Lizbona

Klasztor, Batalha

Wieża Belem, Lizbona

Sintra

Fatima

Obidos

Nazare

Lizbona

Praça do Comércio, Lizbona

Lizbona

Zakochani w Lizbonie

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 14 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
• Lizbona - miasto markiza Pombala • Róża Wiatrów • Zamek Sao Jorge i Wieża Belem • Sanktuarium w Fatimie • malownicza Sintra • Ginjinha w Obidos

Terminy i ceny wycieczki 11

2 000 zł
( za osobę / 4 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://R.pl/rozklady.Wylot do Lizbony. Po przylocie przejazd do hotelu Eden w Estoril (koło Lizbony) lub podobnego. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Fatimy, Batalha, Nazare i Obidos. W Fatimie wizyta w ośrodku pielgrzymkowym poświęconym Matce Bożej Różańcowej (uwaga! do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp.- konieczne są skromne stroje). Batalha jest znana głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku; w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Następnie udamy się do Nazare - najsłynniejszej portugalskiej wioski rybackiej. Zobaczymy wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. W czasie wolnym będzie okazja spróbować portugalskich przysmaków - ryb i owoców morza serwowanych w lokalnych restauracjach. Ostatnim punktem programu będzie Obidos - otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Proponujemy zatrzymać się na chwilę w jednej z restauracji i rozgrzać kieliszkiem słynnego likieru wiśniowego - ginjinha. Powrót do hotelu. Nocleg.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel Estoril Eden **** (lub podobny)- zlokalizowany w Estoril, ekskluzywnej miejscowości wypoczynkowej położonej około 25 km od Lizbony, niedaleko przepięknej plaży. Uwaga! Możliwa zmiana hotelu na inny o podobnym standardzie.
Do dyspozycji gości
Recepcja, windy, restauracja, bar, disco-bar, sala konferencyjna, kryty basen (może być czasowo niedostępny), jacuzzi, sala fitness i niewielki ogród. W pobliżu największe w Portugalii kasyno!
Pokoje
wygodne, 2-osobowe z łazienkami i WC. W każdym pokoju klimatyzacja, niewielki aneks kuchenny, TV-sat (także płatne kanały), telefon oraz balkon. Za opłatą: sejf i mini bar. W pokojach bezpłatny dostęp do internetu.
Wyżywienie
Śniadania typu bufet.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Lizbony, zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.
 Cena podstawowa nie obejmuje: dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, przejazdów komunikacją miejską oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów i innych wydatków osobistych. Wstępy do zwiedzanych atrakcji, koszty przewodników lokalnych, taksy turystycznej oraz napiwki dla obsługi (razem ok. 100 EUR/os. - płatne obligatoryjnie na miejscu).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zakochani-w-lizbonie/zakwaterowanie-zli
 
 
 
5.5

Ocena ogólna tej wycieczki

5.0
Program wycieczki
5.7
Pilot
5.2
Transport
5.6
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
4.3
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.