Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Wietnamu.

Dzień 2

Przylot na wyspę Phu Quoc. Odprawa wizowo-paszportowa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na wyspie.

Dzień 3

Śniadanie, a nastepnie zaczniemy od zwiedzania malowniczo położonej, największej na wyspie świątyni, w której panuje iście błoga atmosfera. Udamy się także do Więzienia Kokosowego, które przypomni nam historię odbywającego się stosunkowo niedawno konfliktu w Wietnamie. Następnie przejedziemy na południowy kraniec wyspy, skąd startuje najdłuższa na świecie kolejka linowa, którą dostaniemy się na wyspę Thom podziwiając zapierające dech widoki. Na wyspie czas wolny na obiad (we własnym zakresie) oraz na liczne kąpiele, zabawy wodne, plażowanie, a także chwila adrenaliny na rollecoasterze. W drodze powrotnej sprawdzimy, ile warte są tutejsze perły (możliwość zakupu). W trakcie zwiedzania lunch. powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do portu, przeprawa promowa na kontynent (ok. 2.5 h) i przejazd do Delty Mekongu. Zatrzymamy się w miejscowości Sa Dec. W tym niewielkim miasteczku, które jednak jest jednym z najstarszych w delcie zobaczymy zabytkowy dom z 1895r, a następnie udamy się na około dwugodzinny rejs po Mekongu i jego kanałach. W ciągu dnia lunch lub kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Vinh Long.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu kontynuujemy pływanie po Mekongu, który tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. Niezapomnianych wrażeń dostarczą stojące przy brzegach, a niekiedy nawet pływające domy oraz sklepy i łódki towarowe. W programie także krótki rejs łodziami wiosłowymi (sampanami) po mniejszych kanałach, a także wizyta w niewielkim warsztacie cukierków kokosowych. W ciągu dnia lunch. Po południu przejazd do Sajgonu, gdzie zobaczymy świątynię Thien Hau w chińskiej dzielnicy. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Powrót i zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz muzeum pozostałości wojennych i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w hotelu w Sajgonie.

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer do Dalat. Po przyjeździe odwiedzimy malowniczy wodospad Datanla, do którego dostaniemy się kolejką saneczkową. Według legendy kąpały się w nim wróżki i nimfy. Kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Dalat. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wyprawa w kierunku pobliskiej Góry Langbiang - najwyższego szczytu w rejonie. Po drodze będziemy mijać plantacje warzyw i owoców (np. truskawek). Następnie u podnóża góry przesiądziemy się w jeepy i udamy na przejażdżkę na szczyt Góry Radar (wysokość ok. 1929m n.p.m.), skąd w pogodny dzień rozpościerają się malownicze widoki na okolicę i miasto. W okolicy odwiedzimy jedną z wiosek zamieszkanych przez grupę etniczną Lat, poznamy życie miejscowej ludności oraz zapoznamy się z lokalnym folklorem. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie dalsze zwiedzanie Dalat: Szalony Dom, Świątynia Zen, stacja kolejowa. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu zobaczymy świątynię Linh Phuoc. Następnie przejazd górską drogą do nadmorskiego kurortu Nha Trang. Po przyjeździe lunch w lokalnej restauracji.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
 

Dzień 11

Dzień 11

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. Światynia Cham Ponagar, formacja skalna Hong Chong, muzeum oceanograficzne, pagoda Long Son z wielkim Buddą oraz lokalny targ. Lunch. Po południu czas wolny.
 

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mui Ne. Po drodze przerwa na lunch. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

Dzień 13-14

Śniadanie. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, na wzgórze Ta Cu, gdzie dostaniemy się kolejką linową. Zobaczymy również świątynie wieloryba w miejscowości Pan Thiet oraz plantacje Pitai. W trakcie wycieczki lunch. Powrót do Muine.

Dzień 15

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Sajgonie i przelot na Phu Quoc. Zakwaterowanie  hotelu na wyspie.

Dzień 16

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele klasy ***- należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: patrz opisy przy imprezie Wietnam - wczasy.

Wizy

Wiza wietnamska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, na 7 dni roboczy przed rozpoczęciem imprezy należy:

- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz skan zdjęcia paszportowego w formacie .JPG. W tytule maila należy podać kod wycieczki, numer rezerwacji oraz nazwisko klienta (Np. VSP1108 1234567 Kowalski).

Obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu).

Ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 2 zdjęć paszportowych (kolorowe, wyraźne, aktualne, na papierze fotograficznym).
 
W przypadku rezerwacji założonych na mniej niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy, w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z naszego pośrednictwa wizowego. Klienci zamiast wiz elektronicznych otrzymają promesy wjazdowe. Lista wymaganych dokumentów jest taka sama, jak w przypadku standardowej procedury wizowej. DOKUMENTY POTRZEBNE DO UZYSKANIA WIZY BĘDĄ DOSTĘPNE U SPRZEDAWCY ORAZ NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


 
Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, proszeni są o przesłanie zapytania w sprawie możliwości wizowania za naszym pośrednictwem.

Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe.

Uwaga: Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! Obowiązkowo przy potwierdzeniu rezerwacji muszą być uzupełnione pełne dane tj. imię, drugie imię, jeśli takie jest oraz nazwisko. Korekta danych, bądź dopisanie drugiego imienia możliwe jest jedynie za opłatą 50 zł/osoba (z racji konieczności naniesienia poprawek na biletach na przelotach wewnętrznych). 


Uwaga: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.


 
UWAGA! GOTOWE WIZY NALEŻY ODEBRAĆ W DNIU WYLOTU NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


KLIENCI WIZUJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PROMES, WNIOSKI WIZOWE BĘDĄ DOSTĘPNE NA LOTNISKU NA STANOWISKU RAINBOW W DNIU WYLOTU.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), przeloty wewnętrzne i przeprawy promowe wg programu, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską i pośrednictwo wizowe w wysokości 235 zł/os. (opłata obowiązkowa, która została doliczona do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. 

Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Telefony:
Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
W samo południe
1 / 10

5.0/6 (111 opinii)

W samo południe

Novela Mui Ne Resort
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), przeloty wewnętrzne i przeprawy promowe wg programu, transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską i pośrednictwo wizowe w wysokości 235 zł/os. (opłata obowiązkowa, która została doliczona do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. 

Atuty oferty

Wyspa Phu Quoc • delta Mekongu • Ho Chi Minh City • partyzanckie tunele Cu Chi • krajobrazy górskiego Dalatu • Nha Trang • świątynia Cham Ponagar • relaks na plaży
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (23 opinie)
Novela Mui Ne Resort
Wietnam
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (36 opinii)
The Cliff Resort & Residence
Wietnam

Opinie

Opinie o W samo południe

5.0 / 6111 opinii
Intensywność programu
3.7
Pilot
5.1
Program wycieczki
4.9
Transport
5.2
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Tadeusz, Władysławowo 11.11.2015

Poznaj współczesny Wietnam

Wycieczka zmieniła nasze wyobrażenie o Wietnamie. Jest to szybko rozwijający się kraj z pracowitymi i uśmiechniętymi Wietnamczykami. Przykładem jest otwartość i przyjazne odnoszenie do obywateli Rosji (wiele rosyjskich biznesów) jak i obywateli USA. Szanują historię, szanują swoich bohaterów narodowych walczących o wolność swojego kraju, ale patrzą w przyszłość.
Pokaż więcej opinii (110)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem