Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Śladami Zaginionej cywilizacji oraz stary Heraklion

5.5/6 (41 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Pałac minojski w Knossos

• Stolica wyspy - Heraklion

• Czas wolny w Heraklionie

• Degustacja produktów regionalnych

Opis

Zapraszamy na wycieczkę do starożytności! Nazywane „najstarszym miastem Europy” Knossos to jedno z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych na świecie. Odwiedzimy tu pozostałości słynnego pałacu minojskiego (2000-1400 r. p.n.e.), odkryte i zrekonstruowane przez Artura Evansa na początku ubiegłego stulecia. Reprodukcje oryginalnych fresków przybliżą nam historie minionych wieków, a odrestaurowana architektura minojska pozwali przenieść się myślami do przeszłości. Heraklion to największe miasto i zarazem stolica Krety, a jego perełką jest wcinająca się w morze Twierdza Koules zbudowana za czasów panowania wenecjan. Podczas spaceru po zabytkowej Starówce zobaczymy najważniejsze punkty w mieście, takie jak ulicę Dedala, plac Venizelosa z fontanną Morosinniego i Kościół św. Tytusa. W międzyczasie zawitamy do lokalu gdzie będziemy mogli degustować produkty pochodzące z wyspy m.in. raki czy miody.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika


Cena nie obejmuje

• Wstępu do Knossos - 15 EUR/os. dorosła, 8 EUR/seniorzy od 65 r. ż., dzieci oraz studenci za darmo (dla obywateli unii europejskiej )

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 13:30-19:30

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, aparat fotograficzny, butelkę wody

Odbiór o godz. 12:55
Za osobę239
478 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.4
Pilot
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anna, Toruń

Warto skorzystać z tej wycieczki. Wizyta w ruinach i muzeum archeologicznym dla kogoś kto lubił historię starożytna lub mitologię zrobi wrażenie. Dla kogoś kto nie jest zainteresowany historią wyjazd do Heraklionu może być okazją do zakupów. Wycieczka była bardzo udana również ze względu na osobę Pani Przewodnik - Pani Edyty. Bardzo sympatyczna Osoba, z ogromną wiedzą, pasją i kulturą

6.0/6

Marta, Wrocław

Świetna Pani przewodnik, bardzo kompetentna i znająca odpowiedź na każde pytanie. W maju pogoda idealna na zwiedzanie, nie było aż tak dużo ludzi.
Pokaż więcej opinii (39)