Wczasy w Banjulu - co musisz wiedzieć?

  • O Banjulu
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Banjulu

Banjul

Stolica:
Gambia
Waluta:
GMB
Powierzchnia:
12 km2
Liczba ludności:
34 400

Wakacje w Banjul – afrykańskiej stolicy Gambii

Jeżeli chcesz poznać stolicę afrykańskiego państwa Gambia, koniecznie wybierz się do Banjul! Wakacje spędzone w tym niesamowitym miejscu pozwolą Ci poznać wiele ciekawych miejsc, jakimi wyróżnia się stolica – jak np. bardzo duży, ruchliwy port. Będziesz mógł zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca rybaków oraz jak następnie kobiety czyszczą złowione ryby. Oczywiście, warto będzie zatrzymać się w jednej z niewielkich knajpek, aby takiej ryby spróbować – to ważny składnik lokalnej kuchni! Koniecznie odwiedź też Muzeum Narodowe, gdzie poznasz nieco więcej szczegółów i tradycji dotyczących kultury tutejszych mieszkańców.

Wakacje w Banjul – afrykańskiej perle Gambii
Stolica Gambii posiada ponad 50 tysięcy mieszkańców, tworząc wraz z okolicznymi osiedlami oraz terenami obszar, będący… wyłączony administracyjnie. Co ciekawe, w tłumaczeniu na język polski Banjul oznacza… bambus! Chcesz poznać tę niesamowitą stolicę poprzez wybranie się tutaj na wczasy? Banjul ma naprawdę wiele do zaoferowania! To miejsce, położone na wyspie Św. Marii w ujściu rzeki Gambii, stanowi ważny punkt na mapie Afryki. Warto będzie wybrać się do parku MacCarthy’ego, który jest centralnym punktem w Banjul.

Co jeszcze zobaczyć w Banjul? Wczasy w Afryce
Koniecznie wybierz się do starej części miasta Banjul. Wakacje spędzone w tej części stolicy pozwolą Ci zobaczyć wiele tajemniczych uliczek, a także miejsc, w których mieszkańcy na co dzień żyją i spędzają wolny czas. Oczywiście, nie możesz pominąć także nowoczesnego łuku triumfalnego, „Arch 22” – to najbardziej charakterystyczna budowla w Banjul, znajdująca się na wjeździe do miasta. Przez cały rok panuje tu słoneczna pogoda, a klimat jest zwrotnikowy. Właśnie w tej części Gambii można też odczuć dość duży… wpływ oceanu! Jeżeli chcesz wybrać się na plażę, warto będzie szukać ujścia rzeki Gambia – tam znajdziesz sporo kilometrów plaż z ciepłą wodą! Chcesz przekonać się, co jeszcze wyróżnia gambijską stolicę wśród innych afrykańskich punktów na kontynencie? Pakuj walizki i… leć do Banjul!

Opinie o Banjulu

Banjulu
5.0 /6

Biednie, ale kolorowo :)

Do największych atrakcji Banjulu zaliczyć należy łuk triumfalny, znajdującą się w pobliżu Banjulu świętą sadzawkę Kachikally oraz Albert Market, którego odwiedzenie to niezapomniane przeżycie. Widać, że miasto (podobnie jak cała Gambia) jest biedne, jednak ludzie są pozytywni, wspierają się i cieszą z tego co mają :) warto odwiedzić to niezwykłe miejsce. Stolica inna niż wszystkie inne :)
Dodał(a):
Mateusz, Łódź, 26.11.2019
4.0 /6

Takie sobie

Nie ma dużo do zwiedzania w Banjul. Ciekawy i dobry na zakupu jest Albert Market. Warto kupić tam nerkowce jak ktoś lubi, bo jest taniej niż na plaży czy przy hotelach (oczywiście trzeba się trochę potargować).
Dodał(a):
Marek, Warszawa, 23.11.2019
4.5 /6

Stolica, w której koncentruje się życie kraju

Pojedź, zobacz, doświadcz - ze wszech miar warto. Jedna autostrada. Sześć skrzyżowań ze światłami. Najwyższy budynek - 8 piętrowy. Ubrania mieszkanek Gambii we wszystkich wzorach i kolorach. Barwnie, kolorowo.
Dodał(a):
Małgorzata, Wrocław, 11.11.2019
5.0 /6

mini stolica

Mały kraj, mała stolica. Do zobaczenia raz w życiu (w ramach nowych doświadczeń) i koniec. Żebracy na każdym kroku. Każdy chce tipa, nawet pan sprzątający łazienkę na lotnisku
Dodał(a):
turystka, 22.11.2019
6.0 /6

Ciekawa stolica.

Miasto w którym za bardzo nic nie ma, a i tak wydaje sie byc piękne. Po za łukiem triumfalnym w mieście jest mało do zobaczenia, ale dobrze sie w nim czulem.
Dodał(a):
Paweł, 11.11.2019
4.5 /6

Przez wydmy Dakaru de luxe - Banjul, Gambia

Mieszanina kultur plemiennych, otwarci ludzie, skrawki kolonializmu, bałagan na ulicach typowy dla Afryki, kolorowe ubiory,
Dodał(a):
Beata i Filip, 17.11.2019
5.5 /6

Banjul

Biedny ale ładny kraj, z dużym potencjałem, mimo biedy to miejsce gdzie się odpoczywa, czas płynie wolniej, inny świat
Dodał(a):
Miłe wspomnienia :) , 26.11.2019
4.0 /6

Banjul

Okolica ciekawsza niz samo miasto Banjul. Jednak warto zobaczyć żeby mieć ogląd całości regionu i tamtejszego życia.
Dodał(a):
zadowolny uczestnik, 11.11.2019
5.0 /6

Miasto modlących się muzułmanów (w piątki)

W piątki o 14. wszyscy mężczyźni  rozkładają dywany/maty/ szmaty i co się tylko da, i wspólnie się modlą na każdej ulicy w centrum miasta, że aż nie można przejść. Jest bezpiecznie, można chodzić samodzielnie po mieście i plaży. Tyle, że na pewno na każdym kroku ktoś będzie zagadywał i chciał się "zaprzyjaźnić". 

Dodał(a):
Mazol i Asik, Gdańsk, 29.03.2019
6.0 /6

stolica i okolice

Banjul nie kojarzy się z typową stolicą. Co prawda jest tam lotnisko, na którym często nie ma prądu, ale mimo wszystko to wioska z kilkoma asfaltowymi ulicami. Bardzo uroczo, przyjemnie i bezpiecznie. Wiele miejsc do odwiedzenia, nie da się nudzić. 

Dodał(a):
Kamil, Wodzisław Śląski, 19.03.2019
5.0 /6

Targowisko

Jedyne co pamiętam najbardziej z Banjulu to ogromne targowisko pełne na wejściu ryb i kawałków mięsa, pełnego warzyw i różnych przypraw. Poza tym duży plus za farmę krokodyli i muzeum Kachikally.

Dodał(a):
Martyna, Bytom, 10.03.2019
6.0 /6

Afrykański Armagedon

Jest to pierwsze zetknięcie się z czarną Afryką. Totalny chaotyczny ruch w okolicy przeprawy promowej Banjul - Barra, ale po parominutowej obserwacji terenu i zachowania miejscowych, można zobaczyć że to wszystko jest poukładane w jedną całość i ma naprawdę sens... Praktyczny cytat ,,Gambia No Stres'' Polecam inny świat, kierujący się swoimi zasadami.

Dodał(a):
Daniel, 30.01.2019
6.0 /6

Banjul

Niewielkie miasto z różnymi atrakcjami dla turystów. Chociaż sam pobyt i spacer po Banjul daje już dużo wrażeń, zdjęć i wspomnień. Nie ma tu jakiś wielkich zabytków, jak koloseum czy wieża eiffla, ale uwierzcie, że zwykły, godzinny spacer po mieście daje wiele więcej wrażeń. Kilkudniowy pobyt daje niezłą lekcję pokory.

Dodał(a):
zakochani w Gambii Dorota i Krzysztof , 29.12.2018
4.5 /6

Stolica

Male miasteczko , glowne ulice wyasfaltowane , boczne piaszczyste , pelen koloryt ulicy afrykanskiej

Dodał(a):
Anna, Warszawa, 12.12.2018
6.0 /6

Miasteczko w Afryce

Fantastyczni ludzie, tanie fantastyczne jedzenie,

Dodał(a):
Anna, Newmarket, 27.04.2018
5.5 /6

banjul

Ciekawe doświadczenia i doznania.

Dodał(a):
Danuta i Ewa , Wrocław, 20.04.2018
5.1/6 Ocena ogólna Banjulu

Pogoda w Banjulu

Subtropikalny klimat w regionie Banjul sprawia, że bardzo wysokie temperatury utrzymują się tutaj właściwie przez cały rok. Najbardziej upalny okres przypada na czerwiec, lipiec i sierpień, gdy termometry mogą wskazywać ponad 30°C.
Pogoda w Banjul jest uzależniona także od dwóch pór – suchej trwającej od grudnia do maja i deszczowej, która trwa od czerwca do listopada. Najwyższe opady notuje się zwykle w sierpniu, gdy deszcz pada średnio przez 17 dni w miesiącu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon