Zachodnia Grecja i Wyspy M.Jońskiego

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 43 opinii )
Słynny stadion w Olimpii • wyrocznia delficka • Ateny i Meteory • Korfu - ulubiona wyspa Sissi • Lefkada • dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Patry/Araxos w Grecji samolotem charterowym.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Gwarantujemy hotel położony nad morzem lub z basenem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Starożytnej Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski) zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji. W drodze na Lefkadę przejazd nowoczesnym mostem łączącym Rio-Antirio. W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków np. pelikany. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (7 noclegów) - położone są z reguły poza centrami miast, większość z nich nad morzem, niektóre z basenem.
Pokoje: wygodne pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją. Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na peloponezie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.
Do dyspozycji gości
w hotelu recepcja, restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą obiadokolacje (7)
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Patry, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), program turystyczny, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów promowych i lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie Tour Guide,dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 162 EUR, wieczór grecki w Atenach lub Kalambace (fakultatywnie, dla chętnych), ok. 30 EUR. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/zachodnia-grecja-i-wyspy-m-jonskiego/zakwaterowanie-grz
 
 
 
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.3
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.4
Transport
4.3
Zakwaterowanie
4.1
Wyżywienie
4.4
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.