Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Kyrenia – bajkowa twierdza

6.0/6 (3 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Zamek Św. Hilariona – inspiracja Walta Disneya

• Wioska Bellapais u stóp Gór Pięciu Palców

• Zamek w Kyrenii

• Wizyta w sklepie z galanterią skórzaną

Opis

Zapraszamy na zwiedzanie ruin bajkowego zamku, który zainspirował Walta Disneya do stworzenia “Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”! Zamek Św. Hilariona położony jest na wzgórzu, z którego rozciąga się przepiękna panorama wybrzeża Kyrenii. W średniowieczu ta twierdza cieszyła się sławą „fortecy nie do zdobycia”. Udamy się również do malowniczej wioski Belapais u stop Gór Pięciu Palców; znajdujące się tu ruiny opactwa augustiańskiego są wspaniałym przykładem sztuki gotyckiej i zachwycają widokami na Morze Śródziemne. Po obiedzie zwiedzimy średniowieczny zamek w Kyrenii wraz z Muzeum Wraku Żaglowca, który zatonął w 300 roku p.n.e. i został odnaleziony w 1960 roku. Będzie też chwila czasu na spacer po klimatycznym porcie kyreńskim.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępu


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli w Kyrenii - 09:30 - 17:30, dla hoteli w Lapta - 09:30 - 18:00, dla hoteli w Famaguście - 08:30 - 19:00, dla hoteli w Bafra - 08:30 - 18:30

Odbiór o godz. 09:00
Za osobę219
438 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.7
Pilot
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jolanta, Wolica

Wycieczka ciekawa. P. Wiola przewodnik konkretną, wyrozumiała. Najpierw wspinaczka do królewny śnieżki i poszukiwanie 101 komnaty, potem wizyta w twierdzy i piękne widoki na Port.

6.0/6

KAMIL, PABIANICE

Pani przewodnik oprowadziła nas i szczegółowo opowiedziała o odwiedzanych miejscach: położonym na bajkowym wzgórzu zamku św. Hilariona, klasztorze i średniowiecznej twierdzy kyreńskiej.
Pokaż więcej opinii (1)