Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Tajemnicze Athos - rejs statkiem z Ouranopolis

4.6/6 (7 opinii)

Opis wycieczki

Pilotangielski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Republika Mnichów na Świętej Górze

• Panorama niedostępnych klasztorów

• Wyspa Ammouliani – „greckie Karaiby”

Opis

Ta wycieczka to idealna propozycja dla tych, którzy lubią łączyć relaks ze zwiedzaniem! Z portu w Ouranopilis wyruszymy wzdłuż zachodniego wybrzeża trzeciego palca - tajemniczego Athos. Znajdująca się tu Święta Góra to najbardziej znana atrakcja całego Półwyspu Chalcydyckiego. To miejsce bywa nazywane „Republiką mnichów”, gdyż ma status okręgu autonomicznego i rządzą nim mnisi. Jedną z panujących tu nietypowych reguł jest obowiązująca od 1060 roku zasada „avaton”, zgodnie z którą na terenie Athos nie mogą przebywać kobiety (ten zakaz dotyczy także zwierząt!). Zachwycającą scenerię tutejszych klasztorów będziemy podziwiać z pokładu statku. Zatrzymamy się także na Ammouliani - to jedyna zamieszkała wysepka w okolicach Chalkidiki. Dzięki niesamowicie intensywnym kolorom wody bywa nazywana „greckimi Karaibami”. Na miejscu będzie czas na kąpiele morskie i słoneczne lub relaks w jednym z licznych barów na plaży. Po relaksie wrócimy na statek i wyruszymy w drogę powrotną do portu w Ouranopilis.

Cena obejmuje

• Rejs statkiem

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Obiad na statku

• Opiekę załogi statku


Cena nie obejmuje

• Napoi do obiadu

• Opieki polskojęzycznego przewodnika

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:30 - 18:00

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, butelkę wody, aparat fotograficzny, buty do wody

Odbiór o godz. 10:00
Za osobę199
398 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
4.2
Pilot
3.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewelina, Toruń

Niesamowite widoki ze statku. Bardzo ciekawa historia Teokratycznej Republiki Mnichów. Polski lektor dość cicho nagrany, ale po angielsku można wszystko zrozumieć. Warto zabrać kurtkę lub bluzę bo na górze statku mocno wieje. Banana Beach przepiękna, czysta woda, smaczny lunch. Toalety wymagają poprawy. Niesamowity brokat na całej plaży (zapewne spowodowane jest to rodzajem skał), robi to ogromne wrażenie.

6.0/6

Ilona, Legnica

Bardzo ciekawa wycieczka w okolice wyspy Athos. Słabym punktem było to, że nie było pilona, a puszczane informacje z płyty. Nagranie w języku polskim słabo zrobione, nie było słychać. W internecie doczytaliśmy informacje.
Pokaż więcej opinii (5)