Wycieczka Fakultatywna Magiczna Granada z flamenco

Odbiór o godz. 08:00
Za osobę449
898 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Granada – ostatni bastion Maurow

• Dzielnica arabska Albaicin

• Pokaz flamenco w jaskini

• Okazja do spróbowania najlepszych tapas w Hiszpanii

Opis

Zapraszamy na fantastyczną wycieczkę do Granady - najbardziej magicznego miejsca w Andaluzji! Ostatni bastion Maurów w Hiszpanii zachwyca niepowtarzalnym klimatem rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Arabską przeszłość miasta poczujemy najlepiej podczas spaceru po labiryncie wąskich uliczek i zaułków dzielnicy Albaicin. W czasach świetności na każdym rogu znajdowały się meczety, a okolicę zamieszkiwało aż 50 000 osób arabskiego pochodzenia W poszukiwaniu andaluzyjskiego ducha udamy się również na Święte Wzgórze Sacromonte, gdzie mieszkają współcześni „jaskiniowcy”. W jednej z tutejszych jaskiń czeka nas niesamowity pokaz flamenco. Andaluzja to kolebka tego namiętnego tańca i muzyki, a Sacromonte uchodzi za najlepsze miejsce do podziwiania tej hipnotyzującej sztuki. Granada to również stolica ”tapas”, czyli lokalnych przekąsek – zachęcamy do spróbowania ich w czasie wolnym. Wspaniałych wrażeń dopełni panorama majestatycznych szczytów Sierra Nevada.

Cena obejmuje

• Odbiór bezpośrednio z hotelu lub przystanku w pobliskiej okolicy

• Transport klimatyzowanym minibusem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Opiekę lokalnego przewodnika

• Pokaz flamenco (1 h) z napojem i przekąskami


Cena nie obejmuje

• Biletu wstępu do Kaplicy Królewskiej (dla chętnych) - ok. 5 EUR/os.

• Posiłków i napoi - poza serwowanymi podczas flamneco


Praktyczne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: z regionu Almunecar i Torrox – ok. 08:30-18:00, z miejscowości Benalmadena i Torremolinos – ok. 07:30-20:30, z miejscowości Marbella i Estepona – ok. 06:00/06:45 - 20:30/21:00

Opinie

Atrakcyjność programu
6.0
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Warszawa 24.06.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Rarytas dla osób, które lubią hiszpańskie rytmy (ale uwaga, to flamenco z Granady, a nie Sevilli, więc to jednak inny rodzaj muzyki). Pan Bartek (przewodnik) jest niesamowity! Bardzo polecam.
Pokaż wszystkie opinie