Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Urugwaj
Urugwaj

Urugwaj

Stolica: Montevideo

Waluta: UYU

Powierzchnia: 176 220 km2

Liczba ludności: ‍3 500 203

Wczasy w Urugwaju

Radosny Urugwaj – wakacje w jednym z najmniejszych krajów Ameryki Łacińskiej
Górny lewy róg urugwajskiej flagi kryje uśmiechnięte słońce. Nie jest to jednak zwykłe słońce! To słońce Majów, utożsamiane z wolnością i tolerancją. Niewielki Urugwaj jest bowiem jednym z najprzyjemniejszych miejsc do życia w Ameryce Południowej, przynajmniej w kwestiach politycznych czy socjalnych. Legalne są tu marihuana oraz związki partnerskie. Sami Urugwajczycy znani są ze swojej serdeczności, a wielu znanych obywateli przeznacza znaczne sumy pieniędzy na cele charytatywne. Niedoścignionym wzorem dla wielu notabli może być były urugwajski prezydent – Jose Mujica, który 90% swojego miesięcznego uposażenia oddawał potrzebującym. Podobnie piłkarz Edinson Cavani, co rusz angażujący się w różnego rodzaju zbiórki charytatywne.

Wypoczynek w blasku słońca – wczasy w Urugwaju
Słoneczny Urugwaj leży w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Dlatego też lata są tu gorące, a zimy stosunkowo łagodne. Położony nad Atlantykiem, u ujścia rzeki Urugwaj zapewnia sporą ilość plaż i nadmorskich deptaków. Najsłynniejszą z plaż jest z pewnością ta w Punta del Este. Znana pod nazwą „La Playa de los dedos” („plaża palców”) znajduje się często w zestawieniach najbardziej osobliwych plaż świata). Wszystko za sprawą niezwykłej rzeźby, która stanęła tu w 1982 roku, a jej autorem był chilijski artysta Mario Irarrázabal. Rzeźbiarz chciał w ten sposób ostrzec wszystkich kąpiących się, by uważali na zdradliwe wody. Wczasy w Urugwaju to także okazja, aby odwiedzić Montevideo. A co ciekawego czeka Cię w stolicy kraju?

Spacer po stolicy – wakacje w Urugwaju
Spacer po stolicy Urugwaju, Montevideo, zaczynamy od najpiękniejszego wnętrza w mieście, jak i prawdopodobnie całym kraju. Mowa o Puro Verso, odpowiedniku argentyńskiej księgarni El Ateneow Buenos w Buenos Aires. Wzniesiony w stylu art deco budynek to idealne miejsce na chwilę z ulubioną książką i filiżanką kawy. Jeżeli od wykwintnych wnętrz, wolisz wodę i świeże powietrze, wybierz się koniecznie na Playa Pocito, oddaloną 2 km od centrum. Wakacje w Urugwaju to także okazja, aby zobaczyć Plaza Independencia. Tutejszy Plac Niepodległości mieści 105 metrowy Palacio Salvo, wybudowany w 1928 budynek, który przez wiele lat nosił miano najwyższego budynku Ameryki Południowej.

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem