Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Jeep safari - Park Narodowy Souss Massa

5.4/6 (45 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Zapora wodna Youssef Ben Tachfine

• Park Narodowy Souss Massa

• Rybacka wioska wykuta w skałach

• Przejażdżka dawną trasą rajdu Paryż-Dakar

Opis

Kochasz naturę i niezwykłe krajobrazy? Jeep safari po południowym Maroko to idealna wycieczka dla Ciebie! Przejedziemy u podnóża gór Antyatlasu, zobaczymy imponującą zaporę wodną Youssef’a Ben Tachfina i dojedziemy do Parku Narodowego Souss Massa. Na jego terenie zamieszkuje 250 gatunków ptaków (w tym ściśle chronione ibisy łyse). Odwiedzimy także niezwykłą rybacką wioskę z domami wykutymi w skałach. Przed dalszą podróżą posilimy się w autentycznej berberyjskiej gospodzie, gdzie skosztujemy lokalnych dań, przygotowanych przez „berberyjską mamuśkę”. Zwieńczeniem naszej wyprawy będzie ekscytujący przejazd trasą rajdu Paryż-Dakar wzdłuż Atlantyku.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Przejazd jeepami na całej trasie wycieczki

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do posiłku

• Transportu dla hotelu Riu Tikida Taghazout - ok. 10 EUR/os. - płatne u rezydenta

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 17:30

• Jeepy prowadzone są przez miejscowych kierowców

Odbiór o godz. 08:30
Za osobę259
518 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

MAŁGORZATA AGNIESZKA, WARSZAWA

Super wycieczka, zdecydowanie lepszy pomysł niż jeżdżenie autokarem. Ciekawy pobyt na pustyni oraz przejazd w trudnych warunach

6.0/6

Zofia, Warszawa

Jeep safari po południowym Maroko to niezapomniane przeżycie! Początkowo jazda nie jest zbyt ekscytująca - ale warto było chwilę poczekać. Pierwszy postój był w wytwórni ceramiki. Można tu było zobaczyć jak robi się marokańskie "tadżiny", ozdoby, garnki itd. Piękne kolorowe miejsce. Potem zatrzymaliśmy się na plantacji bananowców - tutaj nie było wiele do zobaczenia, ale można było skosztować malutkie pyszne banany. Za to na kolejnym postoju można było przejechać się na wielbłądzie. Super zabawa. Małe wielbłądy chodziły sobie wolno i w ogóle nie bały się ludzi. Wszyscy robili sobie z nimi mnóstwo zdjęć. Następnie jechaliśmy u podnóża gór Antyatlasu. Podczas postoju można było podziwiać imponującą zaporę wodną Youssef’a Ben Tachfina. Niezwykłe miejsce. Ale największe wrażenie zrobiła na mnie niezwykła rybacka wioska z domami wykutymi w skałach. Byliśmy tam w styczniu 2024 - niestety 2 tygodnie wcześniej rybacy zostali wygnani z wioski, a ich domki zniszczone. W przyszłości ma tam postać kurort. Bardzo smutny widok - puste domki w skałach, tylko czasem porozwalane resztki sprzętów domowych, drzwi itd. Byliśmy też w autentycznej berberyjskiej gospodzie, gdzie skosztowaliśmy lokalnych dań, przygotowanych przez „berberyjską mamuśkę”. A zwieńczeniem wyprawy był ekscytujący przejazd trasą rajdu Paryż-Dakar wzdłuż Atlantyku. Niezapomniane wrażenie.
Pokaż więcej opinii (43)