Whiskey and Rock 'N' Roll

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 3 opinii )
Nowy Orlean – francuski styl na mokradłach Luizjany ● rejs po Mississippi ● Memphis – posiadłość Elvisa Presleya ● Nashville – światowa stolica country ● Park Narodowy Great Smokey Mountains – kraina lasów, gór i wodospadów ● Richmond – historia wojny secesyjnej ● Mt Vernon – rezydencja Jerzego Waszyngtona ● Waszyngton – Biały Dom i Kapitol

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Nowego Orleanu, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Nowym Orleanie.

Dzień 2

Po śniadaniu wizyta w regionie plantacji nad rzeką Mississippi. Odwiedzimy Oak Alley Plantation, bodajże najczęściej fotografowaną plantację w stanie Luizjana. Przybywający do posiadłości goście pokonywali kilkusetmetrowy „tunel” kryty gęstymi dębami, by znaleźć się w eleganckich, wytwornych wnętrzach. Po zwiedzeniu plantacji wrócimy do Nowego Orleanu, miasta narodzin jazzu. Założone na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat dość szybko rozwinęło się dzięki dobremu położeniu u ujścia Missisipi. Niezwykły charakter miastu nadaje wielokulturowość, która od początku jego istnienia tworzy atmosferę niespotykaną nigdzie indziej. Zwiedzimy francuską dzielnice - French Quarter z pięknymi domami z koronkowymi, żelaznymi balkonami, gdzie wieczorami z barów i na ulicach rozbrzmiewa jazz oraz Jackson Square, gdzie przy filiżance kawy można posłuchać jazzu, a także Saint Louis Cathedral – jedną z najstarszych katedr USA i cmentarz Metairie. Wieczorem rejs statkiem po jednej z największych rzek świata – Missisipi. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 170 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych: Nowy Orlean - 2, Natchez - 1, Memphis - 1, Nashvile - 1, Chattanooga - 1, Cherokee 1, Grensboro - 1, Fredericksburg - 1, Waszyngton - 1).
Do dyspozycji gości
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Pokoje
2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”). Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
  • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp
  • W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Orleanu i z Waszyngtonu do Warszawy (możliwe przesiadki), zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej; kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 355 USD/os (płatne na miejscu); wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/whiskey-and-rock-n-roll/zakwaterowanie-uml

Dodaj opinię

5.5

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon