Afryka naturalnie dzika

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Wodne Safari GAM + Kombo Beach 4*
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.7 /6 ( 43 opinii )
Olbrzymie baobaby • sawanny, mangrowce, lasy galeriowe • wodne safari wzdłuż rzeki Gambia - manaty, warany, małpy, ptasi raj • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • Oussouye - Królestwo Animistów • piękne budowle w Mlomp • rajskie plaże Atlantyku • wypoczynek po zwiedzaniu

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Bakau i zwiedzanie parku Kachikally z krokodylami. Pod czujnym okiem miejscowego przewodnika zobaczymy je naprawdę z bliska. Mieszkańcy tego regionu wierzą, że te gady przynoszą szczęście oraz płodność. Dodatkowo zobaczymy niewielkie muzeum poświęcone historii Gambii. Przejazd do Brikama, miejscowości słynącej z wyrobów rękodzieła afrykańskiego. Wizyta na kolorowym targu, pełnym lokalnych artystów rzeźbiących na miejscu figurki oraz maski. Możliwość zakupu pamiątek bezpośrednio od ich twórców. Przejazd do Rezerwatu Przyrody Makasutu, pływanie tradycyjną łodzią w pięknie położonym, na brzegu rzeki, lesie galeriowym. Spacer po nim będzie okazją do poznania lokalnych drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Na zakończenie zwiedzania zjemy lunch składający się z typowych potraw gambijskich. Powrót w okolice Banjul, kolacja, nocleg. (Trasa ok 80 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - wygodnie urządzone pokoje 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki). W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy. W tym jeden nocleg w Jang Jang Burreh camp, podobnie wyposażony, lecz nie posiada elektryczności oraz jeden nocleg w Sindola Lodge, eleganckim ośrodku z basenem. Zakwaterowanie podczas pobytu (3 rozpoczęte doby hotelowe) w hotelu Kombo Beach ****.
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji (numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii , miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok. 90 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 45 EUR/os..
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/afryka-naturalnie-dzika/wodne-safari-gam-kombo-beach-4
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).  

Dodaj opinię

4.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Gambii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon