Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Olimp - z wizytą u Zeusa

5.4/6 (11 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Wyprawa do mitycznej siedziby Zeusa

• Miasteczko Litochoro – greckie Zakopane

• Zatrzymana w czasie wioska Paleos Pantaleimonas

• XII-wieczna twierdza w Platamonas

Opis

Zapraszamy do Parku Narodowego Góry Olimp, gdzie okryci białą mgłą greccy bogowie skrzętnie strzegą swych tajemnic! Odwiedzimy Litochoro – miasteczko u podnóża Olimpu, skąd będziemy podziwiać najwyższe szczyty masywu. Wybierzemy się na spacer Wąwozem Enipeas, który doprowadzi nas do malowniczych wodospadów Witos i Wanien Afrodyty. Zobaczymy także stary skansen Paleos Pantaleimonas – zatrzymaną w czasie wioskę z kamienia, ukrytą w cieniu dwustuletnich platanów. Zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w średniowiecznej Twierdzy Krzyżowców z XIII wieku w miejscowości Platamonas.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem bądź autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Biletu wstępu - 2 EUR/os.

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 17:00

• Warto zabrać: aparat fotograficzny, cieplejszy ubiór (niezbędny po wjeździe na większą wysokość)


Odbiór o godz. 08:00
Za osobę159
318 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

BEATA, ZAWIERCIE

Wycieczka na stoki masywu Olimpu była bardzo ciekawą wycieczka połączoną z ciekawymi informacjami dotyczącymi samego masywu i podziwianiem bardzo malowniczych widoków podczas pieszej wycieczki wąwozem. Spacer odbywał się po współczesnym akwedukcie który to zasila w wodę miejscowość Litonochoro z której rozpoczęliśmy wędrówkę. Można tu podziwiać przepiękne widoki masywu górskiego, wykonać bardzo ciekawe zdjęcia, tym bardziej ze spacerek odbywa się nad sporymi urwiskami i wąwozami, w oddali słychać szum rzeki. W niektórych miejscach przejścia są pozbawione na krótkich odcinkach barierek co czyni wycieczkę bardziej ekscytującą - tak było w moim przypadku, mając mały lęk wysokości. Celem wycieczki pieszej był wodospad bardzo malowniczy nazywany "Wannami Afrodyty" . Po powrocie udaliśmy się autokarem na bazar gdzie było mnóstwo stoisk z płodami rolnymi miejscowych rolników (owoce, warzywa, wina, miody a nawet ryby) oraz stoiska odzieżowe. Po dłuższej przerwie i czasie wolnym udaliśmy się do twierdzy zamku krzyżowców z czasów Bizancjum w Platamonas. Zamek położony na szczycie wzniesienia , o bardzo ciekawej historii z którego murów roztacza się malowniczy widok na okolicę - warto popstrykać sobie ciekawych i malowniczych zdjęć. Wisienką na torcie była podróż do starej miejscowości położonej na stokach góry Paleos Pantaleimonas . droga do tej miejscowości prowadziła stromymi podjazdami i krętą drogą wśród malowniczych widoków. Warto tam było być i poczuć klimat starej greckiej zabudowy - historycznej zabudowy. Piękne widoki !! Bardzo polecamy tą widokową wycieczkę , warto się na nia wybrać.

6.0/6

Mariusz, ---

Najbardziej różnorodna/urozmaicona wycieczka. Kanion z wodospadem, zamczysko, miejscowy targ i grackie "Zakopane", które z Zakopanym nie ma nic wspólnego.
Pokaż więcej opinii (9)