Santorini

Port, Pireus

Akrotiri, Santorini

Partenon, Ateny

Tirasia

Paros

Gorące źródła, Santorini

Zwiedzanie 50+ Cyklady

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Santorini • Grecja - jak z pocztówek • Fira - fascynujące widoki na kalderę • zachód słońca w Oia • Naxos - zamek i stare miasto • Ateny i wspaniały Akropol • wieczór grecki i obiadokolacje w cenie

Terminy i ceny wycieczki 16

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Aten samolotem rejsowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Narodowe Muzeum Archeologiczne. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Podczas objazdu miasta zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, następnie udamy się na spacer po Place - niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po chwili odpoczynku wspólnie udamy się na wieczór grecki (podczas wieczoru serwowane będą potrawy kuchni greckiej oraz wino). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przeprawa promowa z Pireusu na Santorini. Santorini to najbardziej znana i popularna wyspa Archipelagu Cyklady. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc w Europie umieszczane jako punkt obowiązkowy zwiedzania Europy dla turystów z całego świata. Po południu transfer do hotelu, czas na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 25 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - położone są zwykle poza centrami miast. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc. Do dyspozycji gościu: w hotelu z reguły restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje z lampką wina (w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu). Kategoria lokalna: B, C.  Przykładowe hotele podczas objazdu:
- Ateny: hotel Dorian Inn - https://www.dorianinnhotel.com/
- Santorini: hotel Areti - http://aretihotel.com.gr/- Naxos: hotel Coronis - http://www.hotel-coronis.gr/
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Aten, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (2 rozpoczęte doby hotelowe w Atenach, 2 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 2 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, śniadania i obiadokolacje (z lampką wina),  opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, podatku turystycznego, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 150 EUR/os. + ok. 5 EUR/os za podatek turystyczny.
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Grecji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon