Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna 50 twarzy Salonik

4.8/6 (9 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Spacer po zabytkowej Starówce

• Plac Aristotelesa – serce miasta

• Czas wolny w centrum Salonik

• Dla chętnych rejs statkiem

Opis

Zapraszamy na popołudniowy wypad do Salonik - drugiego największego miasta w Grecji! Zobacz, jak prezentują się tutejsze zabytki w promieniach zachodzącego słońca i jak toczy się życie Greków po pracy. Wjedziemy do miasta od wschodniej strony, gdzie zobaczymy letnie wille bogatych mieszczan, jeszcze z czasów Imperium Osmańskiego. Naszym celem będzie najwyższa część miasta - Ano Poli - wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpościerający się stąd widok na Saloniki nie ma sobie równych! Przeniesiemy się w przeszłość spacerując wśród tradycyjnej zabudowy, przy fragmentach starych murów miasta, gdzie podpatrzymy codzienność lokalnych mieszkańców. Na trasie naszej wędrówki znajdą się najbardziej rozpoznawalne miejsca Salonik: Alatze Imaret, Bazylika św. Demetriusza, agora rzymska, łaźnie tureckie Bei Hamam, agora Modiano czy wreszcie ulubione miejsce spotkań lokalsów – Plac Arystotelesa. W czasie wolnym zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty kulinarnej miasta (koniecznie trzeba skosztować słynnej gyro pity!), spaceru do rotundy, Łuku Galeriusza i kościoła Agia Sophia bądź z panoramicznego rejsu wzdłuż promenady. Naszą wycieczkę zakończymy odwiedzając słynne wizytówki Salonik: Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego oraz Parasolki – instalację artystyczną, przy której koniecznie trzeba zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Rejsu przy promenadzie (dla chętnych, obowiązkowy zakup napoju na pokładzie jako forma biletu wstępu)

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 15:00 - 24:00

• Warto zabrać: wygodne obuwie, na początku i na końcu sezonu - bluzę

Odbiór o godz. 14:40
Za osobę239
478 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
4.8
Pilot
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jerzy, Siedlce

Piękne miasto i znakomita praca Pani Joanny - przewodniczki, w bardzo przystępny sposób przedstawiającej historię Thesalonik, oprowadzając nas, turystów po tym starożytnym miejscu - od Akropolu aż do starego portu i Białej Wieży (która dzisiaj wcale nie jest biała).

6.0/6

Emilia, Myszyniec

Dużo zwiedzania, przerwy na kawkę I grecką pitę :) a do tego bardzo miła pani przewodnik. Mimo 40 stopniowych upałów wycieczka była bardzo przyjemna. Godziny popołudniowe są idealne na taki sposób spędzania czasu.
Pokaż więcej opinii (7)