzynarodowa, serwowane w restauracji głównej "Le Tunisian". Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane są w porze obiadu, przekąsek oraz kolacji w restauracji głównej.
Buffet z przekąskami (sałatki, kanapki, mini pizza, ciasto, lody, owoce i naleśniki) w głównej restauracji „Le Tunisian”, przekąski przy basenie (hamburgery i hot dogi) oraz naleśniki, przekąski w barze przy plaży (pizza, frytki, kanapki, różnorodne ciasta:).
Klienci mają możliwość zjedzenia posiłku w restauracji tematycznej od 19:00 do 21:00, raz na restaurację i raz na pobyt. Wymagana rezerwacja z 24-godzinnym wyprzedzeniem w recepcji hotelu.
Napoje lokalne alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w lobby barze w godzinach: 10:00-24:00 oraz w barze przy basenie od 10:00 do 18:00 (od maja do października).
UWAGA! Niektóre bary mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (w zależności od pogody i obłożenia hotelu).

Program sportowy i animacyjny

Hotel oferuje dostęp do takich aktywności jak: siatkówka plażowa, fitness od 9:00 do 18:00, łaźnia parowa (łaźnia mauretańska) (po wcześniejszej rezerwacji) od 10:00 do 18:00: raz na pobyt, tenis stołowy, aerobik, koncerty i wieczory tematyczne.
Dla dzieci: klub dla dzieci (04-12 lat, czynny od 10:00 do 12:30 i od 15:00 do 17:00). Mini dyskoteka o 20:30.
W pobliżu znajdują się 2 pole golfowe Citrus i Yasmine Golf (dodatkowo płatne).

Dodatkowe informacje

Wizy

Paszport i paszport tymczasowy: 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji; 6 miesięcy przy  braku biletu powrotnego.

Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Tunezji bez wizy i mogą  legalnie przebywać do 3 miesięcy od daty wjazdu.

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 02.12.2022 i mogą ulec zmianie.

  1. Zwolnienie wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu szczepionkowego.
  2. Obowiązkowe noszenie maseczek dla każdego, kto wykazuje objawy infekcji.


Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową- do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować (KONIECZNOŚC OKAZANIA VOUCHERA W FORMIE PAPIEROWEJ!) wylotem z Polski.

 Obywatel/ka Tunezji nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).

Obywatele Tunezji KONIECZNIE muszą korzystać z całego pakietu wycieczki (lot+hotel), samo zakwaterowanie bez przelotów w obie strony Polska-Tunezja-Polska jest niezgodne z prawem (hotel może odmówić zakwaterowania dla osób bez przelotów i voucherów).


 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 10 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Inne

TUNEZJA informacje ogólne

Waluta
TND - dinar tunezyjski. Dinary nie są walutą wymienialną poza Tunezją. Warto zabrać ze sobą EURO lub dolary które wymienić można w każdym hotelu. Dinarów nie można wywozić i pozostałe należy wymienić na lotnisku na dewizy (będzie do tego potrzebny kwit wymiany).

Napiwki
Przyjęte choć nie obowiązkowe jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Tunezji nie są wysokie i napiwki są często pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Taksówkarze wioząc turystów też często sami zaokrąglają należne kwoty.

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Czas
Czas taki jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Hamburger - 3 TND; woda 1,5 l - 0.5 TND; piwo 1.5 TL w sklepie; Na bazarach i w małych sklepikach warto się targować.

Poczta
W większości hoteli są ustawione skrzynki do których można wrzucać kartki pocztowe. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą. Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.75 TND.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają prawie w całej Tunezji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Tunezja
Jedno z pierwszych wakacyjnych miejsc Polaków nadal przyciąga jak magnes pięknymi plażami, orientalną kuchnią i ciepłym morzem. Prawdziwe orientalne wrażenia zapewnia pustynia i tunezyjskie miasta z ich niepowtarzalnym arabskim klimatem, kolorami, smakami i zapachami przypraw które trudno znaleźć w innej części świata.

