Obiekt

Pokoje

Do dyspozycji Gości jest 276 komfortowych, atrakcyjnie urządzonych i zacisznie położonych pokoi: pokój standardowy, oraz pokój rodzinny. Wszystkie pokoje wyposażone są w: balkon lub taras, klimatyzację, biurko, łazienkę (wanna/prysznic, suszarka do włosów, suszarka do prania). Dodatkowo płatne: sejf (OK. 3500 DT dziennie).UWAGA! W hotelu znajdują się 4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych (bezprogowa kabina prysznicowa, szerokie drzwi itp.). – POKOJE SĄ NA POTWIERDZENIE.

Internet

WiFi – dostępne na terenie całego hotelu w cenie

Kategoria lokalna

****

Strona www

https://belisaire.medinahotelsandresorts.com/fr

Wyżywienie

All Inclusive:
W restauracji głównej: śniadania (06:30-10:00), wczesne śniadania (04:00-06:30), obiady (12:30-15:00), kolacja (19:00-22:00) – w formie bufetu, kuchnia lokalna i międzynarodowa. Późne śniadanie (na słodko) serwowane są w Shark Bar w godzinach 10:00-12:00. Przekąski dostępne są w snack barze od 15:00 do 18:00 (kanapki, mini pizza, naleśniki, owoce, kawa, mleko, herbata).
Późna kolacja (mini bufet)- 22:00-02:00.

Restauracja Główna „Zeitouna”: w godzinach otwarcia restauracji serwowane są lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Shark Bar: od 10:00 do 24:00 serwowane są lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe zgodnie z kartą All Inclusive Beverage Card (dostępną w barze).

Mauretańska kawiarnia: od 16:00 do 12:00 serwowane są napoje bezalkoholowe, herbata, kawa mauretańska.

UWAGA! Niektóre bary mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (w zależności od pogody i obłożenia hotelu).

Program sportowy i animacyjny

Hotel posiada: Mini Klub dla Dzieci od 4 do 12 lat (10:00-12:00 i od 14:30 do 17:00), strefa zabaw dla dzieci, wydzielony basen dla dzieci, mini dyskoteka, programy animacyjne z grami i konkursami, Hammam (kąpiel): tylko raz na pobyt, kort tenisowy, 1 boisko uniwersalne, bule, łucznictwo, minigolf, shuffleboard, siatkówka plażowa, centrum fitness (czynne od 09:00 do 19:00), tenis stołowy, rzutki.
Dodatkowo płatne: sport i Wellness za dopłatą: sporty wodne, oświetlone korty tenisowe, wypożyczalnia sprzętu tenisowego.

Dostęp do parku rozrywki Carthage Land ok. 1,6 km od hotelu (bezpłatny wstęp raz na dzień).
Wstęp do Parku wodnego Aqua Land (01.06 do 30.09): ok. 1,6 km od hotelu (bezpłatny wstęp raz na dzień).

Dodatkowe informacje

Wizy

Paszport i paszport tymczasowy: 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji; 6 miesięcy przy  braku biletu powrotnego.

Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Tunezji bez wizy i mogą  legalnie przebywać do 3 miesięcy od daty wjazdu.

COVID-19

Poniższe warunki zostały podane na dzień 02.12.2022 i mogą ulec zmianie.

  1. Zwolnienie wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu szczepionkowego.
  2. Obowiązkowe noszenie maseczek dla każdego, kto wykazuje objawy infekcji.


Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Ponadto każdy podróżujący (bez względu na wiek) zobowiązany jest do przedstawienia poniższych DOKUMENTÓW:
• vocher hotelowy dla osób, które przedłużają imprezę o część wypoczynkową- do pobrania z maila - voucher wysyłany jest na podany w rezerwacji adres mailowy na 6 dni przed wylotem- voucher prosimy wydrukować (KONIECZNOŚC OKAZANIA VOUCHERA W FORMIE PAPIEROWEJ!) wylotem z Polski.

 Obywatel/ka Tunezji nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).

Obywatele Tunezji KONIECZNIE muszą korzystać z całego pakietu wycieczki (lot+hotel), samo zakwaterowanie bez przelotów w obie strony Polska-Tunezja-Polska jest niezgodne z prawem (hotel może odmówić zakwaterowania dla osób bez przelotów i voucherów).


 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 10 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Inne

TUNEZJA informacje ogólne

Waluta
TND - dinar tunezyjski. Dinary nie są walutą wymienialną poza Tunezją. Warto zabrać ze sobą EURO lub dolary które wymienić można w każdym hotelu. Dinarów nie można wywozić i pozostałe należy wymienić na lotnisku na dewizy (będzie do tego potrzebny kwit wymiany).

Napiwki
Przyjęte choć nie obowiązkowe jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Tunezji nie są wysokie i napiwki są często pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Taksówkarze wioząc turystów też często sami zaokrąglają należne kwoty.

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Czas
Czas taki jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Hamburger - 3 TND; woda 1,5 l - 0.5 TND; piwo 1.5 TL w sklepie; Na bazarach i w małych sklepikach warto się targować.

Poczta
W większości hoteli są ustawione skrzynki do których można wrzucać kartki pocztowe. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą. Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.75 TND.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają prawie w całej Tunezji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Tunezja
Jedno z pierwszych wakacyjnych miejsc Polaków nadal przyciąga jak magnes pięknymi plażami, orientalną kuchnią i ciepłym morzem. Prawdziwe orientalne wrażenia zapewnia pustynia i tunezyjskie miasta z ich niepowtarzalnym arabskim klimatem, kolorami, smakami i zapachami przypraw które trudno znaleźć w innej części świata.

Miejscowości wakacyjne na wybrzeżu Tunezji:

Port el Kantaoui
Położony tuż obok Sousse, z malowniczym portem jachtowym, który jest centrum życia nocnego miejscowości. Tu znajdują się piękne piaszczyste plaże i luksusowe hotele oraz 36 dołkowe pole golfowe. Zaletą kurortu jest również bliskość Sousse, gdzie warto odwiedzić starą medinę z niesamowitym lokalnym bazarem - sukiem.

Monastir
Strefa hotelowa Monastiru to kilka kilometrów piaszczystej plaży, która zachęca do wieczornych spacerów. Sam Monastir był kiedyś rybacką wioską, ale od wielu lat intensywnie się rozwija i obecnie jest sporym miastem. Warto wybrać się z hotelu do centrum miasta i zobaczyć górujący nad miastem Ribat z IX w.

Hammamet
Jest jednym z najbardziej znanych kurortów tunezyjskiego wybrzeża. Zwane miastem jaśminu lub rajskim ogrodem zachwyca szerokimi plażami i licznymi możliwościami uprawiania sportów wodnych. W Hammamecie znajduje się wiele restauracji kawiarni i barów. Warto odwiedzić zabytkową część miasta - za obronnymi murami kryją się wąskie uliczki i meczety.

Mahdia
Leży ok. 50 km na południe od Sousse. Jest to kurort nieco mniejszy od Sousse, czy Hammametu, jednak nie mniej atrakcyjny. Plaże Mahdii są uznawane za jedne z najlepszych w kraju. Jednocześnie Mahdia ma bogate tradycje kulturalno-religijne i dlatego stanowi również atrakcję krajoznawczą.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA.

Zgodnie z decyzją tunezyjskiego rządu, klimatyzacja w hotelach działa przeważnie w okresie 15/06 - 15/09

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie (15.06-15.09)

Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
Medina Belisaire & Thalasso
1 / 30

5.4/6 (12 opinii)

Medina Belisaire & Thalasso

Kategoria lokalna 4

Za osobę3 189
Razem
6 377 zł
Zaliczka 30% 1 910 zł

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych.

Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości :

Dla Hoteli 2* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 1 TND/osoba/noc.

Dla hoteli 3* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 2 TND/osoba/ noc.

Dla hoteli 4* i 5* lokalny podatek turystyczny będzie wynosił 3 TND/osoba/ noc.

Maksymalna wysokość podatku turystycznego liczona jest dla 10 kolejnych dób hotelowych nawet w przypadku dłuższego pobytu. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Niektóre atrakcje i udogodnienia (szczegónie baseny i aquaparki oraz bary przy plaży/basenach) mogą być dostępne tylko w wysokim sezonie.

Atuty oferty

Hotel Medina Belisaire & Thalasso jest bardzo dobrą propozycją dla osób poszukujących wypoczynku w dobrym standardzie i z szeroką ofertą rozrywkową. Resort położony tuż przy pięknej plaży w zatoce Hammametu, jest to doskonała lokalizacja dla wszystkich pragnących spokojnego wypoczynku na plaży. Hotel oferuje również bogatą ofertę wellness. Na najmłodszych czeka atrakcyjny program rozrywkowy oraz mini club.
Długość lotu

3 godz. 25 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Hotel położony około 14 km od historycznego centrum Hammmetu, w dzielnicy turystycznej Hammamet-Yasmine. Lokalizacja pozwala na swobodne zwiedzanie lokalnych atrakcji, dzięki dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej. W okolicy znajduje się wiele lokalnych sklepików, barów i restauracji. Hotel oddalony jest od międzynarodowego lotniska Enfidha-Hammamet o około 40 km, natomiast od lotniska Monastir o ok. 109 km.

Mapa

Plaża

Piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody oddalona jest o około 200 m. Leżaki i parasole dostępne na plaży.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, basen zewnętrzny, basen wewnętrzny (od 12:00 do 15:00), brodzik, restauracja Zeitouna, restauracja Tethys (tematyczna, tylko raz na pobyt), bar przy basenie, bar na plaży (czynny tylko w wysokim sezonie!), ręczniki: za kaucją w wysokości ok.20 DT, cafe bar, salonik gier, hammam (w cenie raz na pobyt, wymagana rezerwacja), windy, sala konferencyjna, parking, kantor. Dodatkowo płatne: pralnia .

Dostęp do parku rozrywki Carthage Land ok. 1,6 km od hotelu (bezpłatny wstęp raz na dzień).
Wstęp do Parku wodnego Aqua Land (01.06 do 30.09): ok. 1,6 km od hotelu (bezpłatny wstęp raz na dzień).

Uwaga! Późne wymeldowanie do godziny 18:00 na życzenie kosztuje 65 DT za pokój.

Uwaga! Zwierzęta nie są akceptowane.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

bez dopłaty

Zdjęcie mapy

Opinie

Atrakcje dla dzieci
5.4
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
5.4
Pokój
5.1
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
5.3
Sport i rozrywka
5.6
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa, Warszawa 10.05.2024
Termin pobytu: maj 2024

Hotel bardzo fajny

Wspaniały wyjazd, piękne widoki chociaż były mi znane wcześniej bo to mój 6 wyjazd do tego kraju. Polecam kazdemu
Pokaż więcej opinii (11)

Pogoda

Średnie temperatury w październiku

26

/17

°C

Temperatura dzień/noc

24

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem