Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Wyspa Nisyros "małe Santorini"- spacer po dnie wulkanu

5.4/6 (36 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Rejs na sąsiednią wyspę

• Czynny krater Stefanos

• Mandraki i klasztor wydrążony w skale

• Malownicza wioska Nikia/Emporios

Opis

Obowiązkowy punkt zwiedzania podczas wakacji na Kos! Nisyros to najbardziej nietypowa i fascynująca wyspa Dodekanezu. Znajduje się tu jeden z nielicznych czynnych wulkanów Morza Egejskiego, a podczas naszej wycieczki będzie okazja zejść do jego krateru! Według Mitologii Nisyros była niegdyś częścią Kos; w trakcie kłótni Posejdona i jednego z gigantów – Polivotisa - Posejdon nadział na swój trójząb fragment Kos i cisnął nim w Polivotisa, na zawsze zatapiając go w Morzu Egejskim. Tak miała powstać nowa wyspa. Podczas naszej wycieczki zatrzymamy się na krawędzi jednego z największych wulkanów hydrotermalnych na świecie, a następnie zejdziemy do zionącego siarką krateru Stefanos. Zwiedzimy także stolicę wyspy – malownicze Mandraki z nietypowym klasztorem częściowo wydrążonym w skale oraz urokliwą wioskę Nikia/Emporios. Gorąco polecamy!


Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport do portu i z portu

• Rejs statkiem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Wstępu do krateru Stefanos ok. 5 EUR/os. (wstęp dla dzieci do 12 roku życia gratis)

• Posiłków podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 17:30

• Warto zabrać: nakrycie głowy, wygodne obuwie, butelkę wody


Odbiór o godz. 07:55
Za osobę219
438 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.4
Pilot
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Wojciech, Łódź

To był dzień pełen wrażeń: spokojny rejs na wyspę, zwiedzanie maleńkiej miejscowości, do której autokar wspinał się mozolnie krętą drogą coraz wyżej i wyżej, oglądanie krateru uśpionego wulkanu i spacer po jego dnie. A wszystko w temperaturze 35 stopni C. Lunch w jednej z lokalnych knajpek z nadzwyczaj sprawną i szybką obsługą, możliwość poznawania lokalnych smaków i nabycia pamiątek. Nawet powrotny rejs na Kos zaserwował coś nowego: wzburzone morze raz po raz oblewało nas falami. Jednym słowem niezapomniane atrakcje.

6.0/6

Kasia

Świetna wycieczka, ciekawa. Dużo można zobaczyć. Wulkan robi wrażenie, choć zapach siarki jest dość intensywny i wrażliwym osobom może przeszkadzać. Fajni przewodnicy. Ogólnie wycieczka na plus.
Pokaż więcej opinii (34)