Miejscowości wakacyjne na wybrzeżu Tunezji:

Port el Kantaoui
Położony tuż obok Sousse, z malowniczym portem jachtowym, który jest centrum życia nocnego miejscowości. Tu znajdują się piękne piaszczyste plaże i luksusowe hotele oraz 36 dołkowe pole golfowe. Zaletą kurortu jest również bliskość Sousse, gdzie warto odwiedzić starą medinę z niesamowitym lokalnym bazarem - sukiem.

Monastir
Strefa hotelowa Monastiru to kilka kilometrów piaszczystej plaży, która zachęca do wieczornych spacerów. Sam Monastir był kiedyś rybacką wioską, ale od wielu lat intensywnie się rozwija i obecnie jest sporym miastem. Warto wybrać się z hotelu do centrum miasta i zobaczyć górujący nad miastem Ribat z IX w.

Hammamet
Jest jednym z najbardziej znanych kurortów tunezyjskiego wybrzeża. Zwane miastem jaśminu lub rajskim ogrodem zachwyca szerokimi plażami i licznymi możliwościami uprawiania sportów wodnych. W Hammamecie znajduje się wiele restauracji kawiarni i barów. Warto odwiedzić zabytkową część miasta - za obronnymi murami kryją się wąskie uliczki i meczety.

Mahdia
Leży ok. 50 km na południe od Sousse. Jest to kurort nieco mniejszy od Sousse, czy Hammametu, jednak nie mniej atrakcyjny. Plaże Mahdii są uznawane za jedne z najlepszych w kraju. Jednocześnie Mahdia ma bogate tradycje kulturalno-religijne i dlatego stanowi również atrakcję krajoznawczą.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA.

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (15.06-15.09)

Diar Lemdina

5.4/6 (14 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Diar Lemdina
Galeria (30)
Diar Lemdina
Diar Lemdina
Diar Lemdina
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Wyjątkowy hotel zaprojektowany w orientalnym stylu, położony w pobliżu szerokiej piaszczystej plaży. Doskonała propozycja zarówno dla par jak i rodzin. Obiekt posiada bogatą ofertę gastronomiczną i rekreacyjną. Osoby szukające wypoczynku mogą skorzystać ze strefy wellnes, natomiast na najmłodszych czeka aquapark i wiele innych rozrywek.
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 10 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Położenie

Hotel położony około 12 km od historycznego centrum Hammametu, w dzielnicy turystycznej Hammamet-Yasmine. W pobliżu hotelu znajduje się przystanek autobusowy. W najbliższej okolicy hotelu jest wiele lokalnych barów i restauracji. Hotel oddalony jest od międzynarodowego lotniska Enfidha o około 42 km, natomiast od Portu lotniczego Monastyr o ok. 95 km.
Plaża:
Prywatna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza, oddalona od hotelu o około 350m.

Mapa

Plaża

Prywatna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza, oddalona od hotelu o około 350m. Leżaki i parasole w cenie.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, Park wodny Aqua Land (czynny od 1 czerwca do 30 września - wejście raz dziennie podczas całego pobytu (park wodny należy do hotelu i znajduje się w odległości 5 minut spacerem od lobby hotelu)), Park rozrywki: Carthage Land (wejście raz dziennie podczas całego pobytu - należy do hotelu i znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od lobby hotelu)), 2 baseny zewnętrzne, restauracja główna, bar przy basenie (czynny w sezonie letnim od 1 maja do 31 października), bar w lobby, bar na plaży (czynny od 10:00 do 18:00 w sezonie letnim od 1 maja do 31 października), bar z animacjami na świeżym powietrzu: od 20:30 do 23:00 (w okresie od 1 czerwca do 31 października), brodzik dla dzieci, basen wewnętrzny, leżaki i parasole przy basenie, ręczniki (wymagany depozyt), parking. Dodatkowo płatne: Spa, hammam, pralnia.
UWAGA! Niektóre bary mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (w zależności od pogody i obłożenia hotelu).
Zwierzęta nie są akceptowane.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 18 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Za osobę2 336
Razem
4 673 zł
Zaliczka 30% 1 400 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Diar Lemdina

5.4 / 6(14 opinii)
Atrakcje dla dzieci
5.0
Obsługa hotelowa
5.7
Plaża
5.1
Pokój
5.4
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
5.5
Sport i rozrywka
4.5
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Michał 08.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Wspaniały pobyt w urokliwym, stylowym hotelu

Hotel Diar Lemdina pomimo tylko 4 gwiazdek jak na kraje arabskie był wyśmienity pod każdym kątem (poza alkoholami słabej jakości ale w takich krajach jak Egipt czy Tunezja to norma nawet w 5 gwiazdkowych, jeden z kelnerów w restauracji hotelowej był beszczelny i arogancki, śmiał się z gości i na siłę domagał się napiwków – to na tyle słabych punktów). Na terenie całego hotelu alejki z kamiennej kostki brukowej były codziennie sprzątane na mokro, wszedzie było czuć świeżością, w wielu europejskich hotelach tak nie dbają! Uliczki hotelowe wyglądają jak rynek małego uroczego miasteczka, czuliśmy się tam trochę jak na południu Włoch. Wybór podróżnych roku 2023 na Tripadvisor to nie przypadek tylko uczciwie przyznana odznaka. Jedzenie dobre, różnorodne, dużo owoców moża i ryb, a ciasta i ciastka nie dość, że pięknie wyglądały, to do tego w smaku były WYBITNE – cukiernicy są mistrzami w swojej dziedzinie!!!, w żadnym hotelu tak dobrych nie jedliśmy. Sam hotel wygląda ja zamczysko, jak z bajki, ma swój niepowtarzalny styl, pokoje junior suita ogromne (około 75 m/2), pokój dzienny, sypialnia, kuchnia z aneksem kuchennym, łazienka i 2 dużymi balkonami. Na terenie hotelu 3 baseny (w tym jeden ze słoną wodą, cichy, ustronny – najlepszy wg nas), liczne bary, sklepiki, 2 muzea, aquapark oraz park rozrywki – w cenie dla gości. Do końca września jest dość głośno w pokojach, z uwagi na bliskość licznych barów w okolicy, od 1 października cisza jak makiem zasiał, a dalej bardzo ciepło.Okolica hotelu również czysta, dużo sklepów, do centrum Hammamet kursują autobusy spod hotelu w cenie 0,8 dinara czyli około 1 zł. Plaża bardzo ładna i zadbana, woda kryształ i bardzo ciepła jak na początek października około 26-27 stopni. Hotel dla nas był dla nas najlepszym z 4 gwizdkowych, w jakim byliśmy, a podróżójemy po świecie od prawie 10 lat kilka razy do roku, mógłbym śmiało do niego wrócić i polecam go wszystkim, ponieważ ma jak na te czasy niewygórowaną cenę w stosunku do jakości jaką oferuje.

6.0/6

Lena, Mińsk Mazowiecki 16.10.2023
Termin pobytu: październik 2023

Świetny wypoczynek

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Wakacje w pierwszej połowie października były strzałem w 10.! Za dnia temperatura 30C (zupełnie inaczej odczuwalne niż w Polsce - bardzo przyjemne), w nocy 18C. Morze ciepłe. Na terenie hotelu znajdują się 3 baseny zewnętrzne. Nigdy nie było problemu ze znalezieniem leżaka. Hotel ciekawie zbudowany - stanowi bardziej miasteczko niż jeden ogromy budynek. Na terenie tego miasteczka znajduje się bazar ze sklepikami z ciuchami, jedzeniem, zapachami, pamiątkami, knajpy, restauracje i kawiarnie z sziszą. Jedzenie w hotelu bardzo dobre - zróżnicowane i bardzo duży wybór. Każdy znajdzie coś dla siebie. Apartamenty bardzo duże - my mieliśmy 70m2, ale osoby wynajmujące we 3 miały 120m2. Serdecznie polecam wypoczynek w tym hotelu w październiku. Mimo końcówki sezonu, wszystko było czynne i bezproblemowo funkcjonowało. Rezydentka Pani Natalia W. odpowiadała na nasze pytania, zadane w wiadomości, niezwłocznie.
Pokaż więcej opinii (12)

Tunezja - Filmowy świat Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Filmowy Świat Rainbow - Wyjazd do Tunezji? Tylko z Rainbow

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunezyjska Pustynia

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Tunezja - Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said

Pogoda

Średnie temperatury w październiku

26

/17

°C

Temperatura dzień/noc

24

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem