Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Magiczna Olimpia

5.3/6 (8 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Stanowiska archeologiczne starożytnej Olimpii

• Sanktuarium Zeusa

• Stadion igrzysk olimpijskich

• Muzeum

• Czas wolny w nowoczesnej części miasta Olimpia

Opis

Wycieczka do Olimpii to magiczna podróż w czasie. Odwiedzimy miejsce narodzin Igrzysk Olimpijskich i zarazem najsławniejszy ośrodek kultu boga Zeusa, zlokalizowane w miejscu gdzie sam Zeus stoczył walkę ze swoim ojcem Kronosem. Dowiemy się jaką funkcję pełniły poszczególne budynki kompleksu i jak on wyglądał w pierwotnym stanie. Zobaczymy potężną świątynię Zeusa, w której znajdował się jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, olbrzymi posąg Zeusa- dzieło światowej sławy rzeźbiarza Fidiasza. Staniemy dokładnie w miejscu, gdzie co 4 lata odbywa się uroczysta, teatralna ceremonia zapalania znicza od…promieni słonecznych. Znicz ten jest następnie przewożony samolotem do miejsca rozgrywania igrzysk w danym roku. Poczujesz się jak prawdziwy starożytny zawodnik- będziesz mieć niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w biegu na antycznym stadionie. Dowiemy się w jaki sposób byli nagradzani zwycięzcy, a w jaki karani oszuści. Zwiedzając Muzeum Archeologiczne odkryjemy jak w oryginale wyglądała starożytna Olimpia oraz poznamy najznakomitsze dzieła epoki starożytnej, które stały się inspiracją dla wielu przyszłych artystów. Odwiedzimy również nowożytną Olimpię, gdzie poczujemy klimat prawdziwej Grecji. Tutaj będzie czas wolny na spacer marmurowym deptakiem, wypicie greckiej kawy oraz zakupy w sklepach z pamiątkami.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Przejazd klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

• Wstępu do Muzeum - ok. 12 EUR/os. dorosła (25 - 65 r.ż.), ok. 6 EUR/os. powyżej 65 r.ż.

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 14:00 - 19:00

• Warto zabrać: nakrycie głowy, butelkę wody

Odbiór o godz. 14:30
Za osobę179
358 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Opinie o Magiczna Olimpia

5.3 / 6(8 opinii)
Atrakcyjność programu
5.2
Pilot
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Piotr, Barcząca

Wycieczka dobrze zorganizowana. Miejsce bardzo ciekawe z nutką historii. Super wrażenia z Olimpii Nowożytnej i pyszna grecka kawa w klimacie lokalnych mieszkańców.

6.0/6

Dariusz, Warszawa

JECHALIŚMY TYLKO PÓŁ GODZINY OD HOTELU WYPAD CAŁ A RODZINĄ POLECAM ZOBACZYĆ STAROŻYTNY STADION OLIMIJSKI ŚWIĄTYNIĘ ZEUSA
Pokaż więcej opinii (6)