Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Athos 8 Monastyrów - rejs statkiem

5.5/6 (3 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Athos

• Republika Mnichów na Świętej Górze

• Panorama niedostępnych klasztorów

Opis

Będąc na półwyspie Chalcydyckim nie sposób odmówić sobie poznania najbardziej niezwykłego z trzech jego „palców” – półwyspu Athos. To niedostępna Święta Góra pozostająca od ponad 1000 lat we władaniu prawosławnych mnichów. Jest to wyjątkowe dziedzictwo kultury bizantyjskiej, autonomiczne terytorium wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 1060 roku bizantyjski cesarz swoim edyktem zabronił przebywania wśród mnichów kobietom, oraz wszelkim stworzeniom płci żeńskiej, za wyjątkiem kur i kotek. Zakaz ten obowiązuje do dnia dzisiejszego. Tę unikalną krainę mogą odwiedzać tylko mężczyźni i to po wypełnieniu dość skomplikowanej procedury. Z uwagi na restrykcje dotyczące wstępu na teren Republiki Mnichów, jedyną okazją by zobaczyć słynne monastyry (zespoły architektoniczne zbudowane na wzór klasztorów bizantyjskich, przypominających średniowieczne grody z wysokimi murami i wieżami) jest rejs statkiem wzdłuż zachodniego wybrzeża półwyspu Athos. Mamy zatem znakomitą okazję odkryć niepowtarzalną scenerię Autonomicznego Świętego Państwa Klasztornego – autonomicznej republiki teokratycznej, formalnie należącej do Grecji i odbyć wizytę w malowniczym miasteczku Ouranoupolis - ostatniej osadzie po świeckiej stronie półwyspu Athos.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Rejs statkiem (czas trwania rejsu 7,5h)

• Opiekę załogi statku

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika przy grupie min.20 osób


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki


Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 9:30 - 15:30

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, butelkę wody, aparat fotograficzny, lornetkę, okulary przeciwsłoneczne, gotówkę np. na zakupy i lunch w Ouranoupolis

Odbiór o godz. 07:00
Za osobę159
318 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
6.0
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Sławomir Wacław, Warszawa

Rejs statkiem z portu pośrodku pomiędzy palcami Halkidiki wzdłuż jednej strony półwyspu Athos aż do góry Athos. Statek upodobniony do statku pirackiego - na oko może wziąć około 150-300 pasażerów - była połowa. Bardzo dużo różnych dekoracji na statku. O guście dekoratorów nie dyskutuję. Stan statku - przyzwoity. Był sklep i parę WC na pokładzie. Pogoda 24 stopnie - było ciepło ale na morzu (22.05.2024r) bez polarów by się nie dało wytrzymać. Widoki piękne na Monastyry ale była przez dużą część mgiełka która przeszkadzała w zrobieniu zdjęć oraz oglądaniu. Pod koniec półwyspu Athos mgiełka ustąpiła i część Monastyrów było dobrze widać. Przy powrocie wizyta w Uranopoli gdzie można było coś zjeść i zrobić zakupy - miasto graniczne Republiki Mnichów ATHOS i Grecji. Polecamy każdemu kto lubi popatrzeć na widoki ze statku i być w ciekawych miejscach.

6.0/6

Iwona, Kraków

Cudowny widok na pasmo gór Athos. Gdzieś pośród tej dzikiej przyrody umieszczone wspaniałe budowle klasztorne. Widok, którego nie można zapomnieć. Historia Świętej Góry Athos zmusza do refleksji nad życiem.
Pokaż więcej opinii (1)