Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Tunezyjskie 3 w 1 - El Jem, Kairouan, Monastir

5.4/6 (21 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Trzeci największy na świecie amfiteatr

• Muzeum Archeologiczne z bogatym zbiorem mozaik

• Mauzoleum oraz Ribat - klasztor muzułmański

• Wielki Meczet

Opis

Ta wycieczka to najlepsza okazja, aby poznać w jeden dzień największe historyczne i kulturalne atrakcje Tunezji. Zaczniemy od wizyty w El Jem, które wraz ze swoim amfiteatrem jest prawdziwą perłą wśród tunezyjskich zabytków. To właśnie tutaj nakręcono sceny do kultowego filmu „Gladiator” Ridleya Scotta. Zwiedzimy również Muzeum Archeologiczne z bogatym zbiorem mozaik z czasów rzymskich oraz miejscowość Monastir - miejsce urodzenia i śmierci Habiba Bourgiby - pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji. Odwiedzimy Mauzoleum tegoż prezydenta jak również Ribat - czyli klasztor muzułmański (z zewnątrz). Budynki wchodzące w skład tego monumentalnego kompleksu sięgają czasów średniowiecza.Tu również powstały kultowe filmy, takie jak „Jezus z Nazaretu” czy „Żywot Briana”. Naszym ostatnim punktem będzie Kairouan - czwarte święte miasto islamu na świecie. Zwiedzimy tu najważniejszy w Afryce Północnej Wielki Meczet, którego dach wspiera się na 414 filarach. Zobaczymy także mauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w których dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Podczas wizyty w Kairouan przewidziano również czas na zakup lokalnych pamiątek.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Przejazd klimatyzowanym autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

• Obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do obiadu (płatne ok 1-2 EUR)

• Napiwków

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: z Hammamet ok. 05:00-18:00, z Sousse/Monastir/Port Kantaoui ok. 6-17.00, z Mahdii 6.30-17.00

• Wycieczka dostosowana również do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową

Odbiór o godz. 04:50
Za osobę259
518 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.5
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krystyna, Cieszyn

Wycieczka swietna. Przewodniczka bardzo profesjonalna potrafila wszystkich oczarowac swoimi opowiesciami. Az chcialo sie ja sluchac.

6.0/6

Michał, Łódź

Rewelacyjna, miejsca które zdecydowanie warto, wręcz trzeba odwiedzić podczas wizyty w Tunezji. W każdym z trzech punktów było wystarczająco dużo czasu by swobodnie zwiedzić, nasycić oczy i zdążyć porobić zdjęcia, a Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawie i w bardzo wyrazisty sposób. W międzyczasie zjedliśmy pyszny posiłek. Serdecznie polecam.
Pokaż więcej opinii (19)