Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Salalah

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali, możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)

Dzień 2
Dzień 2

Salala: zakątek egzotyki na Półwyspie Arabskim

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali – stolicy regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zwiedzimy okazały meczet Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie (Od osób wchodzących do meczetu wymagany jest odpowiedni strój: panie muszą mieć zakryte nogi wraz z kostkami, ramiona do nadgarstków i włosy. Panowie muszą mieć długie spodnie). Następnie zatrzymamy się na zdjęcia przy pałacu Al Husn oraz odwiedzimy orientalny, barwny bazar Souq Al Haffah (czas na zakupy). Po zakupach przejedziemy do Muzeum Ziemi Kadzidła, gdzie zapoznamy się z dziejami Omanu jako potęgi morskiej na Szlaku Kadzidlanym. Przed powrotem do hotelu pospacerujemy w jednym ze znanych z urokliwych krajobrazów zakątków Omanu- plaży Muqsil, gdzie przy wysokiej fali na oceanie z otworów w skałach wytryskują wodne gejzery. Powrót do hotelu w Salali lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa około 150 km)

Dzień 3

Na szlaku kadzidlanym: od portu Taqa do Maskatu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w stronę znanego od wieków z suszonych sardynek rybackiego portu Taqa. Zatrzymamy się pod położoną na wzgórzu twierdzą zarządcy miasta, z perspektywy której będziemy podziwiać widok na okolicę. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Zofar- początku Szlaku Kadzidlanego. Zwiedzimy tam muzeum w twierdzy Mirbat prezentujące tradycje regionu oraz zobaczymy pozostałości po starej zabudowie miasta. Stamtąd udamy się do Chor Rori skrywającego ruiny starożytnego miasta Sumharam – jednego z największych portów na Szlaku Kadzidlanym. Miasto znajdowało się na szlaku łączącym Lewant i Persję z Indiami. Niektóre źródła podają, że bywała tu władczyni Królestwa Saby. Na koniec pojedziemy na spacer do Ayn Razat - zaskakującego lazurową wodą i bujną zielenią koryta jednej z omańskich rzek okresowych. Obiadokolacja lub lunch w zależności od godziny wylotu. Przelot do stolicy kraju, Maskatu. Trasa około 160 km + przelot

Dzień 4
Dzień 4

Maskat: od tętniącego życiem bazaru do królewskiej opery

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Maskatu. Zaczniemy od pełnego ruchu i zgiełku targu rybnego, gdzie przeciskając się między handlującymi ludźmi zobaczymy egzotyczne ryby i owoce morza. Następnie malowniczym bulwarem przejdziemy w stronę orientalnego bazaru Souq Al Matrah - najlepszego miejsca na zakup wyrobów omańskiego rzemiosła, pamiątek, przypraw, srebrnej i złotej biżuterii (czas wolny na zakupy i spacer). Po zakupach wjedziemy na punkt widokowy, z którego obejrzymy niezwykłą panoramę starego Maskatu wciśniętego między surowe góry. Następnie zjedziemy w stronę starego Maskatu, żeby odbyć spacer w okolicach pałacu Al Alam- reprezentacyjnej siedziby sułtana. Po obejściu pałacu otworzy się przed nami kolejny zaskakujący urokiem widok na głęboką zatokę strzeżoną przez dwie masywne twierdze Dżalali i Mirani. Po spacerze przejedziemy do Opery Królewskiej. Obejrzymy z zewnątrz imponujący gmach łączący w sobie nowoczesność z tradycyjną architekturą Omanu. Przejazd do hotelu w Maskacie lub okolicy. Trasa około 50 km. Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD/os) fakultatywna wycieczka „Muscat by night" z przysmakami z grilla serwowanymi na plaży i muzyką (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).

Dzień 5
Dzień 5

Oman: od stolicy do miasta Sur, przez krajobrazy pełne kontrastów

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy przez zadbane dzielnice stolicy do Wielkiego Meczetu Sułtana Kabusa – centrum religijnego i jednej z najpiękniejszych tego typu budowli (Od osób wchodzących do meczetu wymagany jest odpowiedni strój: panie muszą mieć zakryte nogi wraz z kostkami, ramiona do nadgarstków i włosy. Panowie muszą mieć długie spodnie). Następnie odwiedzimy interesujące muzeum Bait Al-Zubair z prywatnymi zbiorami bogatej omańskiej rodziny przedstawiającymi obok kulturowego dziedzictwa Omanu także meble i sprzęty domowe właścicieli obiektu. Po zwiedzeniu muzeum wyruszymy do Sur. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w miejscu nazywanym Bimmah Sinkhole. Jest to głęboki lej krasowy wypełniony oceaniczną wodą. W dalszej drodze zatrzymamy się raz jeszcze przy Wadi Al-Szab – ujściu rzeki płynącej głębokim wąwozem. Odbędziemy spacer w miejscu łączącym w sobie surowość suchych skał z bogatą roślinnością. Pod koniec dnia dotrzemy do Sur, gdzie zwiedzimy stocznię prawdziwych drewnianych statków typu dhow oraz przespacerujemy się po mieście położonym nad urokliwą zatoką. Sur to miejsce, gdzie słońce wstaje najwcześniej w całym świecie arabskim. Tworząc związki handlowe z Indiami, Malajami i Afryką miasto stanowiło punkt styku tych kultur i okno na świat dla Półwyspu Arabskiego. Nocleg w okolicy Sur; obiadokolacja (opcjonalnie). Trasa około 250 km.

Dzień 6
Dzień 6

Oman: od stóp Zielonych Gór do Wielkiego Kanionu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd na zachód w kierunku gór Al Dżabal Al Achdar (Gór Zielonych). Mijając piękne krajobrazy surowych skał i płowych pustyń, dojedziemy do Birkat al-Mauz, typowej omańskiej wioski, której stara część zabudowana jest domami z gliny i cegły suszonej na słońcu. Po krótkim spacerze wyruszymy w dalszą drogę do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję religijnej stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zwiedzimy jeden z największych w Omanie fortów, z którego rozpościera się rozległy widok na miasto położone wśród bujnej zieleni oazy. Zobaczymy miejski bazar, na którym można kupić lokalne produkty od warzyw i świeżych ryb po rękodzieło, tekstylia i wyroby złotnicze (czas wolny na zakupy). Przejazd do hotelu w Nizwie lub okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 210 km) Po południu (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) chętni mogą udać się na górską wyprawę do Wielkiego Kanion Omanu. Przejedziemy samochodami terenowymi w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu. Wspinając się mozolnie w kierunku podnóża najwyższej góry Omanu zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu. (Cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników. Osoby decydujące się na tę atrakcję nie będą uczestniczyć w realizacji niewielkiej części programu wycieczki.)

Dzień 7
Dzień 7

Zwiedzanie skarbów Omanu: od Nizwy do Salali

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Udamy się na zwiedzanie górskich okolic Nizwy, znanych z mnogości zabytków. Zatrzymamy się, by podziwiać piękne górskie widoki w okolicach jednej z pięknie położonych zabytkowych górskich miejscowości (Misfat Al Abrieen, lub Al Hamra). Kolejnym przystankiem będzie jaskinia Al-Huta (otwarta przy normalnym stanie wód wewnątrz). Następnie obejrzymy z zewnątrz wpisany na listę UNESCO monumentalny fort w Bahli. Na koniec zwiedzimy siedemnastowieczną twierdzę Dżabrin, w którym zaskoczą nas bogate zdobienia i pragmatyczna konstrukcja budowli. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Przejazd na lotnisko w Maskacie i przelot do Salali, transfer na nocleg do hotelu w okolicy Salali, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 220 km)

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do Polski lub przedłużony pobyt w Omanie

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00); transfer na lotnisko w Salali, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek Oman” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi!

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2014 r.- kolorowe i z paskiem zabezpieczającym.
 - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan  28.02 -29.03.2025 organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- W okresie Ramadanu ( 28.02 -29.03.2025) obowiązuje zakaz jedzenia, picia, palenia tytoniu w przestrzeni publicznej. Nie dotyczy Hoteli oraz wydzielonych restauracji, barów oraz autobusu, nie wolno mieć ubioru koloru białego lub żadnego materiału przezroczystego. Nie wolno mieć żadnych widocznych tatuaży oraz oznak przynależności do innej religii niż Islam
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Do dyspozycji gości: na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja.

Wyżywienie

Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. 

Przy wjeździe do Omanu w celu turystycznym. na okres nie przekraczający 14 dni nie ma obowiązku wizowego.

Dla obywateli innych państw niż RP mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Salalah oraz samolotem rejsowym Salalah - Maskat - Salalah, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, Tour Guide System oraz napiwków dla obsługi, itp. (kwota ok. 215 USD/os płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

 

W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
W 7 dni dookoła Arabii
1 / 11

4.9/6 (21 opinii)

W 7 dni dookoła Arabii

Za osobę5 229
Razem
10 459 zł
Zaliczka 10% 1 040 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Salalah oraz samolotem rejsowym Salalah - Maskat - Salalah, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, Tour Guide System oraz napiwków dla obsługi, itp. (kwota ok. 215 USD/os płatna pilotowi na miejscu), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

 

Atuty oferty

Maskat - zabytki stolicy Omanu ● Sur - miejsce, gdzie wschodzi słońce ● Nizwa - potężny fort w oazie● Salala - ogrody Półwyspu Arabskiego ● plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ● Misfat al-Abrieen - bajkowa wioska w górach Hadżar ● Szlak Kadzidlany ● opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (8 opinii)
Belad Bont Resort
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (2 opinie)
Beach Resort Salalah
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (17 opinii)
Millennium Resort Salalah
Oman: Dhofar
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (3 opinie)
Samharam Village Resort
Oman: Dhofar

Opinie

Intensywność programu
4.1
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.1
Transport
5.1
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Dawid, Skarżysko-Kamienna 02.04.2024
Termin pobytu: marzec 2024

Oman o jakim marzyłem

Wspaniałe siedem dni wzbogacone dużą wiedzą przekazywaną nam przez Pana Wojciecha . Oman przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania .Wspaniałe potrawy w restauracjach , miła obsługa , kąpiel w górskim potoku . Hotele znakomicie wyposażone , na powitanie kawa z daktylami . Obsługa nie domagająca się napiwków . Lokalny przewodnik Husejn zawsze służył pomocą , dzięki temu dokonaliśmy dobrych zakupów na targowisku .
Pokaż więcej opinii (20)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem