Korfu

Delfy

Wyspa Mysia, Korfu

Akropol, Ateny

Świątynia Zeusa, Olimpia

Most Rio-Antirio

Akropol, Ateny

Lefkada

Świątynie Meteory

Akropol, Ateny

Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 /6 ( 47 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Słynny stadion w Olimpii • wyrocznia delficka • Ateny i Meteory • Korfu - ulubiona wyspa Sissi • Lefkada • dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!

Terminy i ceny wycieczki 17

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 7

5 /6 (42 opinii)
Sea and Sun
Grecja, Loutraki
Bez wyżywienia
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

5.2 /6 (36 opinii)
Kanelli Beach
Grecja
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +534 zł / za osobę 7 dni

5.2 /6 (196 opinii)
Pappas
Grecja, Loutraki
All Inclusive light
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +548 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Patry/Araxos w Grecji samolotem charterowym.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Gwarantujemy hotel położony nad morzem lub z basenem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Starożytnej Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski) zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji. W drodze na Lefkadę przejazd nowoczesnym mostem łączącym Rio-Antirio, a także dla chętnych odwiedziny w winiarni z degustacją (dodatkowo płatne). W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (7 noclegów) - położone są z reguły poza centrami miast, większość z nich nad morzem, niektóre z basenem.
Pokoje: wygodne pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją. Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Peloponezie w wybranym przez Państwa hotelu.
Do dyspozycji gości
w hotelu recepcja, restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą 6 obiadokolacje (we wszystkich hotelach z wyjątkiem zakwaterowania w Atenach).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Patry, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), a za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów promowych i lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie Tour Guide, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 168 EUR/os, wieczór grecki w Atenach (fakultatywnie, dla chętnych), ok. 35 EUR/os.

Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 - 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokój/noc. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zachodnia-grecja-i-wyspy-m-jonskiego/zakwaterowanie-grz

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Grecji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon