Wczasy w Banjulu - co musisz wiedzieć?

  • O Banjulu
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Banjulu

Banjul

Stolica:
Gambia
Waluta:
GMB
Powierzchnia:
12 km2
Liczba ludności:
34 400

Wakacje w Banjul – afrykańskiej stolicy Gambii

Jeżeli chcesz poznać stolicę afrykańskiego państwa Gambia, koniecznie wybierz się do Banjul! Wakacje spędzone w tym niesamowitym miejscu pozwolą Ci poznać wiele ciekawych miejsc, jakimi wyróżnia się stolica – jak np. bardzo duży, ruchliwy port. Będziesz mógł zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca rybaków oraz jak następnie kobiety czyszczą złowione ryby. Oczywiście, warto będzie zatrzymać się w jednej z niewielkich knajpek, aby takiej ryby spróbować – to ważny składnik lokalnej kuchni! Koniecznie odwiedź też Muzeum Narodowe, gdzie poznasz nieco więcej szczegółów i tradycji dotyczących kultury tutejszych mieszkańców.

Wakacje w Banjul – afrykańskiej perle Gambii
Stolica Gambii posiada ponad 50 tysięcy mieszkańców, tworząc wraz z okolicznymi osiedlami oraz terenami obszar, będący… wyłączony administracyjnie. Co ciekawe, w tłumaczeniu na język polski Banjul oznacza… bambus! Chcesz poznać tę niesamowitą stolicę poprzez wybranie się tutaj na wczasy? Banjul ma naprawdę wiele do zaoferowania! To miejsce, położone na wyspie Św. Marii w ujściu rzeki Gambii, stanowi ważny punkt na mapie Afryki. Warto będzie wybrać się do parku MacCarthy’ego, który jest centralnym punktem w Banjul.

Co jeszcze zobaczyć w Banjul? Wczasy w Afryce
Koniecznie wybierz się do starej części miasta Banjul. Wakacje spędzone w tej części stolicy pozwolą Ci zobaczyć wiele tajemniczych uliczek, a także miejsc, w których mieszkańcy na co dzień żyją i spędzają wolny czas. Oczywiście, nie możesz pominąć także nowoczesnego łuku triumfalnego, „Arch 22” – to najbardziej charakterystyczna budowla w Banjul, znajdująca się na wjeździe do miasta. Przez cały rok panuje tu słoneczna pogoda, a klimat jest zwrotnikowy. Właśnie w tej części Gambii można też odczuć dość duży… wpływ oceanu! Jeżeli chcesz wybrać się na plażę, warto będzie szukać ujścia rzeki Gambia – tam znajdziesz sporo kilometrów plaż z ciepłą wodą! Chcesz przekonać się, co jeszcze wyróżnia gambijską stolicę wśród innych afrykańskich punktów na kontynencie? Pakuj walizki i… leć do Banjul!

Opinie o Banjulu

Banjulu
4.5 /6

Najspokojniejsza Stolica Afryki

To lekko zapomniane ale dzięki temu bardzo spokojne i bezpieczne miasteczko. Można bez celu spacerować jego uliczkami ciesząc oczy przyjaznymi uśmiechami lokalsów. Można też iść na bazar albo na "stare miasto" by odnaleźć klimat i prawdę o tym jak żyją Gambianie. To nie miejsce dla szukających zakupów, dyskotek i restauracji. To kameralne, biedne ale niezwykle klimatyczne miasto. Azyl dla szukających spokoju i ucieczki od masowej turystyki. Nie zdziwicie się gdy nie spotkacie na ulicach innych białych. bezpiecznie, bezpiecznie i jeszcze raz bezpiecznie!!
Dodał(a):
Ryszard, 07.01.2020
5.0 /6

Biednie, ale kolorowo :)

Do największych atrakcji Banjulu zaliczyć należy łuk triumfalny, znajdującą się w pobliżu Banjulu świętą sadzawkę Kachikally oraz Albert Market, którego odwiedzenie to niezapomniane przeżycie. Widać, że miasto (podobnie jak cała Gambia) jest biedne, jednak ludzie są pozytywni, wspierają się i cieszą z tego co mają :) warto odwiedzić to niezwykłe miejsce. Stolica inna niż wszystkie inne :)
Dodał(a):
Mateusz, Łódź, 26.11.2019
4.5 /6

Banjoul - warto !

Małe miasto, już z korkami na ulicach, ale jeszcze z czystymi plażami. W rejonie Senegambia zaskakująco bogata oferta wielu restauracji z doskonałym see food. Kilka night clubów. Markety z "ludowym" rękodziełem w centrum oraz przy Senegambia. Przyjemny spacer w parku małp i koniec atrakcji Banjul.
Dodał(a):
ZBIGNIEW, KRAKOW, 24.12.2019
4.0 /6

Takie sobie

Nie ma dużo do zwiedzania w Banjul. Ciekawy i dobry na zakupu jest Albert Market. Warto kupić tam nerkowce jak ktoś lubi, bo jest taniej niż na plaży czy przy hotelach (oczywiście trzeba się trochę potargować).
Dodał(a):
Marek, Warszawa, 23.11.2019
6.0 /6

Super

Gambia również spełniła moje oczekiwania pod wieloma względami. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł tam powrócić - być może na którąś z pozostałych wycieczek objazdowych organizowanych po tym kraju.
Dodał(a):
Grzegorz, 08.12.2019
5.0 /6

Banjul

Tłoczny i gwarny. Albert Market warty odwiedzenia - targujcie się porządnie bo cena podana przez sprzedawcę to tylko zachęta do dalszych negocjacji a towar można kupić za 40-50% pierwotnie podanej ceny.
Dodał(a):
Bartek, WARSZAWA, 06.01.2020
5.0 /6

Miły pobyt w Bandżulu

Po tygodniowym objeździe- nastał siedmiodniowy czas lenistwa i beztroski. Hotel Sea View nie najlepszy, ale czysty, wszystko co potrzebne w pokoju było- nie mam większych uwag.
Dodał(a):
Ryszard, Warszawa, 13.01.2020
6.0 /6

Gambia - uśmiechnięta Afryka

Banjul to ciekawe miasto. Już sam pobyt na lotnisku to niezwykle ciekawe doświadczenie. Koniecznie trzeba zobaczyć Albert Market i wystawę która mieści się w łuku triumfalnym.
Dodał(a):
Kasia i Kamil, 07.01.2020
5.0 /6

mini stolica

Mały kraj, mała stolica. Do zobaczenia raz w życiu (w ramach nowych doświadczeń) i koniec. Żebracy na każdym kroku. Każdy chce tipa, nawet pan sprzątający łazienkę na lotnisku
Dodał(a):
turystka, 22.11.2019
4.5 /6

Gambia

Bardziej biedniejszy ale zawsze jak każde miejsce godne polecenia aby zobaczyć jak ludzie żyją ,mimo tego bardzo że mają biednie są życzliwi, uśmiechnięci ładnie ubrani itd.
Dodał(a):
Maciej , Gorzów Wielkopolski, 05.01.2020
4.0 /6

Nieco chaotyczne miasto

Nie byliśmy w Banjul na tyle długo, żeby dobrze poznać miasto. Sprawia jednak wrażenie nieco chaotycznego i przeludnionego. Bardziej turystyczne niż Senegal.
Dodał(a):
Anna, Warszawa, 17.12.2019
6.0 /6

SUPER

SUPER PROM przez rzekę, bazar extra, ciepło, egzotycznie, ciekawie, tanio, przyjemnie, bezpiecznie, przyjemni tubylcy, dobre jedzenie, dobre piwko ...
Dodał(a):
DARIUSZ JACEK, ELBLAG, 09.12.2019
4.0 /6

hodnocení

zajímavá země, dozvěděli jsme se mnoho nového, je vidět, že se rozvíjí po letech problémů, bohužel, atraktivita je nižší, než třeba Keňa (hory)
Dodał(a):
Milena, Klimkovice, 16.12.2019
5.0 /6

malutka stolica

Bardzo interesujące miejsce w rozlewisku wielkiej rzeki. warto zajrzeć na Albert market, gdzie znajdziemy wszystko, czego dusza zapragnie.
Dodał(a):
Ewa, 09.12.2019
4.5 /6

Małe miasteczko

Spędziliśmy tu tylko chwilę. Jak w całej Gambii bardzo przyjaźni ludzie. Ale oprócz rynku i kościoła nie ma wiele rzeczy do zobaczenia.
Dodał(a):
Roman, Praha 3, 30.12.2019
4.5 /6

Banjul

Banjul generalnie to miasto żyjące tylko w dzień tylko dzięki korporacją, wieczorami miasto umiera i nie warto tam jechać wieczorem.
Dodał(a):
Bartek, 17.01.2020
5.1/6 Ocena ogólna Banjulu

Pogoda w Banjulu

Subtropikalny klimat w regionie Banjul sprawia, że bardzo wysokie temperatury utrzymują się tutaj właściwie przez cały rok. Najbardziej upalny okres przypada na czerwiec, lipiec i sierpień, gdy termometry mogą wskazywać ponad 30°C.
Pogoda w Banjul jest uzależniona także od dwóch pór – suchej trwającej od grudnia do maja i deszczowej, która trwa od czerwca do listopada. Najwyższe opady notuje się zwykle w sierpniu, gdy deszcz pada średnio przez 17 dni w miesiącu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon