Plan wycieczki

Dzień 1

Pierwszy dzień w Egipcie Czas na odpoczynek po podróży.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. Palm Beach lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2
Dzień 2

Od odkryć archeologicznych do współczesnego Kairu

Wcześnie rano wykwaterowanie i przejazd autokarem do Kairu (śniadanie w formie suchego prowiantu). Odwiedzimy Muzeum Egipskie z liczącym ponad 120 tys. zbiorem eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu i skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Następnie udamy się w podróż po jednym z największych miast świata: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego, jeden z najstarszych kościołów w Egipcie – kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Zawieszonym, oraz kościół Św. Sergiusza, zbudowanym w miejscu, gdzie podczas ucieczki z Egiptu w grocie ukrywała się Święta Rodzina. Zakwaterowanie w hotelu (4* np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 3
Dzień 3

Aleksandria: kulturowa perła Egiptu

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do kulturalnej stolicy Egiptu - Aleksandrii, gdzie zobaczymy Katakumby – wyciętą w skałach podziemną nekropolię z grobowcami z I w. n.e., Kolumnę Pompejusza, rzymski amfiteatr, zbudowaną z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej Faros - cytadelę Caytbay z malowniczym widokiem na miasto i nowoczesną Bibliotekę Aleksandryjską, zbudowaną ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności (zwiedzana z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu (4* np. The Grand Plaza lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4

Śladami II wojny światowej: El Alamein i przejazd do Kairu

Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia odwiedzimy malownicze miasteczko El Alamein, które było miejscem jednej z najważniejszych bitew stoczonych podczas kampanii afrykańskiej w 1942 roku. Zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Wojskowe ze zbiorami upamiętniającymi II Wojnę Światową oraz położony w pobliżu Muzeum, międzynarodowy Cmentarz Wojenny. Po południu przejazd do Kairu, zakwaterowanie w hotelu (4* np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 5
Dzień 5

Sakkara, Memfis i Giza: w świecie egipskich piramid

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą - płatność tylko kartą - możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 900 EGP/os., należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Po południu przejazd do Hurghady, późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4* np. Palm Beach lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 550 km)

Dzień 6
Dzień 6

Luxor: skarby starożytnego Egiptu

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek, obiad. Dla chętnych (za dodatkowa opłatą ok. 115 USD/ os., wyjazd we wczesnych godzinach porannych, suchy prowiant zamiast śniadania) wycieczka fakultatywna do Luxoru - największego otwartego muzeum na świecie (trasa ok. 285 km). Przejazd przez pustynię, a następnie wzdłuż Nilu, gdzie można zaobserwować codzienne życie mieszkańców. W programie: Świątynia Hatszepsut - jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie; Dolina Królów z wejściem do trzech grobowców (za dopłatą możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona ok. 500 EGP/ osoby - płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatne), Kolosy Memnona, przeprawa łodzią przez Nil oraz największa świątynia jaka powstała na świecie - Karnak. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7

Relaks na rajskich plażach

Śniadanie, czas na wypoczynek i korzystanie z uroków rajskich plaż, krystalicznie czystego morza. Obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Zakończenie wycieczki i powrót do domu

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie), - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami (jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

 Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **** - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 - w Hurghadzie - w hotelu Palm Beach**** lub podobnym; 2 - w Kairze - w hotelu Oasis**** lub podobnym; 1 – w Aleksandrii – w hotelu The Grand Plaza **** lub podobnym). Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu), śniadania i kolacje (w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii, napoje do kolacji dodatkowo płatne).

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4*), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4*); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 365 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w Kairze i Aleksandrii; innych wydatków osobistych.

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
W Delcie Nilu
1 / 19

5.1/6 (83 opinie)

W Delcie Nilu

Za osobę2 557
Razem
5 113 zł
Zaliczka 10% 510 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4*), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4*), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4*); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 365 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w Kairze i Aleksandrii; innych wydatków osobistych.

 

Atuty oferty

Kair – wspaniała stolica Egiptu • Muzeum Egipskie i jego starożytne skarby • religijne oblicze Kairu: meczety i kościoły • Aleksandria – kulturalna stolica Egiptu • Biblioteka Aleksandryjska – nowoczesna konstrukcja ze stali i szkła • El Alamein – pamiątki z czasów II wojny światowej • Giza i Sakkara – wspaniałe piramidy, majestatyczne Sfinksy • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (36 opinii)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.1/6 (95 opinii)
King Tut Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (24 opinie)
Sphinx Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (195 opinii)
AMC Royal Resort (ex. AMC Azur Resort)
Egipt: Hurghada

Opinie

Opinie o W Delcie Nilu

5.1 / 683 opinie
Intensywność programu
4.8
Pilot
4.6
Program wycieczki
5.1
Transport
5.5
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

ADAM, Świerklany 14.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Egipt inaczej

Jeśli ktoś chce coś innego niż leżenie na basenie i chce poznać trochę historii i wiele zabytków Egiptu to ten wyjazd jest idealny. Mimo, iż początkowo może wydawać się, że długie dystanse do przejechania autokarem mogą być uciążliwe to nic bardziej mylnego. Czas mija szybko, pilot w międzyczasie bardzo dobrze zagospodarowuje czas informacjami o mieszkańcach. Warto brać wszystkie opcje dodatkowe w postaci wejściówek np. do piramdy czy grobowca. Ogrom zwiedzanych obiektów zaskakuje. Warto!
Pokaż więcej opinii (82)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem