Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Efez - podróż do przeszłości

5.8/6 (4 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Świątynia Artemidy – cud świata starożytnego

• Największy teatr antyczny w Azji Mniejszej

• Meryemana – dom Matki Bożej

• Możliwość zrobienia zakupów w lokalnych miejscach

Opis

Efez to najlepiej zachowane starożytne miasto w Turcji i jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków całego kraju. Swoją popularnością ustępuje on miejsca jedynie Muzeum Hagia Sophia i Pałacowi Topkapi! I ciężko się temu dziwić - wycieczka tutaj to prawdziwa podróż w czasie, w objęcia kultury greckiej i rzymskiej oraz do korzeni chrześcijaństwa. To miasto było ośrodkiem kultu bogini Artemidy, prężnie działającym miastem portowym i centrum handlu. Za panowania Rzymian wzniesiono tu świątynie ku czci cesarzy Domicjana, Trajana i Hadriana; tutejsze kamienie pamiętają filozofa Heraklita, a zbocza góry Pion niosą echo wystąpień Św. Pawła. Zgodnie z wierzeniami to właśnie w okolicach Efezu jest pochowany św. Jan Ewangelista, a Maryja – matka Jezusa spędziła tu swoje ostatnia lata życia. Podczas wycieczki odkryjemy najważniejsze miejsca w Efezie: przejdziemy się Drogę Kuretów, którą niegdyś spacerował Marek Antoniusz ze świeżo poślubioną Kleopatrą, zasiądziemy w największym w Azji Mniejszej teatrze, gdzie przemawiał do wiernych sam święty Paweł oraz zobaczymy cud świata starożytnego – Świątynię Artemidy. Następnie pojedziemy do Meryemana, czyli Domu Marii, gdzie będzie można zapalić świeczkę i zostawić swoje prośby na Ścianie Życzeń. Nie zabraknie również czasu na zrobienie zakupów w lokalnych i sprawdzonych miejscach.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę lokalnego przewodnika i polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępu do Efezu i Meryemanu

• Śniadanie i obiad


Cena nie obejmuje

• Napoi do obiadu

Praktyczne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli w Marmaris: 05:00-18:00, dla hoteli w Turuncu: 04:30-18:30, dla hoteli w Oludeniz: 04:00-20:00, dla hoteli w Fethiye: 04:30-19:30

Odbiór o godz. 00:00
Za osobę599
1 198 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
6.0
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

PAWEL, RODAKI

Dobrze zorganizowana wycieczka w bardzo upalny lipcowy dzień , pilot o dużej wiedzy większość czasu poświęcił przekazaniu dużej ilości informacji o Turcji i regionie kompetentna.

6.0/6

Krystyna, Piekary Slaskie

Niezapomniane wrażenia zabytkowe miasteczko w ruinach biblioteka dom matki bożej z Oludeniz dosyć ciężko ale warto polecam
Pokaż więcej opinii (2)