wypoczynek

Wczasy w Banjulu - co musisz wiedzieć?

  • O Banjulu
  • Opinie
  • Pogoda

Banjul

Wakacje w Banjul – afrykańskiej stolicy Gambii

Jeżeli chcesz poznać stolicę afrykańskiego państwa Gambia, koniecznie wybierz się do Banjul! Wakacje spędzone w tym niesamowitym miejscu pozwolą Ci poznać wiele ciekawych miejsc, jakimi wyróżnia się stolica – jak np. bardzo duży, ruchliwy port. Będziesz mógł zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca rybaków oraz jak następnie kobiety czyszczą złowione ryby. Oczywiście, warto będzie zatrzymać się w jednej z niewielkich knajpek, aby takiej ryby spróbować – to ważny składnik lokalnej kuchni! Koniecznie odwiedź też Muzeum Narodowe, gdzie poznasz nieco więcej szczegółów i tradycji dotyczących kultury tutejszych mieszkańców.

Wakacje w Banjul – afrykańskiej perle Gambii
Stolica Gambii posiada ponad 50 tysięcy mieszkańców, tworząc wraz z okolicznymi osiedlami oraz terenami obszar, będący… wyłączony administracyjnie. Co ciekawe, w tłumaczeniu na język polski Banjul oznacza… bambus! Chcesz poznać tę niesamowitą stolicę poprzez wybranie się tutaj na wczasy? Banjul ma naprawdę wiele do zaoferowania! To miejsce, położone na wyspie Św. Marii w ujściu rzeki Gambii, stanowi ważny punkt na mapie Afryki. Warto będzie wybrać się do parku MacCarthy’ego, który jest centralnym punktem w Banjul.

Co jeszcze zobaczyć w Banjul? Wczasy w Afryce
Koniecznie wybierz się do starej części miasta Banjul. Wakacje spędzone w tej części stolicy pozwolą Ci zobaczyć wiele tajemniczych uliczek, a także miejsc, w których mieszkańcy na co dzień żyją i spędzają wolny czas. Oczywiście, nie możesz pominąć także nowoczesnego łuku triumfalnego, „Arch 22” – to najbardziej charakterystyczna budowla w Banjul, znajdująca się na wjeździe do miasta. Przez cały rok panuje tu słoneczna pogoda, a klimat jest zwrotnikowy. Właśnie w tej części Gambii można też odczuć dość duży… wpływ oceanu! Jeżeli chcesz wybrać się na plażę, warto będzie szukać ujścia rzeki Gambia – tam znajdziesz sporo kilometrów plaż z ciepłą wodą! Chcesz przekonać się, co jeszcze wyróżnia gambijską stolicę wśród innych afrykańskich punktów na kontynencie? Pakuj walizki i… leć do Banjul!

Opinie o Banjulu

Banjulu
4.5 /6

Stolica tłoczna i brudna - jak większość afrykańskich stolic.

Miasto nie wyróżniało się na tle innych gambijskich miast. Większa i sensowniejsza na zakupy wydaje się być Serrekunda.
Dodał(a):
Dawid, Będzin, 01.08.2020
4.0 /6

ok

Nie przypomina stolic europejskich, ale ma swój urok i klimat, pomimo biedy ludzie potrafią się cieszyć życiem
Dodał(a):
Jose, 30.04.2020
4.5 /6

National Museum Of The Gambia.

Bardzo skromne muzeum położone niedaleko hotelu Atlantic. Wstęp wolny. Na placu muzealnym pomnik "nieznanego żołnierza" - z karabinem na plecach, dzieckiem na ręku i znakiem "V" w drugiej. Nie tak dawno jeszcze stał przed Łukiem Triumfalnym, ale zbyt był podobny do prezydenta.
Dodał(a):
Marek, Katowice, 03.04.2020
4.0 /6

Po prostu stolica

Samo miasto nie jest duże, niestety jest przy tym bardzo brudne. W samym Bandżul poza Albert Market, katedrą i Łukiem zbyt wiele atrakcji nie ma. Zorganizowanie wyjazdu z niego nie jest jednak trudne
Dodał(a):
Monika, 22.03.2020
5.0 /6

AFRYKA GDZIE ŻYCIE PŁYNIE WOLNIEJ

W Banjul najbardziej podobały mi się szerokie, piękne, piaszczyste plaże. Targowisko robiło niesamowite wrażenie z zapachami, naturalnymi produktami i radosnymi ludźmi. Czułam się tam bezpiecznie. Jednak czuję niedosyt Gambii.
Dodał(a):
JOANNA, BIELSKO-BIAŁA, 18.03.2020
4.0 /6

Stolica

Za wiele nie oglądałem , niestety na ulicach wszechobecne nagabywanie, aczkolwiek nie natarczywe. Reszta podobna , wygląda jak jeden wielki bazar.
Dodał(a):
Eugeniusz L., 17.03.2020
4.0 /6

Ciekawe doświadczenie

Największe wrażenie zrobił na mnie przejazd przez jedną z ich dzielnic mieszkalnych. Straszna bieda. Jeszcze takiej nie widziałem. No i ten targ. A szczególnie część z rybami i mięsem... Brrr
Dodał(a):
Pawel, Konstancin, 12.03.2020
5.5 /6

Miejsce warte zwiedzenia

Bardzo ciekawe miejsce warte zobaczenia dla osob które są otwarte na poznawanie nowych kultur i miejsc mało turystycznych. Może zaskoczyć.
Dodał(a):
Agata, Boguchwalowice, 10.03.2020
5.0 /6

Polecam

Miasto Ok j ciekawe szare market Albert to trzeba zobaczyć zrobić zakupy wesprzeć lokalnych rzemieślników można się targować ja tego nie robiłam uważam ze w ten sposób można pomóc nie stawiając kogoś w niezręcznej sytuacji
Dodał(a):
Grazia, 06.03.2020
4.0 /6

Ciekawe miasto Banjul

Ciekawe, ale niewiele tam do oglądania. Targ, punkt widokowy z mini muzeum i coś tam. Trzeba połączyć np. z krokodylami. Tam też jest mini muzeum. No i warto pojeździć i zobaczyć jak ludzie żyją. I chodzą uśmiechnięci.
Dodał(a):
Pawel, Konstancin, 05.03.2020
4.0 /6

Biedbie ale życzliwie

Ciekawe miejsce, warto zobaczyć. Biedna stolica i biedni ludzie ale serca duże i życzliwość ich ogromna, aż do przesady i natręctwa nieraz
Dodał(a):
Marcin , Sobolew, 03.03.2020
5.0 /6

Banjul opinia

Niewielkie miasto. Targ wspaniały, warto samemu w dniu wolnym zwiedzić go ponownie. bardzo bezpiecznie, nikt się nie narzuca. W hotelu dużo komarów
Dodał(a):
Joanna, Luboń, 02.03.2020
6.0 /6

Miasto brudne ale ma swój klimat

Miasto pełne ludzi, dość brudne, zniszczone ale warto to zobaczyć. Polecam targ, zakupy ale trzeba się targować. Ludzie serdeczni i uśmiechnięci!
Dodał(a):
ALEKSANDRA, WARSZAWA, 02.03.2020
6.0 /6

Banjul

Stolica Gambii, która na tę chwilę nie powala swoją urodą - wszystko w stanie budowy - troszkę jak po wojnie. Na pewno jednak warte odwiedzenia i wyrobienia swojej opinii.
Dodał(a):
Marcin, Warszawa, 25.02.2020
5.0 /6

Stolica inne niż wszystkie.

40 - tysięczne miasto z jednym hotelem pełnym uśmiechniętych ludzi. Tak chyba najkrócej można opisać Banjul. Nie znajdziemy tu restauracji, centrów handlowych czy szerokich pasaży przy plaży, ale może właśnie o to chodzi ? ;)Znajdziemy za to największy w Gambii bazar tętniący życiem od świtu do zmierzchu przez siedem dni w tygodniu. W okolicy małpy na wyciągnięcie ręki i krokodyle do pogłaskania.
Dodał(a):
Ela (Poniedzielski team), 21.02.2020
6.0 /6

Miasto inne niż wszystkie

Niesamowite miasto. Bardzo przyjaźni, pomocni ludzie. Bardzo chętnie zaprzyjaźniają się, są bardzo kontaktowi. Łatwo znaleźć osobistego lokalnego przewodnika - sam do Ciebie przyjdzie, nie musisz w ogóle szukać :)
Dodał(a):
Ana , 20.02.2020
5.1/6 Ocena ogólna Banjulu

Pogoda w Banjulu

Subtropikalny klimat w regionie Banjul sprawia, że bardzo wysokie temperatury utrzymują się tutaj właściwie przez cały rok. Najbardziej upalny okres przypada na czerwiec, lipiec i sierpień, gdy termometry mogą wskazywać ponad 30°C.
Pogoda w Banjul jest uzależniona także od dwóch pór – suchej trwającej od grudnia do maja i deszczowej, która trwa od czerwca do listopada. Najwyższe opady notuje się zwykle w sierpniu, gdy deszcz pada średnio przez 17 dni w miesiącu.