Słoń Afrykański

Wybrzeże Kości Słoniowej

Plaża d'Assinie

Ziarna kakaowca

Szympanse

Yamssoukro

Bizon, Wybrzeże Kości Słoniowej

Hiena, Wybrzeże Kości Słoniowej

Na krańcu Afryki

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Król Egzotyki
Wycieczka samolotem
Abidżan - Manhattan tropików • Park Narodowy Banco - pierwotny las równikowy • Jamasukro - stolica kraju • największy kościół świata - Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju • Park Narodowy De la Comoe - lwy, lamparty, słonie, antylopy • święte małpy Gbetitapea • wodospady Nawa • trekking w Parku Narodowym Azagny

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Abidżanu (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Abidżanu, miasta, które do niedawna było stolicą Wybrzeża Kości Słoniowej. Abidżan to dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy i kulturalny. Odwiedzimy tętniący życiem targ w Treichville i dzielnicę Cocody o ciekawej, kolonialnej architekturze. Zobaczymy także muzeum narodowe, które zawiera piękną kolekcję artefaktów odzwierciedlających bogate dziedzictwo kulturowe 62 grup etnicznych zamieszkujących ten region Afryki. Na naszej trasie nie zabraknie również kościoła Św. Pawła o futurystycznej bryle, którą poświęcił sam Jan Paweł II podczas pielgrzymki w 1985 roku. Wizyta w Parku Narodowym Banco zaliczanego do pierwotnych lasów równikowych. Po południu wycieczka łodzią po lagunach miasta. Wieczorem kolacja i nocleg, dla chętnych opcjonalne wyjście do miasta, np. do dzielnicy Youpugon, słynącej z typowych afrykańskich knajpek, w których można posłuchać energetycznej muzyki tego regionu.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***. Sporadycznie możliwe zakwaterowanie w hostelach ze względu na nierozwiniętą infrastrukturę turystyczną w niektórych regionach kraju. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wizy
W celu uzyskania e-wizy należy obowiązkowo:
- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) na adres mailowy: wizy@r.pl najpóźniej 14 dni przed planowanym wylotem. W tytule maila należy podać kod wycieczki, datę wylotu, nazwisko klienta oraz numer rezerwacji. Np. WKD1206 1562387 Kowalski.
- obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu)

Ponadto Klient zobowiązany jest zabrać ze sobą:
- kserokopię paszportu (strony ze zdjęciem i danymi)
- międzynarodową książeczkę szczepień ze szczepionką przeciw żółtej febrze
- wydrukowaną i zatwierdzoną e-wizę (do odbioru na lotnisku w punkcie Rainbow)
- bilet powrotny (do odbioru na lotnisku w punkcie Rainbow)

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na wizę (min. 2 strony sąsiadujące ze sobą). UWAGA: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wizy w paszporcie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie), opłaty lotniskowe, wizę do Wybrzeża Kości Słoniowej, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków, napoi do posiłków, dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych.. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu oraz napiwki) ok. 250 EUR/os.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Wycieczki w tym regionie>

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon