Z widokiem na Czarnobyl

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
• Monumentalny Mińsk • Mohylew - gród nad Dnieprem • pałac Rumiancewów w Homlu • Rezerwat Radiacyjno-Ekologiczny wokół strefy elektrowni w Czarnobylu • widok na elektrownię w Czarnobylu z wieży obserwacyjnej • Pińsk – stolica białoruskiego Polesia, rodzinne miasto Ryszarda Kapuścińskiego • Mereczowszczyzna i rezydencja Pusłowskich• Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (UNESCO) • wycieczka bez konieczności wizy na Białoruś

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Mińska na Białorusi. Po przylocie krótkie, panoramiczne zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych. Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych – ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane na „starówkę” przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Zakwaterowanie w hotelu w Mińsku lub okolicy; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 30 km)

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mohylewa. Założony w XIV w. gród nad Dnieprem szybko stał się najważniejszym miastem Rzeczpospolitej w tym rejonie. Wielokrotnie odwiedzany przez władców, obdarzany przywilejami Mohylew pozostawał w granicach Polski aż do okresu rozbiorów. Podczas zwiedzania zobaczymy kościół Wniebowzięcia NMP z cennymi freskami z II poł. XVIII wieku; zespół monasteru prawosławnego św. Mikołaja; pałac arcybiskupów mieszczący obecnie szkołę muzyczną. Będzie też czas na kawę na centralnym deptaku. Następnie przejazd i zwiedzanie Homla – drugiego co do wielkości miasta Białorusi. Zobaczymy dobrze zachowaną zabudowę miejską z XIX w., pałac Rumiancewów i malowniczy park z przełomu XVIII i XIX w., sobór śwśw. Piotra i Pawła, kaplicę grobową Paskiewiczów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 390 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (5) oraz fakultatywnie za dopłatą obiady lub kolacje zgodnie z programem (5) – bufet lub zestawy serwowane do stolików. Kategoria lokalna: **/***
Wizy
Wizy: - wymagana jest wiza do Republiki Białoruskiej, ale z tego obowiązku zwolnione są osoby przybywające na Białoruś drogą lotniczą (wymagane to samo miejsce wylotu i powrotu) i nie pozostające na Białorusi dłużej niż 30 dni. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Mińska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (5), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 150 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Możliwa dopłata do 5 posiłków (zamiennie: kolacja lub obiad wg programu)
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon