Opinie klientów o Dominicana Autentica – targ, kakao i cygara

5.4 /6
27 
opinii
Atrakcyjność programu
5.4
Pilot
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

6.0/6

WOJCIECH, KOSAKOWO

Przede wszystkim przewodniczka tej wycieczki zrobiła rewelacyjną robotę. Bardzo duża wiedza poza encyklopedyczna. Wiele fajnych ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć, których nie wyczytamy w przewodnikach. Naprawdę warto, aby zobaczyć chociażby fabrykę cygar, gdzie robione są ręcznie.

6.0/6

Kamil, Pruszków

Dominikana to bardzo urokliwy i zielony kraj ze zróżnicowaną pogodą. Często pada przelotny deszcz. Program wycieczki Dominicana Autentica jest atrakcyjny. Odległości przemierzane autokarem są nieduże. Wrażenie robi fabryka cygar

6.0/6

Teresa, Katowice

Wycieczka pełna wrażeń dużo ciekawych miejsc degustacja czekolady można było zrobić zakupy w fabryce cygar można zobaczyć produkcję cygar a na koniec wypalić cygaro i oczywiście zrobić zakupy.

6.0/6

GRZEGORZ, Bielsko-Biała

Wycieczka bardzo zobrazowała mi warunki Dominikany. Nie jest to tylko piękna wyspa i rajskie plaże, a smutna biedna rzeczywistość pełna ubóstwa. Standardy luksusu różnią się diametralnie porównując do standardów w Europie. Targ przypominał targi, które przed laty można było spotkać w Polsce. Można było kupić tam wszystko. Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie. Zaskoczeniem było dla mnie, że na Dominikanie nie ma czegoś takiego jak ZUS. Każdy żyje chwilą, a gdy przychodzi czas na emeryturę, to polegać można tylko na potomkach. Również przepisy ruchu drogowego, a raczej ich brak. Każdy jedzie jak uważa, samochodem jeździ tyle osób ile się zmieści. Ciekawe były stragany z różnego typu przedmiotami związanymi z religią. Zaskoczeniem były także miejsca, w których można było wykupić kupon na loterię (coś podobnego do Lotto). Było ich naprawdę sporo. Produkcja kakao także była niezwykle ciekawa. Nigdy wcześniej nie wiedziałem, że tłuszcz z kakaowca sprzedaje się osobno (nie w czekoladzie). Fabryka cygar także pozytywnie mnie zaskoczyła. Nigdy wcześniej nie byłem w takich miejscach, a warto chociaż raz w życiu coś takiego odwiedzić. Ogółem wycieczka bardzo ciekawie zorganizowana, nie można było liczyć na nudę. Wycieczka była całodniowa, lecz naprawdę warto na nią pojechać. Zdecydowanie pojechałbym jeszcze raz !